Pożar samochodu na węźle Konotopa. "Nie żyje poparzona kobieta"

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Ewelina Gromek-Oćwieja z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego o wypadku na węźle Konotopa
Ewelina Gromek-Oćwieja z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego o wypadku na węźle Konotopa
wideo 2/4
Pożar samochodu na węźle Konotopa

Na węźle Konotopa doszło do pożaru samochodu, w którym zginęła jedna osoba - podała we wtorek rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak dodają strażacy, w aucie nikogo nie było, ale potem na jezdni estakady znajdującej się poniżej służby znalazły poparzoną kobietę. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Do zdarzenia doszło na odcinku S8 między węzłem Warszawa Zachód a węzłem Aleje Jerozolimskie.

- Około godziny 4.10 dyżurny stanowiska kierowania komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na węźle Konotopa. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano palący się samochód - poinformował Kazimierz Jaworski ze straży pożarnej dla powiatu warszawskiego zachodniego.

Poparzona osoba

W aucie nie było jednak kierowcy. - Prowadzono jednocześnie działania gaśnicze i działania zmierzające do odnaleziona kierowcy. Zauważono, że ktoś leży na jezdni estakady znajdującej się poniżej. Po dostaniu się do tej osoby okazało się, że jest to kobieta z tego samochodu. Była poparzona. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, lekarz stwierdził zgon - relacjonował Jaworski.

Spalony samochód stanął w poprzek drogi. Z kolei policja dodaje, że uszkodzone zostały również bariery energochłonne przy aucie. - Na razie jednak za wcześnie, żeby mówić o przyczynach wypadku. Na miejscu pracuje prokurator, który będzie wyjaśniał okoliczności zdarzenia - zaznaczyła Ewelina Oćwieja-Gromek z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Zaapelowała również, aby ewentualni świadkowie zdarzenia, którzy jechali około godziny 4 przez węzeł Konotopa, skontaktowali się z policją w Starych Babicach.

Utrudnienia

Nasz reporter informował o utrudnieniach po wypadku. - Zablokowany jest zjazd z trasy S8 na S2. Utworzył się duży korek w kierunku Pruszkowa. Kierowcy mają możliwość zawrócenia i wjechania na S2 na węźle Pruszków, ale tam także się korkuje - relacjonował Artur Węgrzynowicz we wtorek rano.

- Z uwagi na to, że na miejscu trzeba przeprowadzić drobiazgowe działania, utrudnienia mogą potrwać do godziny 11 albo dłużej - powiedziała Ewelina Gromek-Oćwieja po godzinie 9.

Dwie godziny później - o 11 - przekazała, że utrudnienia na zjeździe z S8 wciąż trwają. Udrożniony został przejazd A2.

Ostatecznie zjazd z trasy S8 na S2 został odblokowany około godziny 14. - Zakończyliśmy tam swoje działania. Trasa jest przejezdna - poinformowała Gromek-Oćwieja.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości