Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Pożar samochodu na węźle Konotopa. "Nie żyje poparzona kobieta"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Ewelina Gromek-Oćwieja z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego o wypadku na węźle Konotopa
wideo 2/4
Pożar samochodu na węźle Konotopa

Na węźle Konotopa doszło do pożaru samochodu, w którym zginęła jedna osoba - podała we wtorek rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak dodają strażacy, w aucie nikogo nie było, ale potem na jezdni estakady znajdującej się poniżej służby znalazły poparzoną kobietę. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Do zdarzenia doszło na odcinku S8 między węzłem Warszawa Zachód a węzłem Aleje Jerozolimskie.

- Około godziny 4.10 dyżurny stanowiska kierowania komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na węźle Konotopa. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano palący się samochód - poinformował Kazimierz Jaworski ze straży pożarnej dla powiatu warszawskiego zachodniego.

Poparzona osoba

W aucie nie było jednak kierowcy. - Prowadzono jednocześnie działania gaśnicze i działania zmierzające do odnaleziona kierowcy. Zauważono, że ktoś leży na jezdni estakady znajdującej się poniżej. Po dostaniu się do tej osoby okazało się, że jest to kobieta z tego samochodu. Była poparzona. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, lekarz stwierdził zgon - relacjonował Jaworski.

Spalony samochód stanął w poprzek drogi. Z kolei policja dodaje, że uszkodzone zostały również bariery energochłonne przy aucie. - Na razie jednak za wcześnie, żeby mówić o przyczynach wypadku. Na miejscu pracuje prokurator, który będzie wyjaśniał okoliczności zdarzenia - zaznaczyła Ewelina Oćwieja-Gromek z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Zaapelowała również, aby ewentualni świadkowie zdarzenia, którzy jechali około godziny 4 przez węzeł Konotopa, skontaktowali się z policją w Starych Babicach.

Utrudnienia

Nasz reporter informował o utrudnieniach po wypadku. - Zablokowany jest zjazd z trasy S8 na S2. Utworzył się duży korek w kierunku Pruszkowa. Kierowcy mają możliwość zawrócenia i wjechania na S2 na węźle Pruszków, ale tam także się korkuje - relacjonował Artur Węgrzynowicz we wtorek rano.

- Z uwagi na to, że na miejscu trzeba przeprowadzić drobiazgowe działania, utrudnienia mogą potrwać do godziny 11 albo dłużej - powiedziała Ewelina Gromek-Oćwieja po godzinie 9.

Dwie godziny później - o 11 - przekazała, że utrudnienia na zjeździe z S8 wciąż trwają. Udrożniony został przejazd A2.

Ostatecznie zjazd z trasy S8 na S2 został odblokowany około godziny 14. - Zakończyliśmy tam swoje działania. Trasa jest przejezdna - poinformowała Gromek-Oćwieja.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl