Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

Praga Południe

Praga Południe

Na błoniach Stadionu Narodowego będą mogły powstawać obiekty sportowe i wystawiennicze - przewiduje plan zagospodarowania przestrzennego tego rejonu, uchwalony w czwartek przez stołecznych radnych. Plan będzie podstawą do wydawania pozwoleń na budowę.

Prognozy nie są optymistyczne. W Warszawie wieczorem ma padać, a nawet mogą przejść burze. Tymczasem delegat UEFA nakazał rozegranie meczu Polska - Szkocja przy rozsuniętym dachu Stadionu Narodowego. Czeka nas powtórka z rozrywki?

Platforma Obywatelska wolałaby się tą sprawą na razie nie zajmować, ale wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość na to nie pozwoli. - Pomnik Czterech Śpiących nie powinien wracać na Pragę - oświadczył w czwartek Jacek Sasin, który jest kandydatem PiS na prezydenta miasta. Ocenił, że monument powinien trafić na Cmentarz Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich.

Bitewne okrzyki, szczęk broni i huk dział. Ponad 200 rekonstruktorów przy tłumie gapiów odegrało inscenizację najbardziej krwawej bitwy Powstania Listopadowego - o Olszynkę Grochowską. 25 lutego 1831 roku poległo w niej około 7 tys. żołnierzy polskich i ponad 10 tys. rosyjskich.

Od dziś więcej nowoczesnych fotoradarów na polskich drogach. Pierwsze 15 spośród 300 nowych urządzeń pojawiło się m.in. na Mazowszu, a dwa z nich w Warszawie.

Kibice nie zdążą na mecz otwarcia Polska-Grecja? To możliwe, gdyż pracownicy stadionu zapowiadają strajk włoski, w związku z pensjami, które są niższe niż zostały im obiecane- informuje "Życie Warszawy".