Finał WOŚP w Warszawie. Zmiany w komunikacji miejskiej

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zarząd Transportu MiejskiegoZmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej podczas 28. Finału WOŚP w Warszawie

W niedzielę, 12 stycznia odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Punktem centralnym wydarzenia będzie plac Bankowy. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie informuje o tymczasowych zmianach w kursowaniu niektórych linii autobusowych oraz tramwajowych.

ZTM w Warszawie poinformował, że tymczasowe zmiany zostaną wprowadzone już w sobotę, 11 stycznia w związku z organizacją biegu "Policz się z cukrzycą". Zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych będą obowiązywać w godzinach od 11 do 13.30 na ulicach znajdujących się na trasie biegu.

Bieg "Policz się z cukrzycą"

Trasa biegu: Plac Teatralny – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Foksal – Nowy Świat – Świętokrzyska – plac Powstańców Warszawy – Szpitalna – Chmielna – Zgoda – Jasna – Świętokrzyska – Mazowiecka – plac Małachowskiego – Królewska (jezdnia południowa) – plac Piłsudskiego (jezdnia wschodnia)– Focha – Moliera – plac Teatralny.

Trasy objazdowe dotyczą linii: 102, 105, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518. Autobusy pojadą objazdem przez Aleje Jerozolimskie i Marszałkowską. Linie 128 (w kierunku placu Piłsudskiego) oraz 178 będą kursowały ulicą Marszałkowską do placu Bankowego. Autobusy linii 128 w kierunku Szczęśliwic zostaną skierowane ulicami Bielańską, Wierzbową, plac Piłsudskiego, Królewską do Marszałkowskiej. Autobusy linii 175 w kierunku placu Piłsudskiego pojadą Marszałkowską, Senatorską i Wierzbową, natomiast w drodze powrotnej – Wierzbową, Królewską i Marszałkowską.

Finał na placu Bankowym

Od 10 do 13 stycznia zamknięte dla ruchu będą wloty Elektoralnej i Przechodniej na plac Bankowy. Ponadto w dniu finału, czyli 12 stycznia w godz. 10-24, zamknięty będzie plac Bankowy i Marszałkowska na odcinku od alei "Solidarności" do Królewskiej (możliwy wyjazd z placu Żelaznej Bramy w kierunku Królewskiej).

Od sobotniego poranka, 11 stycznia, do niedzieli, 12 stycznia do godziny 10, swoje trasy zmienią autobusy linii 111 i 222, które w kierunku przystanków Esperanto i Bielańska pojadą Królewską i Marszałkowską (w przeciwnym kierunku autobusy linii 222 będą kursowały na trasie Wierzbowa – plac Piłsudskiego – Królewska). W niedzielę od godziny 10 (do około godziny 1 w poniedziałek) autobusy linii 107 i 111 (w kierunku Kierbedzia i Gocławia) będą kursować aleją "Solidarności" i Bielańską, natomiast w kierunku Esperanto pojadą ulicami Senatorska, Miodową, Kapucyńską i aleją "Solidarności". Autobusy linii 222 pojadą ul. Królewską na plac Grzybowski, natomiast 520 – aleją Jana Pawła II.

W przypadku konieczności wyłączenia ruchu tramwajowego na Marszałkowskiej, tramwaje linii 4, 15, 18 i 35 mogą zostać skierowane na trasy objazdowe prowadzące aleją Niepodległości, Chałubińskiego i aleją Jana Pawła II. W godzinach od 15 do 22 uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa 71 kursująca na trasie: Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – św. J. Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – aleja "Solidarności" – Wolska – Cmentarz Wolski.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o propozycjach zmian w komunikacji miejskiej na Woli:

Propozycja zmian na Woli
Propozycja zmian na Woli
ZTM

Źródło: tvnwarszawa.pl

dg