Śródmieście

Śródmieście

Słoiki mają swoje muzeum

Słoiki - do tej pory tak złośliwie mówiono o przyjezdnych w stolicy. Ale teraz jest ich tak dużo, że otwarto im muzeum w Pałacu Kultury i Nauki. - To forma solidarności z mieszkańcami Warszawy, nieważne skąd pochodzą, ważne, że tu mieszkają i mają miejsce, z którym mogą się utożsamiać - mówi Marek Traczyk, pomysłodawca i kustosz muzeum. Placówkę odwiedził Łukasz Wieczorek, reporter programu "Polska i Świat" TVN 24.

Archeolodzy zbadają pochylnię w Porcie Czerniakowskim

Budząca kontrowersje modernizacja pochylni w Porcie Czerniakowskim będzie poprzedzona badaniami archeologicznymi - informuje biuro stołecznego konserwatora zabytków. Na podstawie ich wyników urzędnicy ocenią zakres prac. O zachowanie pochylni w oryginalnym kształcie walczy fundacja Ja Wisła.

W popołudniowym szczycie Warszawa znów sparaliżowana

We wtorek po południu ogromne korki znowu sparaliżowały główne ulice Warszawy. Najpierw kolizja zablokowała ruch na Trasie Siekierkowskiej. Potem w korkach utknęli kierowcy jadący Wisłostradą czy Sobieskiego. - Jazda przez miasto to prawdziwa udręka - alarmował reporter tvnwarszawa.pl. Luźniej na ulicach zrobiło się dopiero po 20.

W niedzielę wystartował największy polski bieg charytatywny

6 września w 6 miastach Polski jednocześnie do biegu zerwało się kilkaset osób biorących udział w największym biegu charytatywnym w Polsce - Poland Business Run. To charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który w tym roku wystartuje już po raz czwarty.

Para prezydencka czytała "Lalkę" w Ogrodzie Saskim

Prezydent Andrzej Duda z małżonką zainaugurował narodowe czytanie "Lalki" Bolesława Prusa. W Ogrodzie Saskim przez cały dzień dzieło Prusa czytać będą znani aktorzy, m.in. Jerzy Radziwiłowicz, Anna Dymna, Jan Peszek, Małgorzata Foremniak.

Tu walczyli powstańcy. Ruszają spacery z przewodnikami

Jak wyglądały walki na Ludnej? Gdzie znajduję się historyczna gąsienica z Powstania Warszawskiego? Kto brawurowa przedarł się przez ul. Książęcą? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać w czasie historycznych spacerów z przewodnikami z Muzeum Powstania Warszawskiego. Będą się one odbywać w każdą niedzielę września.

Pokazują samonaprawiający się beton i opakowanie z grzybów

Naukowo-artystyczna wystawa, przegląd filmowy, koncerty muzyki elektronicznej to główne atrakcje tegorocznego festiwalu Przemiany, który potrwa do niedzieli w Centrum Nauki Kopernik. Wszystkie wydarzenia krążą wokół pytania czy potrafimy zaprojektować nową epokę i jak powinna ona wyglądać?

Ułani, strzelcy i szwoleżerowie opanują stolicę

Przez dwa dni trwać będzie w Warszawie święto kawalerii. Weźmie w nim udział ponad 150 jeźdźców i koni. Zaplanowano m.in. przemarsz formacji kawaleryjskich ulicami miasta, festyn rodzinny w klubie jeździeckim i pokazy wyszkolenia żołnierzy.

"Warszawa jak Dubaj"

"Magia świateł stolicy działa hipnotycznie. Warszawa błyszczy z każdej strony, widać jak się rozwija" - napisał na Kontakt 24 Krzysztof, autor niezwykłych zdjęć stolicy. Zobaczcie, jak miasto prezentuje się na jego fotografiach.

Skarby nie tylko w Wiśle. Tajemnicza skrzynia w PKiN

W Pałacu Kultury i Nauki , pod zalegającymi stertami kostki, skrywały się cenne pamiątki - odlewy sztukaterii czy porzucona płaskorzeźba. Odkryte "skarby" nagrała kamera tvnwarszawa.pl, a teraz będą mogli je oglądać zwiedzający podziemia PKiN.

Kilkunastu ojców zablokowało ulice."Nie możemy zabronić demonstracji"

Manifestacja składająca się z garstki osób zablokowała Warszawę. Korki utworzyły się na moście Poniatowskiego, Saskiej Kępie i w centrum. Kierowcy pytają, kto na to pozwolił. - Mamy wolność wyrażania swoich poglądów - odpowiada ratusz i przypomina, że demonstrować może każdy.