Zamykają tunel dla pieszych i rowerzystów przy Dworcu Zachodnim

Autor:
kz/b
Źródło:
PAP
Kolejarze zamkną dla pieszych i rowerzystów tunel przy Dworcu Zachodnim
Kolejarze zamkną dla pieszych i rowerzystów tunel przy Dworcu ZachodnimMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl Kolejarze zamkną dla pieszych i rowerzystów tunel przy Dworcu Zachodnim

Stołeczny ratusz poinformował, że kolejarze kończą prace w tunelach alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z tym w niedzielę około godziny 17 zamknięty zostanie korytarz dla pieszych i rowerzystów, którzy będą kierowani do sąsiedniego tunelu.

Korytarz będzie niedostępny przez około miesiąc. "W zamian kolejarze urządzą ciąg pieszo-rowerowy na jezdni we wschodnim tunelu. Kierowcy jadący w kierunku ulicy Wolskiej będą mieli tu do dyspozycji jeden pas o szerokości 3,5 m. Pozostałą częścią drogi będą poruszali się niezmotoryzowani" - poinformował stołeczny ratusz.

Dodatkowy pas dla kierowców zostanie wytyczony w środkowym tunelu, gdzie będą dwa pasy – jednym będą poruszali się, tak jak dotychczas, kierowcy wyjeżdżający z tunelu od Alej Jerozolimskich (od strony Ursusa), a drugim jadący z centrum i z ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Drugi etap prac w wakacje

W kolejnym etapie kolejarze zajmą zachodni tunel, czyli ten, którym kierowcy jadą w kierunku Alej Jerozolimskich. Roboty w tym miejscu planowane są w wakacje.

Roboty w tunelach związane są z modernizacją Dworca Zachodniego. W ramach inwestycji wybudowane zostaną dodatkowe perony, a wszystkie platformy, także te istniejące, będą zadaszone. Ponadto od strony Woli powstaje nowy budynek dworca. Według zapewnień kolejarzy, inwestycja będzie skończona w 2023 roku.

Autor:kz/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości