Torowisko pod wodą, wielka wyrwa w chodniku. Tramwaje nie jeździły aleją Waszyngtona

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Awaria wodociągowa w alei Waszyngtona
Awaria wodociągowa w alei WaszyngtonaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl Awaria wodociągowa w alei Waszyngtona

Zalane torowisko uniemożliwiało przejazd tramwajom aleją Waszyngtona w kierunku centrum. W okolicy Kinowej doszło do awarii wodociągowej, powstała ogromna wyrwa w ziemi. Trwa usuwanie awarii, ale udało się przywrócić ruch na torach.

Ruch tramwajów został przywrócony po godzinie 12. - Prace nad usunięciem awarią jeszcze trwają. Trudno powiedzieć, kiedy się zakończą. Najważniejsze, że nie powoduje już żadnych utrudnień w ruchu. Wypływ został już zatrzymany oraz woda, która zalała torowisko tramwajowe została usunięta - zapewnił rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Marek Smółka.

Wcześniej Warszawski Transport Publiczny informował, że z powodu zablokowanego przejazdu w rejonie alei Waszyngtona i Kinowej na objazdy skierowano linie 9 i 24. Tramwaje musiały jechać Grochowską i Zieleniecką.

Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Zalane jest torowisko w kierunku centrum - na odcinku od Grenadierów do Kinowej. To kilkaset metrów - wskazał. Dodał, że zalana jest też część skrzyżowania alei Waszyngtona z Grenadierów, ale ruch samochodowy odbywa się normalnie. - Na miejscu pracuje ekipa wodociągowców - przekazał nasz reporter.

Sprecyzował też, że do awarii doszło na wysokości alei Waszyngtona 41. - Na odcinku chodnika przy bloku powstała wyrwa w chodniku, którą podmywa woda. Na miejscu, oprócz wodociągowców, są policja oraz służby Tramwajów Warszawskich - powiedział Węgrzynowicz.

Olbrzymia dziura w chodniku

- Widzimy w chodniku olbrzymią dziurę, którą utworzyła wypływająca woda. Wyłączony jest jeden pas ruchu. Udało mi się dowiedzieć, że wodociągowcy zakręcili już wodę. Natomiast wypłynęło jej na tyle dużo, że ogromne jej ilości, wraz z ziemią czy błotem, zalegają w pobliżu miejsca wycieku, także wzdłuż torowiska - opisywał Węgrzynowicz na antenie TVN24.

Facebook

Marek Smółka informował w rozmowie z tvnwarszawa.pl, że chodzi o awarię magistrali o średnicy 400 milimetrów. - Pracujemy już nad jej usunięciem - zapewnił. I dodał: - Wypływ zalał torowisko w kierunku centrum. Ruch tramwajowy jest na razie wstrzymany. Na razie trudno mówić o przyczynach awarii.

MPWiK zapewniało w mediach społecznościowych, że awaria nie wpłynęła na dostawę wody dla mieszkańców.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości