Nie chciał się wylegitymować, potrącił policjanta i uciekł. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia

TVN24 | Białystok

Źródło:
Kontakt 24
Do zatrzymania doszło w Wyższej Szkole Policji w SzczytnieGoogle Earth
wideo 2/13
Google EarthDo zdarzenia doszło w Szczytnie

Policjanci ze Szczytna zatrzymali mężczyznę, który w środę potracił policjanta. Funkcjonariusz oddał strzały, jednak mężczyźnie udało się uciec. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 16 na ulicy Piłsudskiego w Szczytnie.

- Policjant pełniący pieszy patrol zatrzymał dziwnie zachowującego się kierowcę samochodu osobowego - relacjonowała sierżant Izabela Cyganiuk, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Jak przekazała, mężczyzna odmawiał współpracy. - Był opryskliwy. Nie chciał się wylegitymować, a następnie ruszył w kierunku funkcjonariusza, potrącając go - powiedziała. Zapewniła, że policjant nie odniósł poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w Szczytnie

Padły strzały

Po potrąceniu kierujący samochodem uciekł z miejsca zdarzenia. - Policjant oddał w stronę auta strzały, jednak nie udało mu się go zatrzymać. Mężczyzna porzucił auto dwie ulice dalej i zbiegł - przekazała rzeczniczka szczycieńskiej policji.

Trwają poszukiwania kierowcy. - Mamy już wstępnie wytypowaną jego tożsamość i prowadzimy czynności w celu jego zatrzymania - zapewniała w środę sierżant Cyganiuk.

W czwartek około godziny 7 mężczyznę udało się zatrzymać. - To 28-letni mieszkaniec naszego miasta. Był poszukiwany dwoma nakazami sądowymi i prokuratorskim - wyjaśnia Cyganiuk.

Sąd poszukiwał go za oszustwa, za co 28-latek ma do odsiadki 120 dni w więzieniu. Z kolei prokuratura poszukiwała go w związku ze zniszczeniem mienia, za co mężczyzna został skazany na 10 miesięcy "za kratkami".

- Teraz usłyszy jeszcze zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza, nie zatrzymania do kontroli oraz odpowie za złamanie zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi - dodaje Cyganiuk. Mężczyźnie grozi za te czyny nawet 12 lat więzienia.

est, fc/popi, gp

Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24/e movies pl