Przebudowa ronda budzi emocje. Ratusz odpowiada wizualizacjami

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
Ruszyła przebudowa alei Jana Pawła II
Ruszyła przebudowa alei Jana Pawła II
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plRuszyła przebudowa alei Jana Pawła II

Ruszyła przebudowa ronda Czterdziestolatka w centrum stolicy. Zarząd Dróg Miejskich uruchomił stronę internetową, na której zamieszcza informacje o inwestycji. Czy przekona przeciwników?

"Ścisłe centrum stolicy to rejon, w którym codziennie przecinają się drogi dziesiątek czy wręcz setek tysięcy osób. To także reprezentacyjna przestrzeń, więc jej przyszły kształt budzi ciekawość i wiele emocji. Dlatego pod adresem nowaaleja.waw.pl zebraliśmy kompleksowo wszystkie istotne informacje dotyczące prowadzonych prac. Na nowej stronie mieszkańcy mogą dowiedzieć się, jakie zmiany zostaną wprowadzone i jaki jest ich cel" – poinformowała w środę rzecznik ratusza Karolina Gałecka.

Kluczowe zmiany

Na stronie umieszczono wizualizacje przedstawiające kluczowe zmiany. Jest też dokumentacja techniczna, w tym projekt stałej organizacji ruchu oraz projekt zieleni. Strona ma być na bieżąco aktualizowana wraz z postępami robót. ZDM poinformował, że w najbliższych dniach wykonawca prac ustawi w terenie, na którym prowadzi roboty, kilkanaście tablic informacyjnych. Zostaną na nich umieszczone najważniejsze informacje o inwestycji.

Budowa rozpoczęła się na początku tygodnia. Inwestycja zakłada remont i przebudowę istniejących jezdni tak, aby zachować jednolity przekrój całego ciągu komunikacyjnego. Obecnie w pobliżu Dworca Centralnego jezdnia rozszerza się do pięciu pasów ruchu, podczas gdy na dalszym odcinku kierowcy mają do dyspozycji trzy pasy.

Szpalery drzew

Dzięki ujednoliceniu szerokości jezdni po obu stronach ulicy powstaną drogi dla rowerów i chodniki, zostaną wybudowane zatoki postojowe oraz posadzone szpalery drzew. Zmiany podniosą funkcjonalność i bezpieczeństwo ulicy, która jest jedną z głównych arterii miasta. ZDM zapewnia, że mimo ujednoliceniu szerokości jezdni zostanie zachowana dotychczasowa przepustowość ulicy.

Inwestycję realizuje firma Balzola za ponad 18 mln zł.

Autor:kz/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: UM

Pozostałe wiadomości