Rondo Radosława. Służby usuwały "śliską substancję", kierowcy utknęli w korku

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wyciek oleistej substancji na rondzie Radosława
wideo 2/4
Utrudnienia na rondzie Radosława

Przed południem kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami na rondzie Radosława. Służby zablokowały dwa pasy, bo na jezdni zalega oleista substancja.

- Strażacy zablokowali dwa pasy ruchu na rondzie Radosława. Chodzi o część od strony ulicy Słomińskiego. Na jezdni znajduje się duża ilość śliskiej substancji - relacjonował Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Jak oceniał, prawdopodobnie chodziło o "substancję ropopochodną". - Wokół unosi się intensywny zapach. Na długim odcinku jezdni widać charakterystyczne przebarwienia na jezdni. Jest bardzo ślisko - zaznaczył.

Zgłoszenie o wycieku paliwa

Miejsce zdarzenia zabezpieczyła policja. - Strażacy usiłują zneutralizować ten wyciek. Posypują substancję sorbentem, korzystają też z piachu z pojemników przygotowanych do posypywania oblodzonych chodników. Wygląda na to, że będą potrzebowali go bardzo dużo - dodał.

Jak przekazał nam Jakub Gołębiowski ze stołecznej straży pożarnej, zgłoszenie, które otrzymali strażacy dotyczyło "wycieku paliwa". - Na miejscu jest jeden zastęp - dodał.

W korku utknęli kierowcy jadący ulicą Słomińskiego w stronę ronda. Utrudnienia czekają też osoby jadące aleją Jana Pawła II w kierunku Żoliborza. - W miejscu wycieku przejezdny jest tylko jeden pas ruchu. Policjanci kierują ruchem. Korek jest olbrzymi. Utknęły w nim auta osobowe i autobusy komunikacji miejskiej - mówił przed godziną 9 Węgrzynowicz.

Przed godziną 10 sytuacja na drodze jeszcze się pogorszyła. - Korek zaczyna się już na Pradze Północ w rejonie ronda Starzyńskiego. Strażacy odjechali już z miejsca zdarzenia, nadal pracuje tu służba oczyszczania miasta. Na razie jest dwóch pracowników. Skala wycieku jest duża, jego utylizacja i sprzątanie są czasochłonne. Sytuacji nie ułatwiają opady deszczu. Na jezdni tworzy się przez to błoto - zaznaczył nasz reporter.

Jak podał chwilę później, substancja została usunięta z jezdni, a służby zakończyły akcję

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kk/ran

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl