Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Policja: celowo doprowadził do niemal 90 kolizji, a potem wymuszał pieniądze od uczestników

Najnowsze

Autor:
kk/ran
Źródło:
PAP
TVN24Zatrzymano podejrzanego o celowe spowodowanie 90 kolizji

Nawet 250 tysięcy złotych z odszkodowań mógł, zdaniem policji, otrzymać 27-latek podejrzany o celowe doprowadzanie do kolizji drogowych. Mężczyzna miał wymuszać pieniądze na naprawę od uczestników tych zdarzeń.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Sprawą 27-latka zajmowali się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi Komendy Stołecznej Policji. Z ich ustaleń wynika, że przez ostatnie pół roku doprowadził on do kilkunastu celowych kolizji.

- Mężczyzna działał głównie na terenie Pragi Północ. Powodował stłuczki z innymi pojazdami, a następnie wymuszał od uczestników kolizji pieniądze na poczet poniesionych strat wynikających z uszkodzenia pojazdów. W zamian obiecywał, że nie będzie powiadamiał policji – opisuje rzecznik stołecznej policji Sylwester Marczak.

"Działał na szkodę towarzystw ubezpieczeniowych"

Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynika, że w taki sposób 27-latek doprowadził do około 90 zdarzeń drogowych. - Dodatkowo mężczyzna działał na szkodę różnych towarzystw ubezpieczeniowych, nieprawnie ubiegając się o nienależne mu odszkodowania. Policjanci ustalili, że ich kwota mogła wynieść około 250 tysięcy złotych – dodał Marczak.

Wskazał, że mężczyzna odpowie teraz za oszustwo, za które grozi do 8 lat więzienia.

- Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem - podał policjant.

Autor:kk/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl