Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

Ulice

Remontują Towarową i Broniewskiego. Objazdy do poniedziałku

Ulice

infoulice.um.warszawa.plWymiana nawierzchni na Towarowej

Od piątkowego wieczora do poniedziałkowego poranka zamknięte dla ruchu będą fragmenty ulic Towarowej i Broniewskiego. Drogowcy wymienią tam nawierzchnię. Będą objazdy.

Od piątku od godziny 22.00 do poniedziałku do 4.00 zamknięta dla ruchu będzie jezdnia ul. Towarowej od al. Solidarności do ul. Srebrnej w kierunku placu Zawiszy. Ruch w przeciwnym kierunku będzie odbywał się bez utrudnień. Proponowany objazd zostanie przeprowadzony: al. Solidarności - al. Jana Pawła II - Al. Jerozolimskimi.

Całkowicie nieprzejezdne będzie skrzyżowanie ulic z Towarową w ciągu ulic tzw. starej Wolskiej, Chłodnej oraz Grzybowskiej. Zamknięty będzie także wyjazd na ul. Towarową z ulic Jaktorowskiej i Kolejowej. Objazd dla tych ulic zostanie poprowadzony ul. Karolkową do ul. Wolskiej.

Utrzymany będzie przejazd Prostą przez rondo Daszyńskiego.

Trzy linie na objazdach

Na trasy objazdowe zostały skierowane autobusy linii:

102 w kierunku przystanku Młynów od skrzyżowania ulic Grzybowskiej i Żelaznej autobusy pojadą ulicami: Żelazna – Prosta – Karolkowa – Siedmiogrodzka i dalej swoją trasą, a w kierunku PKP Olszynka Grochowska od skrzyżowania ulic Siedmiogrodzkiej i Karolkowej ulicami: Karolkowa – Prosta – Towarowa - Grzybowska i dalej swoją trasą;

105 w kierunku os. Górczewska od skrzyżowaniu ulic Grzybowskiej i Żelaznej ulicami: Żelazna – Prosta i dalej swoją trasą;

N91 w kierunku przystanku Dw. Centralny od skrzyżowania ulic Okopowej, al. Solidarności i Towarowej ulicami: al. Solidarności – Żelazna – Złota – al. Jana Pawła II – tunel pod al. Jana Pawła II.

Frezowanie na Broniewskiegoinfoulice.um.warszawa.pl

Frezowanie jezdni na rondzie pod Trasą AK

Wymiana nawierzchni odbędzie również na rondzie ul. Broniewskiego, pod wiaduktami trasy AK. Rondo będzie całkowicie zamknięte już od piątku od ok. 22.00. Zostanie otwarte w poniedziałek o 6.00 rano.

W związku z remontem nawierzchni nie będzie żadnego połączenia z jezdniami zbiorczymi trasy pomiędzy ul. Powązkowską i ul. W. Broniewskiego. Aby ominąć zamknięte skrzyżowanie z ul. Broniewskiego i wjechać na Trasę Armii Krajowej będzie można jadąc ulicami: Powązkowską – Krasińskiego – pl. Wilsona – Słowackiego – Włościańską – Żelazowską i przez przewiązkę z jezdni zbiorczej na jezdnię główną.

Objazd w kierunku Wisłostrady będzie prowadzony ulicami: Rudnickiego, Perzyńskiego, B. Podczaszyńskiego, Podleśną i Gwiaździstą lub ul. Krasińskiego.

Dojazd z Trasy Armii Krajowej, od strony mostu gen. Grota-Roweckiego do ul. W. Broniewskiego będzie możliwy przez węzeł Marywilska do ul. S. Żeromskiego i W. Perzyńskiego.

Tramwaje będą jeździły bez zmian, natomiast autobusy linii 114 i 303 skierowane będą na objazdy.

Zobacz jak w maju wyglądała wymiana nawierzchni na ul. Powstańców Śląskich i Reymonta:

Wymiana nawierzchni na Powstańców Śląskich i Reymonta
Wymiana nawierzchni na Powstańców Śląskich i ReymontaMateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

ło/b

Źródło zdjęcia głównego: infoulice.um.warszawa.pl

Pozostałe wiadomości