Gwałt w hostelu. Podejrzany właściciel, były policjant

Autor:
popi,
kk/b
Źródło:
Kontakt 24 / tvnwarszawa.pl
ShutterstockProkuratura bada sprawę gwałtu w hostelu (zdj. ilustracyjne)

W hostelu na terenie jednej z miejscowości na Mazowszu zostało zgwałcona 49-latka. Zarzuty w tej sprawie usłyszał właściciel obiektu. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu. Podejrzany jest byłym policjantem. Pół roku temu wydalono go ze służby w związku z podejrzeniem przekroczenia uprawnień.

Informację w sprawie gwałtu w hostelu mieszczącym się w jednej z mazowieckich miejscowości otrzymaliśmy na Kontakt 24. Policja potwierdza, że 17 lipca w nocy przyjęła zgłoszenie w tej sprawie.

- Bezpośrednio po zgłoszeniu interweniujący policjanci zatrzymali podejrzanego, 53-letniego mieszkańca Mławy. W momencie zatrzymania mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie - poinformowała Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. 

Jak dodała, w związku z czynnościami procesowymi poszkodowana została zabrana do szpitala na badania. Podała też, że nie potrzebowała ona pomocy medycznej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Areszt dla podejrzanego o gwałt w hostelu

W sprawie prowadzone jest obecnie śledztwo. Prokurator Rejonowy Marcin Bagiński z Prokuratury Rejonowej w Mławie przekazał redakcji Kontaktu 24, że mężczyzna usłyszał zarzut zgwałcenia, opisany w artykule 197 paragraf 1 Kodeksu karnego. Grozi za to kara od dwóch do 12 lat więzienia.

- Mężczyzna nie przyznał się i złożył wyjaśnienia, które będą analizowane - zapowiedział prokurator.

Jak dodał, mężczyzna był zatrzymany, obecnie jest tymczasowo aresztowany. - Sąd zgodził się na jeden miesiąc aresztu, mimo wniosku prokuratury o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu - powiedział szef mławskiej prokuratury.

Pół roku temu został wyrzucony z policji

Podejrzany jest właścicielem hostelu, w którym doszło do gwałtu, co potwierdza prokuratura. Ponadto z naszych ustaleń wynika, że podejrzany był w przeszłości policjantem. Jak przekazała nam Pawłowska, został zwolniony ze służby w grudniu 2021 roku.

Prokuratura potwierdza, że do jego zwolnienia doszło w związku z podejrzeniem przekroczenia uprawnień.

- Wiosną tego roku prokuratura złożyła akt oskarżenia w sprawie przekroczenia uprawnień, sprawa oczekuje na rozpoznanie w Sądzie Rejonowym w Mławie - przekazał prokurator Bagiński.

Informowaliśmy również o sprawach gwałtów w przewozach na aplikację:

"W ostatnim okresie mieliśmy kilka takich zdarzeń"
"W ostatnim okresie mieliśmy kilka takich zdarzeń"Dzień Dobry TVN

Autor:popi, kk/b

Źródło: Kontakt 24 / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości