"Całe mieszkanie było objęte pożarem". Strażacy znaleźli zwęglone ciało

Aktualizacja:
Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pożar mieszkania w Nasielsku
Pożar mieszkania w Nasielsku
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plPożar mieszkania w Nasielsku

Siedem zastępów strażackich walczyło z pożarem mieszkania w Nasielsku (Mazowieckie). W środku strażacy znaleźli zwęglone zwłoki. Z bloku ewakuowano 30 osób.

O godzinie 11.22 straż pożarna została wezwana do pożaru przy ulicy Sportowej w Nasielsku. Chodziło o budynek wielorodzinny, dwukondygnacyjny, w którym znajduje się 16 mieszkań. Płonęło jedno z nich.

Pożar mieszkania w NasielskuArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

- Ze zgłoszenia wynikało, że z mieszkania w budynku wydobywa się dym, a w środku mogła przebywać osoba. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej, policję oraz pogotowie. Przybyłe na miejsce zastępy podjęły czynności gaśnicze oraz przeszukały zadymione mieszkanie, które w pierwszej fazie było całe objęte pożarem. Niestety w środku znaleziono zwęglone zwłoki osoby - przekazał nam Paweł Plagowski ze straży pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Jak dodała Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, ze wstępnych ustaleń wynika, że był to mężczyzna.

Pożar mieszkania w NasielskuArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Strażacy cały czas pracują na miejscu. - Nasze prace polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przelewaniu nadpalonych elementów wyposażenia - dodał Plagowski.

Jak poinformowała policja, z budynku zostało ewakuowanych około 30 osób.

Na miejscu był Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl. - Ludzie nadal pozostają ewakuowani, teren budynku jest wygrodzony taśmami, mieszkańcy nie mają do niego wstępu. Obecnie zostały dwa zastępy straży pożarnej na miejscu, swoje działania prowadzi też policja. Widać, że lekki dym wydobywa się z okien, ale akcja pożarnicza została zakończona, trwają działania dogaszające - relacjonował przed 14 Szmelter.

Przeczytaj także: Pożar na 11. piętrze bloku. "Zapaliły się rzeczy zgromadzone na klatce schodowej"

Pożar w bloku w Legionowie
Pożar w bloku w LegionowieArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Autor:mg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości