Ta trasa połączy Pragę z Targówkiem. Wiemy, kto wybuduje najkrótszy odcinek

ZMIDRozstrzygnięto przetarg na budowę trasy Świętokrzyskiej

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych rozstrzygnął przetarg na budowę najkrótszego odcinka Trasy Świętokrzyskiej. Od momentu podpisania umowy, wykonawca będzie miał osiem miesięcy na jego wybudowanie.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum Balzola Polska i Balzola Hiszpania. Przy ich ocenie ZMID brał pod uwagę dwa kryteria: cenę i okres rękojmi. Ta pierwsza stanowiła 60 procent punktów.

Ceny budowy odcinka od ul. Zamoyskiego do ul. Targowej kształtowały się pomiędzy 11,5-14,5 mln zł. Najtaniej budowę wyceniło właśnie polsko-hiszpańskie konsorcjum.

Między Pragą a Targówkiem

Trasa Świętokrzyska powstaje na Pradze Północ i poprzez tunel w nasypie kolejowym zapewni połączenie z Targówkiem. Długość drogi pomiędzy skrzyżowaniem z Wybrzeżem Szczecińskim a ulicą Zabraniecką wyniesie nieco ponad 3 km z dwoma pasami w każdym kierunku, z chodnikami oraz drogami rowerowymi.

Kontrakt na budowę najkrótszego - 100-metrowego odcinka Trasy Świętokrzyskiej od ul. Zamoyskiego do Targowej oraz 200-metrowego fragmentu ul. Zamoyskiego, rozpisano jesienią ubiegłego roku. W przetargu brały udział cztery firmy.

Likwidacja przystanków

Na czas inwestycji kierowców i pasażerów komunikacji czekają utrudnienia. Chociaż jej większość poprowadzona zostanie na terenie dzisiaj niewykorzystywanym, to jednak przebudowie ulegnie skrzyżowanie od strony ul. Zamoyskiego. Przeniesione będą musiały być przystanki autobusowe i tramwajowe na Targowej.

Zobacz też przygotowania do budowy: "Czerniakowskiej bis":

Wycinka drzew pod budowę "Czerniakowskiej bis"
Wycinka drzew pod budowę "Czerniakowskiej bis"Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

md/b

Źródło zdjęcia głównego: ZMID

Pozostałe wiadomości