Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Paraliż na węźle Marsa

Ulice

film Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl
film Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Zamarzający śnieg zamienił jezdnie na węźle Marsa w jedno, wielkie lodowisko. Tysiące kierowców utknęło w gigantycznych korkach m.in. na ul. Marsa, Płowieckiej, Ostrobramskiej, Grochowskiej i Trasie Siekierowskiej. Służby dotarły na miejsce dopiero około godz. 18.00.

Pierwsze sygnały o bardzo śliskiej nawierzchni dostaliśmy od samych kierowców, którzy zaalarmowali także służby. - Wysłaliśmy na miejsce nasze jednostki i okazało się, że sytuacja jest bardzo poważna. Dlatego poinformowaliśmy odpowiednie służby - mówiła Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

- Zaczęło się od problemu z wjazdem na estakady, które są bardzo oblodzone. Kierowcy, którzy próbowali na nie wjechać zablokowali ruch i pługosolarki nie mogą się tam teraz przedostać – informował Andrzej Browarek z zespołu prasowego stołecznej policji - Służby miejskie starają się usunąć warstwę lodu, ale przebicie się przez zakorkowane miasto jest bardzo utrudnione. Zwracamy się do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności – apelował.

"Ludzie wychodzą z samochodów"

- W ten rejon miasta wyjechało około godz. 15.00 kilkadziesiąt solarek – poinformowała Iwona Fryczyńska, rzecznika prasowa Zarządu Oczyszczania Miasta. Niestety solarki także utknęły w korkach, a sytuacja pogarszała się z minuty na minutę. Zablokowane były wszystkie drogi dojazdowe do węzła Marsa.

- To nie jest korek, to jest prawdziwy paraliż. Samochody stoją, kierowcy wyłączają silniki, a z miejskich autobusów wysiadają pasażerowie - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Tymczasem kierowcy informowali o kolejnych zakorkowanych trasach:

Dopiero około godz. 18.00 udało się opanować sytuację. - W końcu dotarły solarki i posypały najbardziej oblodzone jezdnie. Samochody ruszyły, ale zanim rozładują się korki minie trochę czasu - ocenia Marcinczak.

Około godz. 20.00 korek na ul. Ostrobramskiej zaczynał się na wysokości ul. Rodziewiczówny.

Tak wyglądała ul. Ostrobramska po godz. 18.30:

fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl
fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego od 15.00 do 17.30 przejazd przez węzeł Marsa był całkowicie zablokowany. W związku z tym autobusy linii: 115, 143, 145, 173, 183, 245, 315, 345, 401, 514, 520 wciąż mogą kursować ze znacznym opóźnieniem.

Sprawdź w serwisie targeo.pl aktualną sytuację na drogach.

bf/par

Pozostałe wiadomości