Szydło w Sejmie o strajku nauczycieli. Posłowie PiS reagują brawami

[object Object]
Beata Szydło mówiła w Sejmie o strajku nauczycieli tvn24
wideo 2/35

Ponad 350 tysięcy uczniów III klas gimnazjalnych z ponad siedmiu tysięcy szkół w kraju zdawało dziś egzamin z języka obcego, trzecia i ostatnia część egzaminu gimnazjalnego. Piątek jest jednocześnie piątym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Minister edukacji narodowej Anna Zalewska poinformowała, że "we wszystkich szkołach odbyły się egzaminy, nie było żadnych zakłóceń". Pytana o ryzyko, że wskutek strajku nauczycieli maturzyści mogą nie uzyskać promocji rad pedagogicznych, odparła, że "są granice, których nie wolno przekroczyć".

20:49

17:48

Protest z pieśnią na ustach. Nauczyciele śpiewają o swoich problemach ("Fakty po południu").

16:50

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz powiedziała w piątek, że samorząd w pełni popiera żądania nauczycieli i strajk, w ramach którego walczą o swoją "godność". Dodała, że strajk wiąże się z dużym wysiłkiem ze strony dyrektorów szkół oraz samorządu, którzy "starali się zorganizować życie w placówkach". Podziękowała swoim współpracownikom oraz dyrektorom szkół za pracę, jaką włożyli w organizację egzaminu gimnazjalnego, a pracodawcom, organizacjom pozarządowym i miejskim instytucjom za opiekę nad dziećmi.

Władze miasta poinformowały, że najbliższą wypłatę gdańscy nauczyciele otrzymają w pełnej wysokości, a ewentualne potrącenia za czas strajku zostaną rozłożone pedagogom i pracownikom administracji oraz obsługi maksymalnie na rok czyli na 12 rat, na podstawie wniosków składanych do dyrektorów. - To po to, by potrącenia były mniej bolesne, bo niestety zgodnie z Ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, za czas strajku nie przysługuje wynagrodzenie - poinformowała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Podkreśliła, że "wszystkie środki, które powinny zostać potrącone za dni strajkowe, pozostaną w budżetach placówek oświatowych, choć potrącenie wynagrodzeń jest niestety obowiązkowe". Dodała, że "chciałaby, by te środki powróciły do nauczycieli i innych pracowników oświatowych". - Musi się to dokonać jednak w zgodzie z prawem, w tym z restrykcyjnymi przepisami prawa o finansach publicznych. Stąd nie będzie to miało charakteru wypłaty wprost – zaznaczyła.

14:52

- Od 2018 roku realizujemy program podwyżek dla nauczycieli. W 2017 roku odmroziliśmy pensje nauczycielskie, które został w 2012 roku zamrożone przez PO i PSL (...) W porównaniu do grudnia 2017 roku wzrost wynagrodzeń to średnio 21 procent - powiedziała Szydło.

Dodała, że kolejna propozycja zawarta w porozumieniu to skrócenie stażu, przyśpieszenie awansu zawodowego, co również przekłada się na wzrost wynagrodzeń. - Ta oferta cały czas jest aktualna i przewodniczący (ZNP Sławomir - red.) Broniarz wie, że jest gotowe porozumie do podpisania - powiedziała Szydło.

Szydło: propozycja, którą złożyliśmy zawiera propozycje na przyszłość
Szydło: propozycja, którą złożyliśmy zawiera propozycje na przyszłośćtvn24
14:43

Beata Szydło w Sejmie podziękowała za udane egzaminy. Posłowie PiS zareagowali owacją na stojąco.

13:37

Rzeczniczka PiS była proszona na piątkowym briefingu w Sejmie o komentarz do wypowiedzi marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego dotyczącej protestu nauczycieli. - Znowu zostanę "zhejtowany" i skrytykowany, bo kiedyś już mówiłem, przy sporze z rezydentami, że powinno się pracować dla idei. Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował dla idei, a dla dzieci jeszcze tym bardziej powinniśmy pracować – powiedział w czwartek Karczewski.

Beata Mazurek podkreśliła, że nie chce podgrzewać atmosfery związanej ze strajkiem. - Nauczyciele mają prawo do strajkowania, ale chciałabym, by uczniowie także mieli prawo do spokojnego przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych ośmioklasistów i matur - zaznaczyła rzeczniczka PiS. Jak dodała, nie należy budzić wśród uczniów niepokoju, że egzaminy będą zagrożone. - I o to powinniśmy zadbać wszyscy - i my jako politycy i nauczyciele - mówiła.

Dopytywana o komentarz w sprawie wypowiedzi Karczewskiego, Mazurek powiedziała, że "nie da się wciągnąć w dyskusję, bo oferta pomocy dla nauczycieli leży na stole". - Najważniejsze jest to, by usiąść i osiągnąć kompromis czy porozumienie. Do tego trzeba dwóch stron i jeśli będą rozmowy, to jestem przekonana, że to porozumienie zostanie osiągnięte przez wszystkich - zaznaczyła Mazurek. Przypomniała, że Solidarność tę ofertę rządu przyjęła.

Mazurek była też pytana, czy Sejm rozpatrzy wniosek o odwołanie Anny Zalewskiej jeszcze przed wyborami do PE. Rzeczniczka PiS i wicemarszałek Sejmu odpowiedziała, że jeszcze nie wie i że być może zostanie o ten punkt rozszerzony porządek obrad 25 kwietnia. - Nie mówię "tak", nie mówię "nie"; to jest decyzja prezydium i konwentu - zaznaczyła.

12:44

Szef ZNP: prezydium podjęło decyzję o kontynuacji akcji strajkowej

12:43

Broniarz: w czasie kolejnych egzaminów protest będzie wyglądał w ten sam sposób jak dotychczas

12:42

Szef ZNP: wzywamy stronę rządową do wznowienia rozmów z udziałem negocjatora zewnętrznego

12:41

Broniarz: obecna sytuacja jest w jednoznaczny sposób winą rządu

12:41

Broniarz: Prezydium negatywnie odniosło się do działań rządu. Uznało, że zachowanie rządu związane z realizacją postulatów protestujących, skłania nas do wyrażenia oburzenia.

12:38

Broniarz: To co dzieje się w zakresie protestu nauczycieli i pracowników administracji ma głęboki sens i nie dotyczy tylko spraw płacowych. Obejmuje przede wszystkim troskę o jakość prawa oświatowego, które na naszych oczach jest rozjeżdżane, psute.

12:36

Rozpoczyna się konferencja Związku Nauczycielstwa Polskiego. Mówi prezes związku Sławomir Broniarz.

12:02
11:14

Szydło: Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że młodzież nie będzie mogła napisać matur. To rzecz niewyobrażalna i dla mnie, ale sądzę, że też dla nauczycieli, dla młodzieży i ich rodziców. Dlatego jeszcze raz apeluję o zawieszenie strajku na rzecz egzaminów.

11:10

Szydło zaapelowała do strajkujących związków zawodowych, aby przyłączyły się do porozumienia, które wcześniej rząd podpisał z oświatową Solidarnością.

11:09

Wicepremier Beata Szydło w Krakowie: powinniśmy wszyscy dołożyć starań, żeby te protesty się skończyły

11:00

O godzinie 11. rozpoczął się egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym. Potrwa on tak jak część podstawowa 60 minut (dla dyslektyków 90 minut).

10:56

Zalewska odniosła się też do maili, którzy dyrektorzy otrzymywali z ministerstwa, w których było napisane, że "w związku ze strajkiem nauczycieli powinno się odnotować" fakt nieobecności nauczycieli w szkołach w systemie, wskazując jako przyczynę "zwolnienie z obowiązku prowadzenia zajęć na innej podstawie".

- To jest absolutne nieporozumienie - powiedziała na konferencji Zalewska. - Dyrektorzy zadzwonili do ministerstwa edukacji z prośbą w jaki sposób odnotowywać tę nieobecność w Systemie Informacji Oświatowej, bo to oni gromadzą dane - wyjaśniała. Podkreśliła, że "dane zostają tylko i wyłącznie w szkołach".

10:47

Dodała, że "do dyspozycji" jest też ustawa o sporach zbiorowych. - Artykuł 21, który mówi, że dyrektor podczas strajku nie może być w żaden sposób ograniczany w wykonywaniu swoich obowiązków i artykuł 17 punkt 3, który pokazuje, że żądania nie mogą powodować strat społecznych, co wydarzyłoby się, jeśli by do takich sytuacji doszło - mówiła Zalewska.

10:44

Zalewska została zapytana o rady pedagogiczne, które mają się zebrać w najbliższych dniach, aby wystawić ostateczne oceny maturzystom. Jest wymagane, aby uczniowie mogli podejść do egzaminu dojrzałości. Są jednak wątpliwości, czy uda się zorganizować takie zebrania ze względu na strajk.

- I związkowcy na ten temat się wypowiadali, mówiąc, że są to granice, których nie wolno przekroczyć. Prawo oświatowe mówi, że dyrektor ma obowiązek, żeby taką radę klasyfikacyjną przeprowadzić, a nauczyciele mają obowiązek w niej uczestniczyć - mówiła minister.

Zalewska: są granice, których nie wolno przekraczać
Zalewska: są granice, których nie wolno przekraczaćtvn24
10:37

Zalewska podziękowała w imieniu rodziców wszystkim, którzy nadzorują egzaminy.

- Podziękowania za to, że byliście i jesteście przy dzieciach. Podziękowania dla dyrektorów, wolontariuszy, nauczycieli, którzy są przy swoich uczniach. Podziękowania dla kuratorów i wojewodów za trzy dni pracy dla dobra dziecka - dodała minister.

10:35

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska: We wszystkich szkołach odbyły się egzaminy. Nie było żadnych zakłóceń.

Zalewska: we wszystkich szkołach w piątek odbyły się egzaminy
Zalewska: we wszystkich szkołach w piątek odbyły się egzaminytvn24
10:26

O godzinie 10.20 zakończyła się pierwsza część egzaminu z języka obcego - test na poziomie podstawowym. Przez 80 minut pisali go dyslektycy. Pozostali uczniowie na rozwiązanie zadań mieli 60 minut.

10:21

W Tychach w strajk nauczycieli zaangażowali się seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaoferowali oni pomoc dla rodziców, którzy w czasie strajku nie mają co zrobić z dziećmi.

Seniorzy zorganizowali zajęcia dla najmłodszych. Dzieci uczą się między innymi gry na instrumentach i rękodzieła.

- Jesteśmy dużym uniwersytetem i z reguły staramy się realizować również międzypokoleniowe imprezy. Ostatnio dzieci robiły coś dla naszych seniorów, uczyły ich obsługi telefonów dotykowych i komputerów. W związku z tym, że teraz jest problem dla niektórych rodziców z dziećmi, postanowiliśmy wymyślić w drugą stronę - powiedziała Anna Kolny, kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W Tychach w strajk nauczycieli zaangażowali się seniorzy
W Tychach w strajk nauczycieli zaangażowali się seniorzytvn24
10:04

Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie Anna Frenkiel przekazała, że "nie ma informacji, by w jakiejkolwiek szkole były dziś kłopoty z powołanie zespołu nadzorującego i z przeprowadzeniem egzaminu". Komisja w Warszawie swoim zasięgiem obejmuje całe województwo mazowieckie.

10:02

Jak poinformował Daniel Wróbel z zachodniopomorskiego kuratorium oświaty, w tym regionie egzamin również rozpoczął się we wszystkich szkołach. Kuratorium nie odnotowało zakłóceń.

10:02

W Wielkopolsce do egzaminu gimnazjalnego przystępuje 34 tysięcy uczniów w 675 placówkach.

- Nie mamy sygnałów, by w którejś szkole egzamin się nie rozpoczął - powiedziała w piątek Karolina Adamska z Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

10:00

We wszystkich szkołach na Podkarpaciu w piątek rano rozpoczął się trzeci dzień egzaminów gimnazjalnych - poinformowała rzecznik podkarpackiego kuratorium oświaty w Rzeszowie Mariola Kiełboń.

- Przeszło 20 tysięcy gimnazjalistów w 572 szkołach w regionie przystąpiło do egzaminu z języka obcego - powiedziała.

09:46

Reporter Mateusz Półchłopek jest w Rzeszowie przed szkołą podstawową numer 9. W tej szkole żaden z 51 nauczycieli i 9 pracowników administracyjnych nie strajkuje. Nie było sporu zbiorowego, nie było referendum strajkowego.

Na Podkarpaciu, jak wskazują dane ZNP, protestuje ponad 50 procent placówek - ponad 730 na 1330. W skali kraju to województwo ma najmniej strajkujących szkół.

W SP nr 9 w Rzeszowie żaden nauczyciel nie strajkuje
W SP nr 9 w Rzeszowie żaden nauczyciel nie strajkujetvn24
09:19

Gościem TVN24 po godzinie 9 był Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka.

Powiedział, że "choroba, gorączka, doszły tak daleko, że teraz trzeba coś robić, ratować, rozmawiać".

- Nie chodzi o to czy popieram czy nie popieram (strajku - red.). Dla mnie są obojętne stanowiska rządu czy nauczycieli co do roszczeń finansowych - zaznaczył rzecznik. - Dzieci przyszły na egzamin, trzymamy kciuki. Cieszę się, że wszyscy trzymamy kciuki - nareszcie razem - i że te czarne scenariusze się nie powiodły - powiedział Pawlak

Rzecznik Praw Dziecka mówił w TVN24 o piątkowym egzaminie
Rzecznik Praw Dziecka mówił w TVN24 o piątkowym egzaminietvn24
09:14

Egzamin bez problemu ruszył w zespole szkół nr 20 we Wrocławiu.

- Udało się skompletować komisje, uczniowie przystąpili do egzaminów. Bardzo się cieszymy - powiedziała nauczycielka Justyna Magiera.

- Trzy lata pracowaliśmy, żeby ta młodzież mogła przystąpić do egzaminu, trzymamy kciuki i jesteśmy całym sercem z nimi - dodała.

09:05

- Na tę chwilę nie mamy jakichkolwiek informacji o tym, aby gdzieś nie było zespołu (nadzorującego przebieg egzaminu - red.), albo żeby gdzieś nie dojechała paczka (z arkuszami egzaminacyjnymi i płytami CD z nagraniami - red.). Wygląda na to, że powinno być spokojnie - powiedział Polskiej Agencji Prasowej w piątek przed rozpoczęciem egzaminu dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

09:00

Wybiła godzina 9. Uczniowie trzecich klas gimnazjum rozpoczęli egzamin z języka obcego. Na rozwiązanie zadań uczniowie mają 60 minut (dyslektycy 80 minut).

08:51

Reporterka TVN24 Dominika Ziółkowska jest w 16 Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie, w którym znajduje się gimnazjum dwujęzyczne.

Dyrektorka tej placówki Monika Nawrocka mówiła o przygotowaniach do dzisiejszego egzaminu z języka obcego.

- Rano miałam pełny skład komisji, ale potem okazało się, że osoba z zewnątrz rozchorowała się, jest na zwolnieniu, więc poszukiwałam dziewiątego członka komisji. Udało się, mam komplet, wszyscy się stawili i o godzinie 9. rozpoczniemy egzamin - mówiła.

Dyrektorka 16 LO w Warszawie o przygotowaniach do egzaminu gimnazjalnego
Dyrektorka 16 LO w Warszawie o przygotowaniach do egzaminu gimnazjalnegotvn24
08:27

- Obie strony powinny dążyć do kompromisu. Schodzić ze swoimi żądaniami i propozycjami do środka, próbować ustalić wspólną propozycję - powiedział w TVN24 Piotr Wasilewski, przewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie Edukacji Narodowej.

08:23

Kacper Lemiesz z Inicjatywy Strajk Uczniowski powiedział w studiu TVN24: Chcielibyśmy pokazywać dorosłym to, że da się rozmawiać.

- Mamy poczucie, że większość nas może się zgodzić z tym, że system edukacji wymaga transformacji. Chcielibyśmy wykorzystać okazję, że ten temat został podniesiony szeroko, żeby w ogóle zastanowić się jaki jest sens edukacji i jak ona powinna wyglądać w Polsce - dodał Lemiesz.

"Mamy poczucie, że większość z nas może się zgodzić, że system edukacji wymaga transformacji"
"Mamy poczucie, że większość z nas może się zgodzić, że system edukacji wymaga transformacji"tvn24
08:14

Dzisiaj ostatni dzień testów w gimnazjach, ale już w poniedziałek z egzaminami ósmoklasisty zmierzą się uczniowie kończący podstawówki. Dyrektor szkoły podstawowa nr 11 w Katowicach Tomasz Huk zapewniał, że w tej placówce "egzamin się odbędzie".

- Dzięki wsparciu kolegów dyrektorów z pobliskich przedszkoli i szkół. Mamy zapewniony skład w każdej komisji - zaznaczył.

- Większość moich koleżanek i kolegów dyrektorów mentalnie i duchowo jest z nauczycielami, ale my musimy wykonywać swoje obowiązki, zapewnić dzieciom podejście do tego egzaminu. Staramy się z tego wszystkiego wywiązać - dodał dyrektor.

W poniedziałek egzamin ósmoklasistów. Szkoła podstawowa nr 11 w Katowicach jest gotowa
W poniedziałek egzamin ósmoklasistów. Szkoła podstawowa nr 11 w Katowicach jest gotowatvn24
08:05

Reporterka przybliżyła problemy, które mogą dotknąć tegorocznych maturzystów.

W najbliższych dniach powinny zbierać się rady pedagogiczne, których zadaniem jest klasyfikowanie uczniów przed maturą i wystawianie im ostatecznych ocen. Bez tych ocen nie mogą oni przystąpić do egzaminu dojrzałości. Póki co rady nie mogą się odbyć, bo nauczyciele strajkują.

Jak dowiedziała się reporterka TVN24, nieoficjalnie mówi się, że protestujący nauczyciele planują zorganizować radę pedagogiczną w Wielki Czwartek - dzień wolny od pracy - tak żeby termin nie obejmował strajku.

08:02

Jak dowiedział się reporterka TVN24 Małgorzata Mielcarek, problemów z egzaminem gimnazjalnym z języka obcego nie będzie też w zespole szkół ogólnokształcących nr 1 w Poznaniu. Dyrekcji udało się zebrać odpowiednią grupę nauczycieli.

07:54

Egzamin w tej szczecińskiej szkole będzie się odbywał na dużej sali gimnastycznej. Reporter zapytał Bogusława Nowaka, czy nie wpłynie to negatywnie na pierwszą część testu, podczas której uczniowie będą odsłuchiwać nagranie.

- Nie ma obawy. Wczoraj z uczniami przećwiczyliśmy. Każdy uczeń stwierdził, że dokładnie słyszy, nie ma pogłosu na tej sali, jest wszystko w porządku - uspokajał dyrektor

07:53

Reporter TVN24 Sebastian Napieraj jest w zespole szkół nr 2 w Szczecinie. Zapytał dyrektora placówki Bogusława Nowaka o przygotowania do dzisiejszego egzaminu. - Komisje skompletowane. Nie było żadnej łapanki. Współpraca z sąsiednimi szkołami, bez problemu udało mi się skompletować cały zespół - powiedział dyrektor.

Szczecińska szkoła gotowa na egzamin
Szczecińska szkoła gotowa na egzamintvn24
07:30

Największa grupa gimnazjalistów - 88,9 procent - zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym (85,4 procent przystąpi również do egzaminu z tego języka na poziomie rozszerzonym). Drugim najczęściej wybieranym językiem jest niemiecki. Do egzaminu z tego języka na poziomie podstawowym chce przystąpić 9 procent gimnazjalistów (na poziomie rozszerzonym 2,2 procent).

Na trzecim miejscu w wyborach uczniów jest od wielu lat język rosyjski. W tym roku zdawać go chce 1,55 procent uczniów. Chęć zdawania egzaminu z francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego zadeklarowało poniżej 1 procenta gimnazjalistów.

07:27

Egzamin z języka obcego, który w piątek będą zdawać uczniowie III klas gimnazjów, przeprowadzany jest na dwóch poziomach. Najpierw odbywa się egzamin na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań uczniowie mają 60 minut (dyslektycy 80 minut). Po przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym. Potrwa on także 60 minut (dla dyslektyków 90 minut).

Do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym ma obowiązek przystąpić każdy gimnazjalista. Na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko dla tych, którzy wybrali język, jakiego uczyli się również w szkole podstawowej. Mogą do niego przystąpić także pozostali gimnazjaliści, jeśli zechcą sprawdzić swoje umiejętności językowe.

07:21

Według sondażu, który w czwartek opublikowała "Gazeta Wyborcza", 52 procent badanych popiera strajkujących nauczycieli.

Reporter programu "Polska i Świat" poprosił ekspertów o komentarz do wyników sondażu. Profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, socjolog Maciej Kowalewski ocenił, że "każdy strajk, żeby był skutecznym narzędziem nacisku, musi być uciążliwy". - Mimo tej uciążliwości zaskakująco dużo [rodziców - przyp. red.] protest popiera. To duży sukces nauczycieli, ponieważ udało im się zmobilizować społeczeństwo do ważnej dyskusji na temat zawodu nauczyciela, przyszłości kształcenia i tego, jak ma wyglądać przyszłe polskie społeczeństwo - powiedział socjolog.

07:15

W czwartek wieczorem w kilku miastach w Polsce odbyły się wiece poparcia dla strajkujących nauczycieli.

W środę uczniowie pisali egzamin z wiedzy humanistycznej, a w czwartek z wiedzy matematyczno-przyrodniczej.

Egzamin z języka obcego, który dziś zdawali uczniowie III klas gimnazjów, przeprowadzany jest na dwóch poziomach. Najpierw odbywa się egzamin na poziomie podstawowym, a po przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym.

Do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym ma obowiązek przystąpić każdy gimnazjalista. Na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko dla tych, którzy wybrali język, jakiego uczyli się również w szkole podstawowej. Mogą do niego przystąpić także pozostali gimnazjaliści, jeśli zechcą sprawdzić swoje umiejętności językowe.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może do niego przystąpić w środę, czwartek i piątek, to będzie go pisał w drugim terminie w czerwcu.

Tegoroczna sesja egzaminu gimnazjalnego jest ostatnią. Gimnazja 1 września 2019 roku przestaną istnieć w systemie edukacji.

Strajk nauczycieli

W poniedziałek rozpoczął się zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk w szkołach. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności. Biorą w nim też udział nauczyciele niezrzeszeni w związkach.

Według ZNP we wtorek w strajkowało 74,29 proc. szkół i przedszkoli. W środę i w czwartek, według związkowców, skala protestu była na tym samym poziomie. Z kolei Ministerstwo Edukacji Narodowej podawało w poniedziałek, że protestuje 48,5 proc. szkół i placówek.

Dane o liczbie placówek objętych protestem i strajkujących nauczycielach mogą się różnić w różne dni, gdyż nauczyciele codziennie rano, przychodząc do pracy do szkoły czy przedszkola, podejmują decyzję, czy w tym dniu będą protestować, więc mogą zawiesić udział w strajku na czas egzaminów.

"Gotowi na piątkowe egzaminy"

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska w czwartek na konferencji podziękowała dyrektorom, kuratorom, wojewodom i wolontariuszom za ich dotychczasową pracę przy egzaminach. Poinformowała, że zgłosiło się 8 tysięcy chętnych do pomocy przy egzaminach.

Mówiąc to, minister zauważyła, że na egzaminach z języków obcych potrzeba więcej osób do komisji i zespołów nadzorujących. - Jesteśmy gotowi na piątek na egzaminy, jesteśmy także gotowi na poniedziałek na egzaminy dla uczniów ósmej klasy - zapewniła minister Zalewska.

W ubiegłym tygodniu minister podpisała nowelizacje rozporządzeń w sprawie organizacji egzaminów zewnętrznych (gimnazjalnego, ósmoklasisty i matur).

Zgodnie z nimi w skład komisji egzaminacyjnych i nadzorujących przebieg egzaminów w szkołach wejść mogą nauczyciele z innych szkół, a także każda osoba mająca kwalifikacje pedagogiczne. Według Ministerstwa Edukacji Narodowej to odpowiedź na prośby dyrektorów szkół.

Autor: asty,ads//now / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości

"Propozycja Prezydenta Rafała Trzaskowskiego, aby wypłacać 800+ tylko tym migrantom, również Ukraińcom, którzy rzeczywiście mieszkają, pracują i płacą podatki w naszym kraju, zostanie pilnie rozpatrzona przez rząd" - napisał w mediach społecznościowych premier Donald Tusk. Dodał, że sam jest "na tak".

800 plus z ograniczeniami. Jest jasne stanowisko premiera

800 plus z ograniczeniami. Jest jasne stanowisko premiera

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Zagraniczne media piszą o wystąpieniu Donalda Tuska w Parlamencie Europejskim, zwracając uwagę przede wszystkim na poruszenie przez niego kwestii dotyczących bezpieczeństwa Europy i Zielonego Ładu. W kontekście obronności w kolejnych tekstach wraca nazwisko Donalda Trumpa.

Światowe media o wystąpieniu Donalda Tuska w Parlamencie Europejskim

Światowe media o wystąpieniu Donalda Tuska w Parlamencie Europejskim

Źródło:
Politico, Reuters, El Pais, The Guardian, Deutsche Welle, tvn24.pl

Zacznę od podziękowań dla wszystkich, którzy w ostatnich tygodniach przekazali nam wsparcie. Było ono potrzebne, gdy wokół nas rozpętał się wielki, wręcz niewyobrażalny hejt - napisał w liście Jerzy Owsiak odczytanym w czwartek na konferencji prasowej przed rozpoczęciem 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ze względu na stan zdrowia Owsiak nie mógł w niej uczestniczyć osobiście.

Konferencja bez Jurka Owsiaka. Napisał list

Konferencja bez Jurka Owsiaka. Napisał list

Źródło:
TVN24

Tragedia w Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie). 32-letnia kobieta zmarła po tym, jak pielęgniarka SOR odmówiła jej pomocy. Rzecznik lecznicy przekazał, że "doszło do naruszenia procedury obsługi pacjenta, tj. nieprzeprowadzenia obowiązkowego triage'u przez pielęgniarkę". Pracownica została ukarana naganą. Śledztwo wszczęła prokuratura.

Tragedia w szpitalu. Nie żyje 32-latka, ukarana pielęgniarka

Tragedia w szpitalu. Nie żyje 32-latka, ukarana pielęgniarka

Źródło:
tvn24.pl

To wyglądało bardzo groźnie. Na jedno z rond w Lublinie wjechał 35-letni kierowca busa, który nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z innym busem. Doszło do dachowania. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dachowanie po zderzeniu na rondzie. Nagranie

Dachowanie po zderzeniu na rondzie. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Kijowski sąd aresztował na dwa miesiące naczelnego psychiatrę sił zbrojnych Ukrainy podejrzanego o nielegalne wzbogacenie się na kwotę ponad miliona dolarów. W trakcie przeszukania mężczyzna doznał udaru mózgu. Do sądu został przewieziony karetką, był podłączony pod kroplówkę - podał portal telewizji 1+1, powołując się na jego obrońcę.

Dywan z banknotów. Naczelny psychiatra armii zatrzymany

Dywan z banknotów. Naczelny psychiatra armii zatrzymany

Źródło:
Suspilne, TSN, Kanał 24, tvn24.pl, PAP

Przez gęstą mgłę 23-latka w Krakowie zamiast na jezdnię skręciła na torowisko. Kobieta pokonała w ten sposób 270 metrów, co - jak piszą przedstawiciele MPK - "jest najlepszym wynikiem w rankingu osobówek udających tramwaj".

270 metrów po torowisku. "Najlepszy wynik w rankingu osobówek udających tramwaj"

270 metrów po torowisku. "Najlepszy wynik w rankingu osobówek udających tramwaj"

Źródło:
tvn24.pl, MPK

Czwartkowe posiedzenie sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki dotyczyło sytuacji w Polskim Komitecie Olimpijskim. Nie pojawił się na nim nim prezes tej organizacji Radosław Piesiewicz. Wątpliwości dotyczą między innymi prawidłowości podejmowania decyzji o wynagrodzeniach członków zarządu PKOl. - Pan prezes Piesiewicz nie ma innego wyjścia, tylko na gruncie polskiego prawa musi zwrócić wszystkie pieniądze, które pobrał z Polskiego Komitetu Olimpijskiego - mówił minister sportu Sławomir Nitras.

Prezes nie przyszedł. Nitras: Nie ma wyjścia. Musi zwrócić wszystkie pieniądze

Prezes nie przyszedł. Nitras: Nie ma wyjścia. Musi zwrócić wszystkie pieniądze

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24

Irlandia przygotowuje się na nadejście niezwykle silnej burzy Eowyn. Żywioł, który zmierza w kierunku Wysp Brytyjskich, według prognoz przyniesie ekstremalne wichury o prędkości przekraczającej lokalnie 160 km/h. Niemal w całym kraju obowiązują najwyższe czerwone alerty pogodowe.

Spodziewają się wiatru, jaki nie wiał od kilkunastu lat. Zniszczenia mogą być rozległe

Spodziewają się wiatru, jaki nie wiał od kilkunastu lat. Zniszczenia mogą być rozległe

Źródło:
Met Office, Irish Independent, Sieć Obserwatorów Burz, Met Eireann

Kanclerz Uniwersytetu Szczecińskiego, Andrzej Jakubowski, napisał w swoich mediach społecznościowych: "Kobieta to kobieta, mężczyzna to mężczyzna, nareszcie!!!". Nawiązał tym samym do wypowiedzi prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Post wywołał spore kontrowersje. Sytuację skomentowała uczelnia.

"Kobieta to kobieta, mężczyzna to mężczyzna". To wpis kanclerza Uniwersytetu Szczecińskiego 

"Kobieta to kobieta, mężczyzna to mężczyzna". To wpis kanclerza Uniwersytetu Szczecińskiego 

Źródło:
Gazeta Wyborcza/TVN24

Kai Trump, wnuczka Donalda Trumpa, opublikowała w mediach społecznościowych serię nagrań i zdjęć, w których pokazała kulisy inauguracji prezydentury swojego dziadka. O 17-latce rozpisują się amerykańskie media.

Kai Trump pokazała kulisy zaprzysiężenia swojego dziadka

Kai Trump pokazała kulisy zaprzysiężenia swojego dziadka

Źródło:
Fox News, NY Post, tvn24.pl

W jednej z popularnych sieciowych restauracji policjant zostawił służbową broń. Do tej sytuacji doszło w Kole (woj. wielkopolskie). Broń zabezpieczyła miejscowa policja.

Policjant zostawił broń w restauracji. "Przez nieuwagę"

Policjant zostawił broń w restauracji. "Przez nieuwagę"

Źródło:
TVN24

Myślę, że hasło "drill, baby, drill" nie miało tylko i wyłącznie kontekstu wewnątrzamerykańskiego i nie tylko kontekst ściśle energetyczny z punktu widzenia Stanów Zjednoczonych - powiedział prezydent Andrzej Duda w Davos, odnosząc się do hasła Donalda Trumpa z kampanii wyborczej .

"Drill, baby, drill". Prezydent komentuje

"Drill, baby, drill". Prezydent komentuje

Źródło:
PAP

Wśród pierwszych decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych rzekomo była ta, o wstrzymaniu pomocy dla Ukrainy - twierdzą tak liczni internauci. Wyjaśniamy, co podpisał Donald Trump i jak to się ma do wspierania Ukrainy, także militarnego.

Trump "wstrzymał wszelką pomoc dla Ukrainy"? Nie

Trump "wstrzymał wszelką pomoc dla Ukrainy"? Nie

Źródło:
Konkret24
"To wyglądało, jakby oskarżony polował samochodem"

"To wyglądało, jakby oskarżony polował samochodem"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Jeszcze dzisiaj prokuratura w Gnieźnie przedstawi zarzuty ojczymowi i matce 5-letniej dziewczynki. Oboje odpowiedzią za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad dzieckiem. Lekarze, którzy badali dziewczynkę, nie mają wątpliwości, że była ona maltretowana. 5-latka wciąż przebywa w szpitalu, jest pod stałą opieką psychologiczną.

Maltretowana pięciolatka w szpitalu. Była bita "pięścią, drewnianym trzonkiem i paskiem"

Maltretowana pięciolatka w szpitalu. Była bita "pięścią, drewnianym trzonkiem i paskiem"

Źródło:
TVN24

Niemcy rozmieszczą w Polsce myśliwce Eurofighter już w lecie tego roku, aby wesprzeć nadzór przestrzeni powietrznej na wschodniej flance NATO - przekazał minister obrony Niemiec Boris Pistorius podczas wizyty na lotnisku wojskowym Jasionka pod Rzeszowem. Dodał, że dwa rozmieszczone w Polsce niemieckie systemy obrony rakietowej Patriot od poniedziałku będą w pełnej gotowości operacyjnej.

Myśliwce Eurofighter będą chronić Polskę. A niemieckie Patrioty od poniedziałku w pełnej gotowości operacyjnej

Myśliwce Eurofighter będą chronić Polskę. A niemieckie Patrioty od poniedziałku w pełnej gotowości operacyjnej

Źródło:
Reuters, PAP

Trzej mężczyźni w wieku 34, 37 i 40 lat usłyszeli zarzuty dotyczące podłożenia i detonacji ładunków wybuchowych przy ścianie jednego z domów jednorodzinnych w Szaflarach. W wyniku eksplozji zniszczona została elewacja budynku i okna, ale na szczęście nikt nie został ranny.

Eksplozja ładunków wybuchowych pod ścianą domu na Podhalu. Są zatrzymania

Eksplozja ładunków wybuchowych pod ścianą domu na Podhalu. Są zatrzymania

Źródło:
małopolska policja

Małżeństwo z powiatu kartuskiego zamknęło w toalecie pracownicę salonu gier. Następnie 33-latek i jego 26-letnia żona zabrali 15 tysięcy złotych i uciekli. W ręce policji wpadli już następnego dnia. Grozi im nawet do 15 lat więzienia.

Zamknęli w toalecie pracownicę salonu gier i uciekli z pieniędzmi

Zamknęli w toalecie pracownicę salonu gier i uciekli z pieniędzmi

Źródło:
KMP Gdańsk

Zmarł jeden z poparzonych górników w wyniku zapalenia się metanu w kopalni Knurów-Szczygłowice. Mocno poparzony mężczyzna był leczony w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, gdzie przebywa jeszcze ośmiu innych poszkodowanych.

Pożar w kopalni Szczygłowice. Zmarł jeden z górników

Pożar w kopalni Szczygłowice. Zmarł jeden z górników

Źródło:
TVN24, PAP

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych (bez uwzględnienia inflacji) w grudniu 2024 była wyższa niż przed rokiem o 1,9 procent - podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). Analitycy oczekiwali wzrostu o 3,9 procent.

"Sprzedaż nie powaliła". Najnowsze dane ze sklepów

"Sprzedaż nie powaliła". Najnowsze dane ze sklepów

Źródło:
tvn24.pl

W zeszłym roku sąd skazał na półtora roku więzienia księdza Tomasza Z. z Dąbrowy Górniczej (Śląskie) za nieudzielenie pierwszej pomocy mężczyźnie podczas seksparty na plebanii, przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności oraz udzielanie narkotyków. Teraz diecezja sosnowiecka ogłosiła, że Stolica Apostolska karnie przeniosła duchownego do stanu świeckiego.

Seksparty na plebanii. Skazany ksiądz przeniesiony do stanu świeckiego

Seksparty na plebanii. Skazany ksiądz przeniesiony do stanu świeckiego

Źródło:
PAP

Sodalicja Życia Chrześcijańskiego (SCV), wpływowa katolicka grupa z Peru, decyzją papieża Franciszka została rozwiązana. Dochodzenie, jakie wcześniej przeprowadzono w szeregach ruchu, ujawniło serię nadużyć jego kierownictwa, w tym dopuszczanie się przemocy seksualnej, fizycznej i psychologicznej. Ofiarom grupy wypłacono już milion dolarów odszkodowań.  

Wpływowa organizacja katolicka rozwiązana za "sadystyczne nadużycia"

Wpływowa organizacja katolicka rozwiązana za "sadystyczne nadużycia"

Źródło:
The Guardian, CNN, tvn24.pl

Prokuratura prowadzi dwa postępowania w sprawie rozbiórki XIX-wiecznego dworku na warszawskich Wyczółkach. Pierwsze dotyczy zniszczenia zabytku, a drugie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w związku z decyzją Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Z XIX-wiecznego dworku zostały tylko fundamenty. Sprawie przygląda się prokuratura

Z XIX-wiecznego dworku zostały tylko fundamenty. Sprawie przygląda się prokuratura

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura w Łobzie (Zachodniopomorskie) postawiła zarzuty Tunezyjczykowi. Jak ustalili śledczy, mężczyzna myślał, że pisze z 12-letnią Zosią, a mimo to "namawiał ją na spotkanie w celach seksualnych". Nie wiedział, że konto jest "wabikiem" stworzonym przez jedną z fundacji i tak naprawdę pisze z ponad trzydziestoletnią kobietą. Prokurator zgodził się na dobrowolne poddanie się karze przez podejrzanego.

Myślał, że pisze z 12-letnią Zosią, składał jej "propozycje seksualne". Usłyszał zarzuty

Myślał, że pisze z 12-letnią Zosią, składał jej "propozycje seksualne". Usłyszał zarzuty

Źródło:
Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

600 miliardów dolarów w cztery lata. Tyle Arabia Saudyjska zainwestuje w Stanach Zjednoczonych - podała w czwartek państwowa saudyjska agencja prasowa. Mohammed bin Salman w rozmowie z prezydentem USA Donaldem Trumpem powiedział, że oczekiwane reformy administracji Trumpa mogą stworzyć "bezprecedensowy dobrobyt gospodarczy".

Arabski książę i gigantyczna inwestycja. Wyda ponad pół biliona dolarów

Arabski książę i gigantyczna inwestycja. Wyda ponad pół biliona dolarów

Źródło:
PAP

Mogą być skromne i niższe niż nam się wydaje. Tak o emeryturach dzisiejszych 30-latków i 40-latków mówią ekonomiści. Emerytury mogą spaść z prawie połowy do jednej trzeciej przeciętnego wynagrodzenia w ciągu najbliższych dwudziestu pięciu lat. Ekonomiści twierdzą, że trzeba podnieść wiek emerytalny albo zacząć oszczędzać. O konkretach reporter magazynu "Polska i Świat" Łukasz Wieczorek.

"Co najmniej skromne, żeby nie powiedzieć, że biedne". Kiepskie perspektywy dla 30- i 40-latków

"Co najmniej skromne, żeby nie powiedzieć, że biedne". Kiepskie perspektywy dla 30- i 40-latków

Źródło:
TVN24

Policja w Węgrowie (Mazowieckie) poinformowała o tragicznym wypadku na drodze krajowej numer 62. Zginęła w nim jedna osoba, a sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Policja apeluje do kierowców, których kamery mogły zarejestrować zdarzenie.

Pieszy zginął na drodze, kierowca odjechał. Policja szuka świadków

Pieszy zginął na drodze, kierowca odjechał. Policja szuka świadków

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prezydent Donald Trump podpisał rozkaz wysłania 1500 żołnierzy na granicę z Meksykiem, by przeciwdziałać "inwazji". Tym samym ich liczba już w najbliższych dniach wzrośnie tam do około 2200. Są wśród nich marines. Pentagon poinformował, że wojsko wyśle samoloty i śmigłowce, by wesprzeć deportacje imigrantów. Władze Meksyku, by przygotować się na napływ migrantów wydalanych z USA, rozpoczęły stawianie olbrzymich obozów namiotowych w mieście Ciudad Juarez - podał Reuters. Władze Meksyku twierdzą, że są przygotowane na możliwość masowej deportacji, ale niezależni komentatorzy mają co do tego wątpliwości.

"Bezprecedensowe" prace przy granicy z USA

"Bezprecedensowe" prace przy granicy z USA

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, CNN

Rzeczniczka Białego Domu Karoline Leavitt przekazała, że prezydent USA Donald Trump zawiesił pracowników biur programów różnorodności, równości i integracji (DEI) w rządzie federalnym i wysłał ich na płatne urlopy.

Wszyscy federalni pracownicy biur równości i różnorodności wysłani do domów

Wszyscy federalni pracownicy biur równości i różnorodności wysłani do domów

Źródło:
PAP

Prezydent Panamy zapewnia, że nie obawia się inwazji wojsk amerykańskich. Jose Raul Mulino podkreślił, że przekazanie kontroli nad kanałem "nie było ustępstwem ani prezentem od Stanów Zjednoczonych" i zapewnił, że kanał "należy i będzie należał do Panamy".

"Bądźmy poważni". Prezydent Panamy nie obawia się inwazji USA

"Bądźmy poważni". Prezydent Panamy nie obawia się inwazji USA

Źródło:
PAP

1064 dni temu rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Około tysiąca żołnierzy z Korei Północnej zginęło już w walkach z siłami ukraińskimi w obwodzie kurskim Rosji – poinformowała BBC, powołując się na zachodnich urzędników, którzy zastrzegli sobie anonimowość. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Żołnierze Kim Dzong Una masakrowani w walkach

Żołnierze Kim Dzong Una masakrowani w walkach

Źródło:
PAP

System kamer, za pośrednictwem którego gang narkotykowy obserwował pracę regionalnych służb bezpieczeństwa w Meksyku, został przejęty przez policję. To co najmniej 160 kamer - podają lokalne media.

Gang podglądał funkcjonariuszy. Masa przejętych kamer

Gang podglądał funkcjonariuszy. Masa przejętych kamer

Źródło:
PAP

Prawomocny wyrok w sprawie znanej piosenkarki i jej byłego męża

Źródło:
PAP

Zbliża się pierwsza w tym roku niedziela handlowa. 26 stycznia będziemy mogli zrobić zakupy także w większych sklepach. Na podstawie uchwalonych w ubiegłym miesiącu przepisów w 2025 roku liczba niedziel handlowych będzie większa o jedną.

Pierwsza taka niedziela w tym roku

Pierwsza taka niedziela w tym roku

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Kto i po co osłupkowuje gotowe miejsca parkingowe? Takie pytanie zadała lokalnej grupie w mediach społecznościowych mieszkanka Saskiej Kępy. Za wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu stoją stołeczni drogowcy, którzy wyjaśnili, jaki jest ich powód.

Stanęły słupki, parkować nie można. Drogowcy podali powód

Stanęły słupki, parkować nie można. Drogowcy podali powód

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zbrodnia VAT-owska w PKOl? Skarbówka zawiadamia prokuraturę

Zbrodnia VAT-owska w PKOl? Skarbówka zawiadamia prokuraturę

Źródło:
tvn24.pl
Premium
MON i MEN mogą się pomylić, gdy mowa o religii w szkole. W co gra PSL?

MON i MEN mogą się pomylić, gdy mowa o religii w szkole. W co gra PSL?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 26 stycznia. Zgromadzone podczas niego środki wesprą onkologię i hematologię dziecięcą. Do udziału w akcji włączyli się dziennikarze i dziennikarki TVN i TVN24. Monika Olejnik oferuje ręcznie malowaną chustę góralską i śniadanie.

"W Hotelu Bristol albo w barze mlecznym". Wyjątkowa aukcja Moniki Olejnik dla WOŚP

"W Hotelu Bristol albo w barze mlecznym". Wyjątkowa aukcja Moniki Olejnik dla WOŚP

Źródło:
TVN24

Zdjęcie "Czas Apokalipsy" Chrisa Niedenthala zapisało się w historii Polski i Europy. Teraz fotografia trafia na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Legendarny fotoreporter wspólnie z czteroletnimi bliźniętami Leną i Filipem Sosnowskimi przekazali na nią odbitkę numer 9. Niedenthal w rozmowie z rodzicami małych darczyńców - Natalią Szewczak (Business Insider Polska) i Mateuszem Sosnowskim (TVN24) - opowiedział o niesamowitej historii zdjęcia i o tym, jak niemal cudem, dzięki pomocy nieznajomego, udało się je wywieźć z Polski i pokazać światu.

To, że wydostało się z Polski, to niemal cud. Legendarne zdjęcie do wylicytowania

To, że wydostało się z Polski, to niemal cud. Legendarne zdjęcie do wylicytowania

Źródło:
tvn24.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w niedzielę, 26 stycznia, zagra już po raz 33. Na błoniach Narodowego stanęła scena, miasteczko i główne studio. Dzień wcześniej, w sobotę, wystartują stamtąd uczestnicy Biegu "Policz się z cukrzycą". Organizacja Finału WOŚP i towarzyszących wydarzeń spowoduje zmiany w ruchu i parkowaniu.

Na błoniach Narodowego stanęła scena WOŚP. Od soboty zmiany w ruchu

Na błoniach Narodowego stanęła scena WOŚP. Od soboty zmiany w ruchu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę, 26 stycznia. Zebrane pieniądze wesprą dziecięcą onkologię i hematologię. Liczy się każdy grosz, a razem możemy więcej. Sześcioletnia Pola i jej historia udowadniają, że wspierając Orkiestrę, wspieramy chore dzieci.

"Jeżeli ktoś nie wierzy, to my dajemy przykład". Sześcioletnia Pola żyje dzięki sprzętowi WOŚP

"Jeżeli ktoś nie wierzy, to my dajemy przykład". Sześcioletnia Pola żyje dzięki sprzętowi WOŚP

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W najbliższą niedzielę mamy największe wydarzenie filantropijne w Polsce, czyli finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To ogromna ogólnonarodowa, znana dzisiaj na całym świecie akcja, którą produkujemy i relacjonujemy na żywo, dzięki czemu pomagamy w zbiórce pieniędzy - powiedziała Kasia Kieli, president & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN, w trakcie dyskusji o dobroczynności w biznesie w ramach Polish Business Hub w Davos.

Kasia Kieli o dobroczynności: chodziło o to, by mieć wpływ na to, co się dzieje, i pomagać

Kasia Kieli o dobroczynności: chodziło o to, by mieć wpływ na to, co się dzieje, i pomagać

Źródło:
tvn24.pl