Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE WIADUKTU TRASY ŁAZIENKOWSKIEJ

- Z uwagi na warunki atmosferyczne zamknięcie północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nastąpi w sobotę przed południem - przekazała nam Małgorzata Gajewska, rzeczniczka prasowa Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Już w piątek uruchomiona zostanie część buspasów wytyczonych na czas remontu.

Najnowsze

Zapalili znicze, by uczcić pamięć ponad 100 tysięcy ofiar pandemii

Najnowsze

Autor:
dg/gp
Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl
Znicze dla ofiar pandemii zapalili między innymi politycy Platformy Obywatelskiej
Znicze dla ofiar pandemii zapalili między innymi politycy Platformy ObywatelskiejTVN24
wideo 2/4
TVN24Znicze dla ofiar pandemii zapalili między innymi politycy Platformy Obywatelskiej

Z inicjatywy Donalda Tuska oraz polityków Platformy Obywatelskiej w Warszawie zapalono znicze, by uczcić pamięć ofiar COVID-19 w Polsce. W wyniku zakażenia koronawirusem od początku pandemii zmarło już ponad 100 tysięcy osób.

"Dzisiaj wspólnie z parlamentarzystami KO i mieszkańcami Warszawy zebraliśmy się w Parku Saskim, aby uczcić pamięć ofiar pandemii" - poinformowano na profilach ugrupowania na portalach społecznościowych.

We wtorek po południu Tusk zapowiadał, że tego dnia wieczorem w Parku Saskim w Warszawie uczci, wraz z parlamentarzystami Platformy Obywatelskiej, prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim i mieszkańcami miasta pamięć ponad stu tysięcy ofiar COVID-19. "Wydaje mi się, że to właśnie dzisiaj powinniśmy okazać swoje współczucie i solidarność ze wszystkimi cierpiącymi, ze zmarłymi, z ich bliskimi" - zaznaczał Tusk.

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

"To nie jest statystyka, to cierpienie i rozpacz wielu polskich rodzin. Bądźmy z nimi w tym trudnym czasie. Potrzebują naszej czułości i empatii" - napisał lider PO we wtorek wieczorem na swym profilu na portalu Instagram.

Nieopodal Grobu Nieznanego Żołnierza w Parku Saskim zapłonęło kilkadziesiąt zniczy.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował we wtorek, że minionej doby odnotowano 11,4 tys. nowych zakażeń koronawirusem, zmarły 493 osoby z COVID-19. Minister potwierdził, że od początku pandemii w Polsce zmarło już ponad 100 tys. osób zakażonych koronawirusem.

Niedzielski: przekroczyliśmy barierę stu tysięcy zgonów covidowych
Niedzielski: przekroczyliśmy barierę stu tysięcy zgonów covidowychTVN24

Autor:dg/gp

Źródło: PAP/tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości