TVN Warszawa | Ulice

Trzej Królowie przejdą przez Warszawę. Zamknięte ulice, autobusy na objazdach

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
W 2021 roku Orszak Trzech Króli miał symboliczną formę
Lech Marcinczak/tvnwarszawa.plTak wyglądał Orszak Trzech Króli rok temu, w 2021 roku

W czwartek, 6 stycznia Traktem Królewskim oraz ulicami Tarchomina przejdą Orszaki Trzech Króli. Stołeczny ratusz informuje o możliwych utrudnieniach w ruchu na trasach przemarszów. Autobusy zostaną skierowane na objazdy.

Procesja wyruszy z placu Zamkowego około godziny 12.00 i przejdzie Krakowskim Przedmieściem oraz ulicą Królewską na plac Piłsudskiego. Jak podał stołeczny ratusz, w ramowych godzinach 12.40 - 13.00 planowane jest zamknięcie Królewskiej dla ruchu drogowego na czas przejścia orszaku z Krakowskiego Przedmieścia na plac Piłsudskiego.

Drugi, tarchomiński orszak wyruszy około godz. 11.30 spod Parafii Świętego Łukasza Ewangelisty przy Sprawnej 9. Trasa będzie prowadziła ulicami: Sprawną, Tłuchowską, Leśnej Polanki, Światowida, Dzierzgońską i powrót Sprawną. Kierowcy, którzy tego dnia planują podróż tymi ulicami muszą się liczyć z możliwością zamknięcia ruchu przez policję.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autobusy na objazdach

Miasto poinformowało, że w związku z przemarszem Traktem Królewskim w przypadku braku możliwości przejazdu, autobusy linii 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518 w godzinach 11.30 - 14.00 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Autobusy linii 107 (tylko w kierunku krańca Kierbedzia) i 111 (w kierunku krańca Gocław) będą kursowały Marszałkowską i Alejami Jerozolimskimi. Linia 111 w kierunku krańca Esperanto od skrzyżowania Marszałkowskiej i Królewskiej będzie jeździła ulicami Królewską i Marszałkowską do placu Bankowego i dalej swoją trasą.

Linie 116, 180, 503 i 518 w kierunku pętli Chomiczówka, Konwiktorska i Nowodwory kursować będą ulicami Marszałkowską i Senatorską. W kierunkach powrotnych, ominą utrudnienia ulicami Kapucyńską, aleją "Solidarności" przez plac Bankowy do Marszałkowskiej. Autobusy linii 128 i 175 w kierunku placu Piłsudskiego pojadą ulicami Marszałkowską, Senatorską i Wierzbową. W kierunku krańca Szczęśliwice i Lotnisko Chopina – ulicami Senatorską, Miodową, Kapucyńską, aleją "Solidarności", przez plac Bankowy i Marszałkowską. Linia 178 w kierunku Konwiktorskiej zostanie skierowana na objazd ulicami Marszałkowską i Senatorską; w kierunku przeciwnym objazd będzie prowadził ulicami: Kapucyńską, aleją "Solidarności", przez plac Bankowy i Marszałkowską. Autobusy linii 222 w kierunku krańca Bielańska będą kursowały Marszałkowską, a w kierunku krańca Spartańska – ulicami Senatorską, Miodową, Kapucyńską, aleją "Solidarności", przez plac Bankowy i Marszałkowską.

W związku z przemarszem na Tarchominie w przypadku braku możliwości przejazdu, autobusy linii 211, 509 i 516 w ramowych godzinach 11.45-13.00 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Linia 211 ominie utrudnienia Odkrytą i Ordonówny. Trasa linii 509 zostanie skrócona do krańca Nowodwory. Autobusy Linii 516 zostaną skierowane na objazd ulicami Ordonówny i Światowida.

Orszak Trzech Króli (zdjęcie archiwalne)Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości