Autobusy utknęły, tramwaje opóźnione, korki. Śnieżyca sparaliżowała Warszawę

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Ogromne utrudnienia po śnieżycy, która przeszła nad Warszawą
Ogromne utrudnienia po śnieżycy, która przeszła nad WarszawąTVN24
wideo 2/7
Ogromne utrudnienia po śnieżycy, która przeszła nad WarszawąTVN24

Intensywne opady śniegu sparaliżowały w poniedziałek wieczorem ruch na stołecznych ulicach. Autobusy miały ogromne problemy z podjazdem pod wzniesienia. Oblodzone tory sprawiały problemy tramwajom i pociągom. Kierowcy stali w korkach, piesi przedzierali się przez zaspy.

- Na pewno jest problem z podjazdem pod wiadukt S8 z alei Prymasa Tysiąclecia i pod wiadukt na Trasę Łazienkowską z Wisłostrady przy Torwarze. W tym pierwszym przypadku ruch został całkowicie wstrzymany, w drugim wjazd zablokowały autobusy - relacjonował Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Opisywał też, jak doszło do sytuacji na Wisłostradzie. - Tutaj kierowca autobusu przegubowego linii numer 187 wpadł w poślizg. Tyłem pojazdu zarzuciło tak, że uderzył w barierki. W autobusie ciągle są pasażerowie, bo nie bardzo mają jak wyjść. Tam jest tak ślisko, autobus nie jest w stanie podjechać, za nim utworzył się korek kolejnych - mówił reporter tvnwarszawa.pl.

Ogromne problemy autobusów

- Również na Gierdziejewskiego, przed wjazdem na wiadukt, utknęły zarówno autobusy, jak i ciężarówki. Wystarczy w samochodzie lekko nacisnąć hamulec, by koła wpadły w poślizg - przestrzega nasz reporter.

Również na Czerniakowskiej jezdnia była śliska. - Trudno utrzymać równowagę, nie mówiąc już o bezpiecznej jeździe. Śnieg cały czas pada, jezdnie są białe - podkreślał Węgrzynowicz. Problemy dotyczyły też Alej Jerozolimskich na wysokości ronda Zesłańców Syberyjskich. Autobus wpadł tam w poślizg i zablokował ruch.

To tylko przykłady, bo problemy były niemal wszędzie. - W całym mieście intensywnie pada śnieg. Jezdnie są białe i bardzo śliskie. Choć kursują posypywarki, zarówno samochody osobowe, ciężarowe, jak i autobusy w niektórych miejscach mają problem z podjazdem pod wzniesienia - podawał Węgrzynowicz.

Dużo drobnych kolizji

Artur Węgrzynowicz zaznaczał, że w mieście dochodziło do wielu kolizji, ale nie były one groźne, a przede wszystkim nie był osób poszkodowanych. - Do zderzenia kilku samochodów doszło między innymi na trasie S2 w okolicy węzła Konotopa, gdzie na miejscu interweniuje straż pożarna - mówi.

O sytuację drogową zapytaliśmy policję. - Cała Warszawa jeździ bardzo powoli w związku z intensywnymi opadami śniegu. Mamy kilka kolizji, ale są to niegroźne zdarzenia - potwierdził przed godziną 20 Rafał Markiewicz z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji. Zatory są także wokół Warszawy, szczególnie na autostradzie A2, gdzie stało się już od węzła Konotopa.

Straż pożarna potwierdziła, że ciągle otrzymuje zgłoszenia o samochodach ciężarowych, ale także osobowych, które mają problem z dojazdami na trasy szybkiego ruchu. Bogdan Smoter informował, że taka sytuacja dotyczy między innymi trasy S8.

- Duże utrudnienia są na węźle Salomea. Zablokowany został ruch w kierunku centrum. Samochody, przede wszystkim ciężarowe, nie są w stanie podjechać pod wzniesienia. Momentalnie utworzył się bardzo duży korek - przestrzegał Artur Węgrzynowicz. Wcześniej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzegała przed utrudnieniami na trasie S8, na odcinku Łabiszyńska - Modlińska. W pobliżu Marywilskiej "autobus zablokował prawy pas łącznicy wjazdowej z ul. Bazyliańskiej w S8". Ruch odbywał się lewym pasem.

Autobusy utknęły, pociągi opóźnione

Ogromne problemy miała cała komunikacja miejska, wyłączywszy - z oczywistych powodów - metro. "W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi, w całej aglomeracji warszawskiej i okolicach występują utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Kursowanie autobusów odbywa się z dużymi opóźnieniami. W związku z zatorami drogowymi na przejazdach tramwajowych oraz śliskimi szynami występują opóźnienia w kursowaniu linii tramwajowych" - ostrzegał Zarząd Transportu Miejskiego.

Problemy dotknęły także kolei. "Z powodu trudnych warunków atmosferycznych występują utrudnienia w rejonie Warszawskiego Węzła Kolejowego. Możliwe opóźnienia, odwołania i relacje skrócone pociągów" - przekazał w komunikacie ZTM.

O trudnej sytuacji w komunikacji miejskiej informowali nas czytelnicy. "Przed przystankiem Spacerowa (jadąc od strony Wilanowa) utknęło co najmniej kilka autobusów - na pewno 180 i chyba 503. Z powodu śnieżycy nie są w stanie wyjechać pod górę. Kierowcy wypuścili pasażerów, mówili, że czekają na wyciągarkę albo odśnieżenie ulicy. Samochody (wybrane) też miały kłopot z wjazdem" - napisał na Kontakt 24 przed godziną 20 jeden z mieszkańców Warszawy.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy wideo, na którym pasażerowie pchają autobus, który utknął na zaśnieżonej drodze w okolicy Powązek. "Z mężem byliśmy pasażerami i po tym, jak autobus utknął, chcieliśmy pomóc. Nawierzchnia była tak oblodzona, że odrzuciło go na bok i nie mógł dalej ruszyć. Wszyscy chętni zebrali się razem i postanowili pomóc. Mąż wraz z innymi dzielnymi pasażerami pchał autobus przez parę metrów, niestety dalej autobus i tak nie pojechał, bo przed wiaduktem już był taki korek, że wszyscy musieliśmy stać. Potem świadomie wybraliśmy pójście na piechotę" - zrelacjonowała pani Katarzyna, która nagrała krótki film.

Pasażerowie pchali autobus
Pasażerowie pchali autobusKatarzyna / Kontakt24

Na drogach 170 posypywarek

Zarząd Oczyszczania Miasta zapewnił, że przez całą dobę sprawdza stan nawierzchni ulic i chodników. "Od godz. 18 działamy na tych ulicach, którymi kursują autobusy miejskie. 170 posypywarek obsługuje 1500 km stołecznych dróg. Pozostałe są oczyszczane m.in. na zlecenie urzędów dzielnic" - zapewnił dyspozytor ZOM.

"Za bezpieczeństwo na chodnikach, które przylegają do nieruchomości, odpowiadają ich właściciele lub zarządcy. Apeluję o działanie. Warunki są wyjątkowo trudne. Uważajcie na siebie i w miarę możliwości korzystajcie z metra i tramwajów" - napisał na portalu X prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Autorka/Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Nawet do tygodnia może potrwać naprawa tunelu w Sulejówku. We wtorek nad ranem ciężarówka uderzyła w jego betonową rozporę, bardzo mocno go uszkadzając. Władze miasta zapowiadają, że naprawa może potrwać tydzień. Mieszkańców czekają spore utrudnienia. Jedyna droga, by przejechać przez tory, prowadzi przez Wesołą.

Tunel za miliony uszkodziła ciężarówka, dlaczego nie ma przed nim znaku o dozwolonej wysokości auta?

Tunel za miliony uszkodziła ciężarówka, dlaczego nie ma przed nim znaku o dozwolonej wysokości auta?

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zapiski z pierwszego miesiąca Powstania Warszawskiego przeplatane z miłosną historią. Syn znanej aktorki Aliny Janowskiej odnalazł wśród rodzinnych pamiątek dziennik matki, o którym nikt wcześniej nie wiedział. Odręcznie pisane przez Janowską notatki trafiły we wtorek do Muzeum Powstania Warszawskiego.

"Zakochuje się w swoim dowódcy, który ginie". O dzienniku powstańczym znanej aktorki nikt nie wiedział

"Zakochuje się w swoim dowódcy, który ginie". O dzienniku powstańczym znanej aktorki nikt nie wiedział

Źródło:
PAP

Okna zabite deskami, niszczejące mury i wszechobecne graffiti. Jeden z pustych budynków stoi zaledwie 100 metrów od stacji metra Centrum w Warszawie. W innym, w dosyć prestiżowej lokalizacji, na Woli, mieszkają bezdomni. W stolicy, gdzie ceny mieszkań przekraczają 20 tysięcy złotych za metr kwadratowy, w 2023 było ponad 2700 pustostanów. Miasto przyznaje: ta liczba nie maleje. Pomóc ma między innymi projekt "lokal za remont", z którego mogą korzystać osoby oczekujące w kolejce na mieszkanie z gminnego zasobu.

W mieście, w którym ceny mieszkań biją rekordy, jest ponad 2700 pustostanów

W mieście, w którym ceny mieszkań biją rekordy, jest ponad 2700 pustostanów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nieznany sprawca zniszczył pasiekę na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. "Mieszkało tu 20 pszczelich rodzin. Trzech z nich już nie ma. Stan pozostałych będziemy dopiero badać" - podało muzeum. Sprawę bada policja.

"Ktoś za pomocą gaśnic roztrzaskał ule". Trzy rodziny pszczół nie przetrwały

"Ktoś za pomocą gaśnic roztrzaskał ule". Trzy rodziny pszczół nie przetrwały

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Od czterech dni na środku Placu Pięciu Rogów stało auto Szymona Nieradki. Dostał za to 100 złotych mandatu. Gdyby samochód stał bez biletu na wyznaczonym miejscu parkingowym, to każdego dnia płaciłby 300 złotych kary. Parkując na placu, aktywista chce zwrócić uwagę na niesprawiedliwe i przestarzałe przepisy.

Parkował cztery dni na środku placu, dostał 100 złotych mandatu. Zwraca uwagę na niesprawiedliwe przepisy

Parkował cztery dni na środku placu, dostał 100 złotych mandatu. Zwraca uwagę na niesprawiedliwe przepisy

Źródło:
PAP

Kierujący audi uderzył w bariery przy zjeździe z trasy S17. Jak dowiedział się nasz reporter, kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Sprawą zajmuje się policja.

"Pojechał prosto i uderzył w betonowe zapory"

"Pojechał prosto i uderzył w betonowe zapory"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W pobliżu centrum handlowego na Pradze Południe doszło we wtorek wieczorem do zderzenia trzech aut. Poszkodowana została jedna z pasażerek. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wieczorne zderzenie trzech aut, poszkodowana jedna osoba

Wieczorne zderzenie trzech aut, poszkodowana jedna osoba

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Prokuratura o rok chce przedłużyć śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej Poli. Dziewczyna trafiła do szpitala w Piasecznie z objawami grypy, jednak jej stan zaczął się pogarszać, nastolatka zmarła. Śledztwo, wciąż toczące się w sprawie, trwa już blisko rok.

Polę przyjęto do szpitala, gdy już nie mogła oddychać. Zmarła. Zarzutów nie ma, śledztwo ma trwać jeszcze rok

Polę przyjęto do szpitala, gdy już nie mogła oddychać. Zmarła. Zarzutów nie ma, śledztwo ma trwać jeszcze rok

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Uwaga! TVN

Robert Bąkiewicz (zgadza się na podawanie nazwiska) usłyszał we wtorek zarzut uszkodzenia zabytku. Grozić mu może nawet do ośmiu lat więzienia. Do winy się nie przyznaje, choć sam relacjonował, co zrobił. Chodzi o sprawę z 26 stycznia, kiedy to opublikował film, na którym maluje na zabytkowym budynku siedziby Ministerstwa Klimatu i Środowiska symbol Polski Walczącej.

Bąkiewicz z zarzutem uszkodzenia zabytku

Bąkiewicz z zarzutem uszkodzenia zabytku

Źródło:
PAP

Zapadł wyrok w sprawie tragicznego wypadku na Muranowie. Młoda kobieta, będąca pod wpływem alkoholu, wjechała w tył stojącego na czerwonym świetle samochodu. Jedna osoba zginęła. Śledczy ustalili, że w momencie zdarzenia na liczniku auta oskarżonej mogło być nawet 120 km/h, a chwilę wcześniej 180 km/h.

Miała "zły dzień", pijana wsiadła do auta. Jechała bardzo szybko, doszło do wypadku, zginął człowiek

Miała "zły dzień", pijana wsiadła do auta. Jechała bardzo szybko, doszło do wypadku, zginął człowiek

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Para młodych ludzi miała już dosyć przebywania w zatłoczonym lokalu z rodziną. W tym samym budynku było puste mieszkanie, więc je zajęli i nielegalnie podłączyli prąd. Mieszkali tam kilka dni.

Zajęli puste mieszkanie, bo mieli "dość tłoku"

Zajęli puste mieszkanie, bo mieli "dość tłoku"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec osiedla Miasteczko Wilanów zgłosił w nocy awanturę domową. Kiedy na miejsce przyjechali strażnicy miejscy, zastali pijaną 38-latkę i jej partnera. Okazało się, że kobieta była poszukiwana.

Wezwał pomoc, bo "partnerka od kilkunastu dni piła alkohol". Kobieta trafiła do aresztu

Wezwał pomoc, bo "partnerka od kilkunastu dni piła alkohol". Kobieta trafiła do aresztu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ogromny korek utworzył się w porannym szczycie w Sulejówku. Kierowca auta ciężarowego uszkodził nowy tunel, służby muszą sprawdzić jego konstrukcję. Przejazd w obie strony jest zablokowany, policja kieruje na objazdy. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, zarządca obiektu, przekazał, że tunel zostaje zamknięty do czasu naprawy.

Nowy tunel uszkodzony i zamknięty. Duże utrudnienia w Sulejówku

Nowy tunel uszkodzony i zamknięty. Duże utrudnienia w Sulejówku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Aktywiści związani z organizacją Ostatnie Pokolenie ponownie próbowali blokować mosty w Warszawie. Dzisiaj rano pojawili się na mostach Poniatowskiego i Gdańskim. Były utrudnienia. Dzień wcześniej pięć osób położyło się na jezdni Świętokrzyskiego.

Aktywiści ponownie próbowali blokować warszawskie mosty

Aktywiści ponownie próbowali blokować warszawskie mosty

Źródło:
tvnwarszawa.pl /PAP

Podczas kontroli przesyłki do więźnia osadzonego w Przytułach Starych funkcjonariusze służby więziennej znaleźli kapsułki z narkotykami i zabroniony za kratami telefon komórkowy. Ukryte były w radiu. Sprawę bada policja.

Zaskakujący finał rutynowej kontroli paczki dla więźnia

Zaskakujący finał rutynowej kontroli paczki dla więźnia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wyszedł z domu do pracy. Tego dnia tam jednak nie dotarł. Został zatrzymany, gdy wysiadał z autobusu. Trafił do więzienia, gdzie spędzi najbliższe lata. Był bowiem poszukiwany.

Wyszedł do pracy, trafił do więzienia

Wyszedł do pracy, trafił do więzienia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ze sporymi utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy podróżujący w porannym szczycie trasą S2. Jeden pas blokowały rozbite auta. Korek miał nawet dziewięć kilometrów.

Stłuczka na S2, korek miał dziewięć kilometrów

Stłuczka na S2, korek miał dziewięć kilometrów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stołeczni policjanci zlikwidowali duży magazyn i zabezpieczyli ponad 130 kilogramów różnego rodzaju narkotyków o szacunkowej wartości ponad pięciu milionów złotych. Zatrzymano 27-latka, któremu grozi do 12 lat więzienia.

Niepozorny dom i narkotyki za ponad pięć milionów

Niepozorny dom i narkotyki za ponad pięć milionów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Popularność nowej kładki przez Wisłę wymusza szybkie zmiany w jej sąsiedztwie. Prezydent Warszawy zapowiedział, że dotkną one także Karową, która ma się stać "przedłużeniem mostu".

Dla rowerzystów pasy na wiadukcie, dla pieszych efektowne schody

Dla rowerzystów pasy na wiadukcie, dla pieszych efektowne schody

Źródło:
tvnwarszawa.pl

"Świadectwa z getta warszawskiego" to nowa część wystawy głównej w Muzeum Warszawy. Zostanie otwarta 17 kwietnia. Autorzy zapowiadają, że będzie ona "próbą ukazania tego, co niewyobrażalne". Ma też podkreślić integralność historii warszawskich Żydów z historią całej społeczności miasta.

"Oszczędna w narracji, mocna w przekazie". Zestawia dwie skrajne perspektywy

"Oszczędna w narracji, mocna w przekazie". Zestawia dwie skrajne perspektywy

Źródło:
PAP
Do trzech razy sztuka. Jak wymiar sprawiedliwości przegrywa z gangiem wołomińskim

Do trzech razy sztuka. Jak wymiar sprawiedliwości przegrywa z gangiem wołomińskim

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Motorniczy przytrzasnął w drzwiach tramwaju nogę czteroletniego Aleksandra i ruszył. Chłopiec zginął na miejscu. Zaczął sie proces w sprawie tragicznego wypadku na ulicy Jagiellońskiej.

Czterolatek nie żyje. Motorniczy przeprasza rodziców, ale do winy się nie przyznaje

Czterolatek nie żyje. Motorniczy przeprasza rodziców, ale do winy się nie przyznaje

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Rafał Trzaskowski zapowiedział złożenie projektu uchwały w sprawie podwyżki stawek za przejazdy taksówkami. To deklaracja po spotkaniu z taksówkarzami, którzy przedstawili prezydentowi swoje postulaty.

Przejazd taksówką będzie droższy? Trzaskowski zapowiedział złożenie uchwały

Przejazd taksówką będzie droższy? Trzaskowski zapowiedział złożenie uchwały

Źródło:
PAP

Mazowiecki wojewódzki konserwator zabytków poinformował o oględzinach prowadzonych na terenie dawnego cmentarza gminy ewangelicko-augsburskiej przy ulicy Kamykowej na Białołęce. Są one związane z wpisem nekropolii do rejestru zabytków. Wcześniej mieszkańcy okolicy alarmowali, że trwa tam wycinka drzew.

Oględziny konserwatora zabytków na dawnym protestanckim cmentarzu

Oględziny konserwatora zabytków na dawnym protestanckim cmentarzu

Źródło:
tvnwarszawa.pl