"Największą nagrodą jest radość i uśmiech na twarzy osoby, której mogliśmy pomóc"

Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Pokazała, że każdy może pomóc potrzebującym, a nawet niewielki gest może zmienić życie innych ludzi na lepsze"
"Pokazała, że każdy może pomóc potrzebującym, a nawet niewielki gest może zmienić życie innych ludzi na lepsze"
Policja Wyszków
"Pokazała, że każdy może pomóc potrzebującym, a nawet niewielki gest może zmienić życie innych ludzi na lepsze"Policja Wyszków

W trakcie czynności służbowych poznała kobietę w ciąży, która niedługo ma urodzić, a nie miała pieniędzy, rzeczy niezbędnych do przygotowania się na przyjście na świat dziecka ani bliskich osób, które byłyby w stanie ją wesprzeć. Pomogła. Dostała za to podziękowania, a teraz wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński wręczył jej list gratulacyjny.

Młodszy aspirant Wioleta Szymanik zorganizowała zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy. W swoją akcję zaangażowała rodzinę, znajomych, przyjaciół oraz ludzi dobrej woli. Policjantce w ciągu kilku dni udało się zdobyć m.in.: łóżeczko, wózek, ubranka, kosmetyki czy pieluchy.

Młodszy aspirant Wioleta Szymanik zorganizowała zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczyPolicja Wyszków

ZOBACZ: Bankomat zablokował kartę 91-latka. Mężczyźnie pomogli policjanci.

List z podziękowaniami

- Kiedy przyszła mama otrzymała potrzebne rzeczy, nie kryła zaskoczenia i wzruszenia, bo nie spodziewała się tak miłej niespodzianki. Do szefa wyszkowskich policjantów wpłynął list, w którym kobieta dziękuje policjantce między innymi za otwarte serce, bezinteresowną pomoc i życzliwość - mówił komisarz Damian Wroczyński, oficer prasowy wyszkowskiej policji. - Młodszy aspirant Wioleta Szymanik udowodniła, że jej służba to nie tylko ochrona porządku i bezpieczeństwa, ale również pomoc innym. Jej inicjatywa i determinacja, które pokazała w czasie tej akcji, są godne podziwu i szacunku. To policjantka o wielkim sercu - dodaje z dumą.

List z podziękowaniami, który wysłała młoda mamaPolicja Wyszków

List gratulacyjny od wojewody

W poniedziałek, 15 maja, w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie odbyło się uroczyste spotkanie, w którym udział wziął m.in. Tobiasz Bocheński, wojewoda mazowiecki.

Wojewoda wręczył policjantce list gratulacyjnyMazowiecka policja

- Kiedy natrafiłem w mediach na tę informację, od razu wiedziałem, że chcę tutaj przyjechać - powiedział wojewoda, cytowany w komunikacie. - W ostatnich tygodniach widzimy bardzo dużo informacji o zdarzeniach tragicznych, które dotykają nasze wspólnoty lokalne w różnych częściach kraju, które budzą w każdym człowieku poczucie głębokiego smutku związanego z tym, jak straszliwie potrafi zachować się człowiek w stosunku do tych, którzy są słabsi, bezbronni. Gdyby świat składał się tylko z takich ludzi, byłby miejscem straszliwym, ale nie składa się. Mamy takie osoby jak pani aspirant. Osoby, które przysparzają dobra w naszych wspólnotach lokalnych. Takich bohaterów, bohaterek w całej Polsce jest bardzo wielu. (...) Chciałbym złożyć pani aspirant gratulacje i powiedzieć, że wystąpię do komendanta wojewódzkiego z poparciem wniosku o odznaczenie przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

List gratulacyjnyMazowiecka policja

Gratulacje wyszkowskiej policjantce złożył także pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji inspektor Jakub Gorczyński.

- Pomagać i chronić to jedna z naszych dewiz. Gratuluję pani w imieniu wszystkich policjantów garnizonu mazowieckiego. Jest pani przykładem postaw, które powinniśmy wyróżniać. Dziękujemy wszystkim policjantom, którzy swoją postawą pomagają uchodźcom z Ukrainy, ale też naszym obywatelom. Komendant wojewódzki policji wyróżnił policjantkę nagrodą finansową. Dziękując za wyróżnienie, zapewniła, że przeznaczy te pieniądze na zakup środków do pielęgnacji dziecka - powiedział.

"Pomaganie nic nas nie kosztuje"

- Pomaganie nic nas nie kosztuje. Czasem wystarczy pomysł, odrobina chęci i czasu, a przede wszystkim wsparcie innych ludzi, którzy mają wielkie serca - powiedziała mł. asp. Wioleta Szymanik. - Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Największą nagrodą dla nas jest radość i szczery uśmiech na twarzy osoby, której mogliśmy pomóc. Mł. asp. Wioleta Szymanik jest funkcjonariuszem policji od 2014 roku.

ZOBACZ: Bezdomny ukradł jedzenie z marketu. Policjanci okazali serce i dostali za to podziękowania.

Autorka/Autor:mg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja Wyszków

Pozostałe wiadomości

Wystarczy stanąć we wskazanym punkcie Warszawy i użyć smartfona, by zobaczyć, jak to miejsce wyglądało niespełna sto lat temu. Efekt niejednego zszokuje, bo na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z Marszałkowską zmieniło się prawie wszystko.

Zrekonstruowali fragment Warszawy lat 30. Wejdziesz do niej smartfonem

Zrekonstruowali fragment Warszawy lat 30. Wejdziesz do niej smartfonem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

42-letni mieszkaniec Grudziądza został zatrzymany w związku z kradzieżą samochodu dokonaną w warszawskim Wawrze. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim m.in. narzędzie do grawerowania metalu, łamak oraz mefedron.

Policjanci "Kobry" zatrzymali podejrzanego o kradzież auta. Miał przy sobie mefedron

Policjanci "Kobry" zatrzymali podejrzanego o kradzież auta. Miał przy sobie mefedron

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pod Mińskiem Mazowieckim zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba zmarła, a dwie, w tym dziecko, trafiły do szpitala.. Przyczyny wypadku bada policja.

Jedna osoba nie żyje, kobieta i dziecko w szpitalu

Jedna osoba nie żyje, kobieta i dziecko w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy pod Konstancinem-Jeziorną walczyli z pożarem dachu domu w zabudowie bliźniaczej. Nasz reporter dowiedział się, że przyczyną było uderzenie pioruna. W akcji udział brało 10 zastępów straży pożarnej.

Po uderzeniu pioruna palił się dach domu

Po uderzeniu pioruna palił się dach domu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po policyjnej interwencji obezwładniony już mężczyzna trafił do szpitala. Tam po podaniu leków, mimo reanimacji, zmarł. O zdarzeniu poinformowano prokuraturę, Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz wydziały kontroli komendy głównej i komendy stołecznej. Została zlecona sekcja zwłok.

Mężczyzna zatrzymany przez policjantów zmarł w szpitalu

Mężczyzna zatrzymany przez policjantów zmarł w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Był w toalecie, gdy autobus z jego kolegami odjechał. Chłopiec został sam w Miejscu Obsługi Pasażerów przy S7. Poprosił o pomoc przypadkową osobę. Przyjechali policjanci, wrócił też wycieczkowy autobus.

Odjechali bez jednego uczestnika szkolnej wycieczki

Odjechali bez jednego uczestnika szkolnej wycieczki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Sochaczewie policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę. W jego domu znaleźli kilogram narkotyków. Wizytę złożyli również w domku letniskowym mężczyzny. Tam znaleźli kolejne dwa kilogramy zabronionych substancji. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W domu miał kilogram narkotyków, w domku letniskowym kolejne dwa

W domu miał kilogram narkotyków, w domku letniskowym kolejne dwa

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Andrzej Z., były wójt Raszyna został oskarżony o przekroczenie uprawnień związanych z dysponowaniem gminnymi nieruchomościami. Miał też nie dopełnić związanych z tym obowiązków. Chodzi o ośrodek zdrowia.

Były wójt stanie przed sądem. Z powodu ośrodka zdrowia

Były wójt stanie przed sądem. Z powodu ośrodka zdrowia

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz zadośćuczynienie w kwocie 28 tysięcy złotych - to wyrok dla kierowcy, który śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych sześcioletnią dziewczynkę. W wypadku poszkodowane zostały również ciotka i młodsza siostra dziewczynki. Wymiar kary został uzgodniony z pełnomocnikiem pokrzywdzonych.

Sześciolatka zginęła pod kołami autobusu. Kierowca skazany bez procesu

Sześciolatka zginęła pod kołami autobusu. Kierowca skazany bez procesu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwie interwencje strażników granicznych w samolotach na Lotnisku Chopina. W pierwszym przypadku pasażer musiał opuścić pokład w asyście jeszcze przed wylotem do Madrytu. W drugim inny pasażer został wyprowadzony z samolotu, który przyleciał ze Stambułu.

Jednego wyprowadzili z samolotu przed odlotem, drugiego po przylocie

Jednego wyprowadzili z samolotu przed odlotem, drugiego po przylocie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zapytało Ministerstwo Infrastruktury o możliwość zmiany Prawa o ruchu drogowym, a konkretnie o uchylenie przepisu umożliwiającego parkowanie na chodnikach. To reakcja na postulat ruchu społecznego "Miejska Agenda Parkingowa".

Zakaz parkowania na chodnikach? Rzecznik Praw Obywatelskich prosi o wyjaśnienia

Zakaz parkowania na chodnikach? Rzecznik Praw Obywatelskich prosi o wyjaśnienia

Źródło:
tvn24.pl

Wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski wystosował list do organizatorów wypoczynku wakacyjnego z apelem, aby zwrócili oni uwagę na problem fentanylu. W Polsce do tej pory po tym narkotyku zmarły co najmniej cztery osoby - w lutym trzy w Żurominie (Mazowsze), a pod koniec zeszłego roku jedna w Poznaniu.

List wojewody mazowieckiego do organizatorów letniego wypoczynku. W sprawie fentanylu

List wojewody mazowieckiego do organizatorów letniego wypoczynku. W sprawie fentanylu

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Zielony teren pomiędzy ulicami: Łowicką, Wiktorską i Jana Józefa Lipskiego to już oficjalnie skwer imienia Wojciecha Młynarskiego.

Wojciech Młynarski ma w Warszawie swój skwer

Wojciech Młynarski ma w Warszawie swój skwer

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na popularnym portalu społecznościowym znalazł ofertę sprzedaży trzech biletów na mecze rozgrywane w czasie Euro 2024. Wpłacił całą kwotę i wtedy oferta zniknęła, podobnie jak sprzedający.

Kupił w sieci bilety na Euro 2024, ale mecze obejrzy w telewizji

Kupił w sieci bilety na Euro 2024, ale mecze obejrzy w telewizji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Otwocka zatrzymali 32-latka, podejrzanego o znęcanie się nad konkubiną. Mężczyzna był również agresywny podczas policyjnej interwencji. Miał wymusić na funkcjonariuszach zaniechanie wykonywania obowiązków służbowych oraz naruszyć ich nietykalność.

Znęcał się nad partnerką, był agresywny wobec policjantów

Znęcał się nad partnerką, był agresywny wobec policjantów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Rembertowie zderzyły się pojazd ciężarowy oraz samochód osobowy. Drugi z nich dachował. Na miejscu zjawiły się służby. Na szczęście nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

Dachował po zderzeniu z ciężarówką

Dachował po zderzeniu z ciężarówką

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W wielu miejscach na drodze krajowej numer 7 trwają teraz prace budowlane. Czasami kierowcy mają z tym problem. Tylko jednego dnia, w jednym powiecie, na przebudowywanych odcinkach doszło do czterech groźnych zdarzeń drogowych z udziałem w sumie ośmiu aut. Policja apeluje o ostrożność.

Cztery wypadki jednego dnia na przebudowywanej drodze

Cztery wypadki jednego dnia na przebudowywanej drodze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowca na widok radiowozu nagle przyspieszył. Gdy został zatrzymany, okazało się, że jest pod wpływem narkotyków. Testy wykazały, że były to amfetamina, kokaina i opiaty.

Był trzeźwy, ale za to pod wpływem amfetaminy, kokainy i opiatów

Był trzeźwy, ale za to pod wpływem amfetaminy, kokainy i opiatów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W liczącym kilkanaście stron oświadczeniu wolontariusze szczegółowo odnieśli się do wyników kontroli przeprowadzonej po ich skardze w schronisku na Paluchu. Twierdzą, że wystąpienie pokontrolne zostało oparte na "wybiórczo dobranym materiale dowodowym".

Brak kontroli nad zbiórkami pieniędzy i skargi pracowników. Wolontariusze reagują na zarzuty  po kontroli w schronisku

Brak kontroli nad zbiórkami pieniędzy i skargi pracowników. Wolontariusze reagują na zarzuty po kontroli w schronisku

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Zniszczony, pokryty graffiti autobus miejski na krakowskich numerach rejestracyjnych od kilku miesięcy "straszy" na błoniach Stadionu Narodowego. Mieszkańcy składają w tej sprawie skargi, ale przedstawiciele operatora obiektu rozkładają ręce, bo parking jest ogólnodostępny. Sprawę przekazano straży miejskiej.

Porzucony i zdewastowany autobus przed Stadionem Narodowym

Porzucony i zdewastowany autobus przed Stadionem Narodowym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkańcy jednego z bloków komunalnych w Piasecznie dostali astronomiczne rachunki za ogrzewanie. Jedna z mieszkanek za 13-metrowe mieszkanie musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. - Jesteśmy załamani - mówi Barbara Kosmala. Problemy pojawiły się, gdy wzrosły ceny gazu. Gmina zapewnia, że rozpatrzy indywidualne wnioski mieszkańców i wypracuje formułę ulg.

Za ogrzewanie 13-metrowego mieszkania komunalnego musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. Sąsiedzi podobnie

Za ogrzewanie 13-metrowego mieszkania komunalnego musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. Sąsiedzi podobnie

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24, TVN24