Z Narwi w okolicy Pułtuska wyłowiono ciało dziecka, a kilka kilometrów dalej martwą kobietę. Policja: to matka i córka

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Ustalono, że jest to ciało 39-letniej kobiety i jej sześcioletniej córki"
"Ustalono, że jest to ciało 39-letniej kobiety i jej sześcioletniej córki"TVN24
wideo 2/5
"Ustalono, że jest to ciało 39-letniej kobiety i jej sześcioletniej córki"TVN24

Rano z Narwi w okolicy Pułtuska zostały wyłowione zwłoki dziecka. Kilka godzin później z tej samej rzeki, około trzy kilometry dalej, wyłowiono martwą kobietę. Służby nie miały wcześniej zgłoszenia o zaginięciu. Po południu rzeczniczka powiatowej komendy poinformowała, że to ciała 39-letniej kobiety i jej sześcioletniej córki.

Pułtuska policja przekazała, że o godzinie 6 rano otrzymała zgłoszenie o wyłowieniu zwłok z rzeki Narew w okolicy miejscowości Pułtusk. - Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia i je potwierdzili. Są to zwłoki dziecka. Czynności na miejscu zostały wykonane pod nadzorem prokuratura z Prokuratury Rejonowej w Pułtusku - powiedziała nam zastępująca rzeczniczkę prasową pułtuskiej komendy sierż. Renata Soból.

Zaznaczyła, że ani policja w Pułtusku, ani inne okoliczne jednostki nie miały żadnego zgłoszenia o zaginięciu dziecka.

Jak dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, było to ciało około pięcio-, sześcioletniej dziewczynki. Zauważył i wyłowił je z rzeki wędkarz. Z jego informacji wynika też, że zwłoki dryfowało na Narwi na wysokości miejscowości Grabówiec, a nie w samym Pułtusku.

Informacje o wyłowieniu ciała jako pierwszy podał portal pultusk24.pl.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Nasz reporter ustalił ponadto, że kilka godzin później z Narwi na wysokości miejscowości Strzyże (kilka kilometrów w dół rzeki) wyłowiono kolejne ciało. Potwierdził nam to kpt. Konrad Chrzanowski z pułtuskiej straży pożarnej: - O godzinie 9.45 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w Narwi w miejscowości Strzyże dryfuje ciało kobiety. Z wstępnych informacji wynika, że miała ono około 35 lat, jednak jest to na razie informacja niepotwierdzona, bo kobieta nie miała przy sobie dokumentów.

Straż pożarna pomogła w wydobyciu ciała z rzeki, potem przekazała je policji. - Zespół ratownictwa medycznego nie podejmował czynności resuscytacyjnych z uwagi na prawdopodobnie długie przebywanie ciała w wodzie - wyjaśnił Chrzanowski.

Policja: to ciało 39-letniej kobiety i jej sześcioletniej córki

- W wyniku wykonywanych czynności pod nadzorem prokuratura Prokuratury Rejonowej w Pułtusku ustalono, że jest to ciało 39-letniej kobiety i jej sześcioletniej córki. Obydwie są to mieszkanki powiatu pułtuskiego - poinformowała po południu sierż. Renata Soból.

Reporterka TVN24 pytała później prok. Monikę Kosińską-Kaim z Prokuratury Rejonowej w Pułtusku o okoliczności zdarzenia: - Na obecnym etapie jest zbyt wcześnie, żeby mówić co się stało. Wszystkie okoliczności są brane pod uwagę i wszystkie są wyjaśniane, ale śledztwo jest na bardzo początkowym etapie, dlatego trudno się na ten temat kategorycznie wypowiadać.

Prokuratura nie informuje też na razie, czy do śmierci matki z córką mogły przyczynić się osoby trzecie. - Oględziny wykonane na miejscu zdarzenia nie ujawniły żadnych obrażeń, a sekcje zwłok będą przeprowadzone dopiero w poniedziałek. Wtedy będziemy dysponowali bardziej szczegółowymi informacjami - powiedziała Kosińska-Kaim.

Podała też, kiedy mogło dojść do zgonu: - Według lekarza biegłego, który był na miejscu zdarzenia, najprawdopodobniej doszło do tego wczoraj (w piątek – red.) w późnych godzinach wieczornych.

Z rzeki Narwi wyłowiono ciała dziecka i kobietypultusk24.pl

Autorka/Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Grzegorz Gerek, pultusk24.pl

Pozostałe wiadomości

Najpierw było "złe spojrzenie" i żądanie przeprosin. Sytuacja szybko jednak eskalowała. Pojawiły się groźby i żądanie pieniędzy. Napastnicy dostali dwa złote, a po chwili zostali zatrzymani. Dwaj mężczyźni oraz kobieta usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Zaczęło się w autobusie od "złego spojrzenia"

Zaczęło się w autobusie od "złego spojrzenia"

Źródło:
tvn24.pl

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki Warszawa-Modlin razem z inspektorami Państwowej Inspekcji Pracy z Ciechanowa oraz z policjantami z KPP w Mławie zatrzymali 10 mężczyzn, którzy złamali przepisy pobytowe na terytorium Polski. Cudzoziemcy, mimo że pracowali w jednej z mławskich firm, mieli przeterminowane wizy i unieważnione karty pobytu.

Pracowali w firmie produkcyjnej, przebywali w Polsce nielegalnie. 10 osób zatrzymanych

Pracowali w firmie produkcyjnej, przebywali w Polsce nielegalnie. 10 osób zatrzymanych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Ochoty pokazali zdjęcia pacjenta jednego z warszawskich szpitali. Proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości starszego mężczyzny, który nie miał przy sobie dokumentów.

Trafił do szpitala, nie wiadomo, kim jest

Trafił do szpitala, nie wiadomo, kim jest

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pomimo stałych napraw, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort podróżnym, najstarszą nitkę podziemnej kolei w stolicy czekają spore prace modernizacyjne. Pojawią się nowe urządzenia sterowania ruchem, uszczelnione zostaną tunele i dylatacje. Wymienione zostaną też szyny.

Wozi warszawiaków od 30 lat. Wymienią kamery na najstarszych stacjach metra, uszczelnią tunele

Wozi warszawiaków od 30 lat. Wymienią kamery na najstarszych stacjach metra, uszczelnią tunele

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na włączenie do Systemu Informacji Parkingowej 18 parkingów. W ostatnim czasie dołączyły do niego też miejsca postojowe należącej do trzech prywatnych operatorów.

Przy 18 miejskich parkingach pojawi się informacja o wolnych miejscach. Dołączą też prywatne

Przy 18 miejskich parkingach pojawi się informacja o wolnych miejscach. Dołączą też prywatne

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na trasie A2 zderzyły się dwa auta osobowe oraz tir. Jedna osoba trafiła do szpitala. Z ustaleń policji wynika, że do zderzenia doszło, gdy jeden z kierowców włączał się do ruchu. Były ogromne utrudnienia.

Zderzenie trzech samochodów na A2. Autostrada była zablokowana

Zderzenie trzech samochodów na A2. Autostrada była zablokowana

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W miejscowości Groszowice pod Radomiem pociąg osobowy relacji Lublin - Wrocław śmiertelnie potrącił pieszego. Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Śmiertelne potrącenie na torach. 100 osób z pociągu przesiadło się do autobusów

Śmiertelne potrącenie na torach. 100 osób z pociągu przesiadło się do autobusów

Źródło:
tvnwarszaawa.pl

Dwaj uczestnicy bójki na Nowym Świecie w centrum Warszawy zostali skazani na siedem lat więzienia. Sąd orzekł również nawiązkę po 10 tysięcy złotych. Wyrok usłyszał również kolega skazanych, który pomagał ukrywać się jednemu z nich - pięć miesięcy ograniczenia wolności. Głównego podejrzanego nie udało się sprowadzić z Turcji.

Zabójstwo na Nowym Świecie. Jest wyrok, ale główny podejrzany nie stanął przed sądem

Zabójstwo na Nowym Świecie. Jest wyrok, ale główny podejrzany nie stanął przed sądem

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Koniec procesu w sprawie głośnego zabójstwa na Nowym Świecie. "Pozostaje się złapać za głowę"

Koniec procesu w sprawie głośnego zabójstwa na Nowym Świecie. "Pozostaje się złapać za głowę"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w śledztwie dotyczącym korupcji zatrzymali 65-letniego adwokata Waldemara G., będącego jednocześnie rektorem jednej z warszawskich uczelni. Do czasu wyjaśnienia sytuacji jego obowiązku przejmuje prof. dr hab. Roman Wieruszewski.

Rektor jednej z warszawskich uczelni usłyszał zarzuty. Dotyczą korupcji

Rektor jednej z warszawskich uczelni usłyszał zarzuty. Dotyczą korupcji

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Był historykiem i członkiem opozycji demokratycznej w okresie PRL. Na elewacji budynku przy ulicy Rudnickiego 6 odsłonięto w środę mural pamięci prof. Karola Modzelewskiego. Biało-czarne dzieło zaprojektował znany artysta Wilhelm Sasnal.

Odsłonięto mural upamiętniający profesora Karola Modzelewskiego

Odsłonięto mural upamiętniający profesora Karola Modzelewskiego

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wernisaż wystawy "Dar Paderewskiego", zorganizowanej w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, odbędzie się w czwartek. Od piątku wystawa będzie dostępna dla zwiedzających. To prezentacja ponad 220 dzieł sztuki i pamiątek związanych z Ignacym Janem Paderewskim, jednym z największych polskich muzyków i mężów stanu XX wieku.

"O życiu Ignacego Jana Paderewskiego opowiadają należące do niego przedmioty"

"O życiu Ignacego Jana Paderewskiego opowiadają należące do niego przedmioty"

Źródło:
PAP

Już po raz dziesiąty wyłoniono laureatów corocznej Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy. Nagrody przyznano w pięciu głównych kategoriach: architektura użyteczności publicznej, architektura mieszkaniowa, nowe życie budynków, projektowanie przestrzeni publicznej oraz wydarzenie architektoniczne.

Park na kopcu, drewniana biblioteka, muzeum na Cytadeli. Nagrody architektoniczne prezydenta Warszawy przyznane

Park na kopcu, drewniana biblioteka, muzeum na Cytadeli. Nagrody architektoniczne prezydenta Warszawy przyznane

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Platforma Obywatelska decyduje o kandydatach do Parlamentu Europejskiego. Po południu kandydatury ma zatwierdzić Rada Krajowa. Reporterka "Faktów" TVN Arleta Zalewska ustaliła nieoficjalnie nazwiska wyborczych "jedynek" ze wszystkich okręgów.

Kto z KO do europarlamentu? Nieoficjalnie: znamy listę "jedynek"

Kto z KO do europarlamentu? Nieoficjalnie: znamy listę "jedynek"

Źródło:
TVN24

We wtorek przy ulicy Koszykowej nieznani sprawcy okradli mężczyznę. Wyrwali mu torbę, w której mogło znajdować się nawet kilkaset tysięcy euro - ustalił nieoficjalnie reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. Policja nie ujawnia szczegółów, potwierdza jedynie, że "doszło do zdarzenia o charakterze kryminalnym".

Zuchwała kradzież w centrum Warszawy, w torbie mogło być nawet kilkaset tysięcy euro

Zuchwała kradzież w centrum Warszawy, w torbie mogło być nawet kilkaset tysięcy euro

Źródło:
tvnwarszawa.pl