Wrocław

Wykoleił się pociąg towarowy. Utrudnienia dla pasażerów

Wrocław

Adam | Kontakt24Wykolejenie wagonów pociągu towarowego w Strzelcach Opolskich

Dwa wagony pociągu towarowego wykoleiły się w Strzelcach Opolskich (woj. opolskie). Dla pasażerów przygotowano objazdy i komunikację zastępczą. Przyczyny zdarzenia bada specjalna komisja.

Pierwsze informacje dostaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w środę - przed godziną ósmą - rano. Z nieustalonych dotąd przyczyn pociąg towarowy wykoleił się między Szymiszowem a Strzelcami Opolskimi. - Wykoleiły się dwa wagony pociągu relacji Wrocław Brochów - Rybnik Towarowy. Skład ciągnął puste wagony, które służą do przewozu tłucznia - informuje Krzysztof Losz, rzecznik prasowy PKP Cargo.

Zdarzenie nie stworzyło zagrożenia ani dla ludzi, ani dla środowiska.

Utrudnienia dla pasażerów

Dwa wagony wykoleiły się w Strzelcach OpolskichAdam | Kontakt24

Obecnie przez Strzelce Opolskie nie jeżdżą żadne pociągi. Składy PKP Intercity i pociągi towarowe kierowane są objazdem przez Kędzierzyn-Koźle.

Jak informuje Sylwester Brząkała, dyrektor opolskiego oddziału Polregio, dla pasażerów ze Strzelec Opolskich do Gliwic i Opola zorganizowano autobusową komunikację zastępczą, która ominie zablokowany odcinek torów.

Przyczynę bada specjalna komisja

Na miejscu pracuje komisja, której celem jest ustalenie przyczyn wypadku, a także ekipy naprawcze. - Nie wiemy co było przyczyną zdarzenia i nie chcemy na temat tej przyczyny spekulować. Wszystko dlatego, że prace podjęła specjalna komisja - dodaje Losz. Usunięcie wagonów i naprawa torów może trwać całą dobę.

Jak przekazuje Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. wznowienie ruchu pociągów po jednym torze pomiędzy stacjami Szymiszów - Strzelce Opolskie planowane jest w środę w godzinach wieczornych. - Do godziny 18:00 zmiany w rozkładzie dotyczą 15 pociągów Przewozów Regionalnych i 12 pociągów PKP Intercity - wylicza Ząbek.

Do zdarzenia doszło w Strzelcach Opolskich:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: PAP, TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 | Adam

Pozostałe wiadomości