Od Łopuszańskiej na POW w przyszłym tygodniu?

Najnowsze

twitter.comKomunikat GDDKiA

Jest pozwolenie na użytkowanie węzła Opacz - informuje w internecie GDDKiA. Drogowcy czekają teraz na pozwolenie dla odcinka Salomea-Opacz, który połączy Południową Obwodnicę Warszawy z Al. Jerozolimskimi.

- Jest duża szansa, że w przyszłym tygodniu kierowcy będą mogli dostać się na POW od węzła Łopuszańska - napisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na jednym z portali społecznościowych.

Jak pisaliśmy w piątek na tvnwarszawa.pl, drogowcy czekają także na pozwolenie na użytkowanie zjazdu z Południowej Obwodnicy Warszawy w Al. Jerozolimskie:

Gotowe odcinki dróggraf. tvn24.pl

Prace przy węzłach były bardzo opóźnione. Jak tłumaczyła w rozmowie z nami rzeczniczka GDDKiA, opóźnienia wynikały z tego, że prace były prowadzone na trudnym terenie.

Prace wykończeniowe pod węzłem

- Teraz firma Eurovia przebuduje Al. Jerozolimskie pod powstałym wiaduktem, a także dokończy prace związane z budową chodników, zielenią, prowadzone będą też roboty porządkowe. Powstanie również docelowe połączenie węzła z Nowolazurową. Wszystko to ma być gotowe do połowy grudnia. To wynika z aneksu do umowy - zaznaczyła Małgorzata Tarnowska.

Trasa w tunelu

Na razie Południowa Obwodnica Warszawy ma 20 km. Można nią przejechać od węzła Konotopa (gdzie łączy się z trasami S8 i autostradą A2) do węzła Puławska.

Docelowo trasa ma przejść tunelem pod Ursynowem, mostem nad Wisłą i połączyć się z trasami S17- Wschodnią Obwodnicą Warszawy. Dalej znów przejdzie w autostradę A2 na wschód.

CZYTAJ WIĘCEJ O BUDOWIE POW

PREMIER ZAPOWIEDZIAŁ DOKOŃCZENIE BUDOWY POW:

Donald Tusk zapowiada dokończenie budowy POW | tvn24

ij/wp/mz

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com