Prace na wiadukcie kolejowym, utrudnienia na Powiślu

Autor:
dg/gp
Źródło:
PAP
Wiadukt kolejowy nad ulicą Kruczkowskiego

Kolejarze będą prowadzić prace na wiadukcie nad ulicą Kruczkowskiego, a to oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu pojawią się już w poniedziałek.

Od wtorku kierowcy będą jeździć już według nowego oznakowania. Podobnie autobusy komunikacji miejskiej. Ratusz zaznaczył, że nie jest to jeszcze zapowiadany przez kolejarzy remont linii średnicowej. Na wiadukcie kolejowym przeprowadzone zostaną jedynie roboty utrzymaniowe, które są niezbędne z uwagi na jego stan techniczny. Na ul. Kruczkowskiego pierwsze znaki i wygrodzenia pojawią się w poniedziałek 27 marca. Prace rozpoczną się dzień później. Kolejarze zajmą wówczas prawe pasy na obu jezdniach ul. Kruczkowskiego pod remontowanym obiektem.

Węższa ulica Kruczkowskiego

W związku z pracami zmieni się organizacja ruchu, ulica Kruczkowskiego zostanie zwężona. Już przed wiaduktem mostu Poniatowskiego – z prawego pasa jezdni w stronę Tamki – możliwy będzie wyłącznie skręt w prawo, czyli w al. 3 Maja. Z tego pasa prosto pojadą tylko autobusy komunikacji miejskiej. Drugi pas – do jazdy prosto – pozostanie ogólnodostępny. Za wiaduktem kolejowym kierowcy ponownie skorzystają z pełnej szerokości jezdni.

Zmiany w organizacji ruchu na ulicy KruczkowskiegoUM Warszawa

Poruszający się w stronę ul. Książęcej i Ludnej korzystać będą z jednego pasa – od parku Beyera do przeprawy kolejowej. W rejonie robót obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h. Ten etap prac potrwa do końca kwietnia. Następnie kolejarze zajmą lewe (wewnętrzne) pasy ul. Kruczkowskiego.

Zmiany dla pieszych i komunikacji miejskiej

Podczas prac piesi będą mogli przejść pod wiaduktem kolejowym, ale chodniki po obu stronach jezdni będą węższe. Na odcinku od "zebry" – na wysokości ul. Czerwonego Krzyża do wiaduktu kolejowego, po stronie parku – chodnik będzie dostępny wyłącznie dla pieszych (tymczasowo nie będzie tu ciągu pieszo-rowerowego). Na pozostałym odcinku cykliści będą poruszać się na dotychczasowych zasadach.

Zawieszony będzie przystanek autobusów linii 162 – PKP Powiśle 04 – zlokalizowany pod remontowanym obiektem kolejowym. Zamiast niego uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy pod wiaduktem mostu Poniatowskiego – w odległości ok. 100 metrów przed dotychczasowym.

W tym tygodniu na sąsiednim wiadukcie mostu Poniatowskiego swoje prace rozpoczęli warszawscy drogowcy

Czytaj też: Trzaskowski o strefie Tempo 30: konsultacje z mieszkańcami zostaną przedłużone.

Rafał Trzaskowski o konsultacjach w sprawie stref Tempo 30
Rafał Trzaskowski o konsultacjach w sprawie stref Tempo 30TVN24

Autor:dg/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości