TVN Warszawa | Śródmieście

Domki fińskie i miejska pasieka. Festiwal Otwarty Jazdów potrwa niemal do końca wakacji

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Otwarty JazdówFestiwal Otwarty Jazdów

Rozpoczął się festiwal Otwarty Jazdów. To impreza kulturalno-edukacyjna w samym centrum miasta. W jazdowskiej wiosce można wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych, tańczyć do tradycyjnej muzyki oraz zwiedzić drewniane domki fińskie i miejską pasiekę.

Jak opisuje ratusz, każdemu z dni tygodnia przypisano inny, festiwalowy temat. Spacerowe poniedziałki to okazja, by poznać Jazdów, zajrzeć w tajemnicze zakamarki osiedla, odkryć jego historię i dowiedzieć się o nadchodzących wydarzeniach. Spacery prowadzone są w języku polskim i angielskim. We wtorkowym programie znalazły się warsztaty literackie z wybitnymi artystkami takimi jak Natalia Malek czy Maria Cyranowicz. Z kolei podczas Wizualnych Śród zaplanowano wystawy, instalacje artystyczne w ogrodach oraz performance.

Polskie kino i muzyka z pogranicza

Czwartki będzie można spędzić na leżakach w towarzystwie polskiego kina. Co tydzień odbędzie się projekcja filmu połączona ze spotkaniami z młodymi twórcami. Prowadzący cykl, krytyk filmowy Igor Kierkosz, zaprosi do dyskusji m.in. producentkę Martę Szarzyńską i montażystę Nikodema Chabiora. Artyści przybliżą proces tworzenia filmu - od sztuki operatorskiej, po charakteryzację i scenografię, produkcję oraz montaż.

W piątkowe wieczory zabrzmią melodie z pogranicza łęczycko-łowickiego, ziemi rawskiej oraz pieśni wielogłosowe. Zagrają Kapele Napięcie, Zespoły Diabubu, Kukavica czy Ostatki, a także muzycy zagraniczni jak Geronimo czy Morybaya.

Rodzinne soboty Festiwalu Otwarty Jazdów to wspólna propozycja dla najmłodszych warszawiaków i ich rodziców. W programie warsztaty architektoniczne, rękodzielnicze oraz spotkania z fińską literaturą dziecięcą. Niedziele będą ekologiczne, przewidziano np. projektowanie międzygatunkowe w mieście.. Bohaterami będą osy, jeże i... szerszenie!

Wydarzenia są zaplanowane do 18 sierpnia. Szczegółowy program jest dostępny tutaj>>

Czytaj również: Najpierw dwa warianty koncepcji, później konsultacje. Projektują dom kultury na Żoliborzu:

Przyszła siedziba Domu Kultury na Żoliborzu
Przyszła siedziba Domu Kultury na ŻoliborzuMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Otwarty Jazdów

Pozostałe wiadomości