Przygotuj się na:

ZAMYKAJĄ ZAWROTKĘ NA POW

Znika tymczasowa zawrotka w miejscu, gdzie Południowa Obwodnica Warszawy łączy się z Puławską. Zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców od poniedziałkowego wieczoru. Drogowcy wyjaśniają, że powodem ich wprowadzenia są prace zmierzające do połączenia funkcjonującej już trasy S2 z ursynowskim odcinkiem.

Koronawirus u pracownika mokotowskiej szkoły. "Zarażona osoba nie miała styczności z dziećmi"

Najnowsze

Autor:
kk/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plSzkoła Podstawowa nr 46

Ponad 40 osób zostało objętych kwarantanną, gdy u jednego z pracowników mokotowskiej podstawówki potwierdzono zakażenie koronawirusem. Ratusz zapewnia, że są to wyłącznie osoby dorosłe, a nie uczniowie placówki.

To drugi przypadek koronawirusa u pracownika warszawskiej szkoły. Tym razem dotyczy podstawówki z ulicy Wałbrzyskiej.

- Potwierdzam, że pracownik biura gospodarczego ma zdiagnozowane zakażenie koronawirusem. Wszyscy, którzy mieli kontakt z tą osobą, zagrażający ryzykiem zakażenia, zostali już ustaleni - informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza.

Instytucje powiadomione

Jak dodaje Gałecka, wspomniane osoby przechodzą kwarantannę domową. - Są to dorośli pracownicy szkoły. Zarażona osoba nie miała styczności z dziećmi. Kwarantanną objęto 44 osoby - zaznacza Gałecka.

Informację w tej sprawie przekazała również dyrekcja placówki. Jak czytamy w komunikacie na stronie szkoły, "wszystkie odpowiednie instytucje zostały natychmiast powiadomione".

"W trosce o uczniów, kieruję do Państwa prośbę o zwrócenie szczególnej uwagi na samopoczucie dzieci i obserwowanie ich stanu zdrowia. O wszelkich decyzjach i zaleceniach będę Państwa informowała na bieżąco" - zapowiedziała Teresa Konstanciak, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 46 imienia Stefana Starzyńskiego.

Koronawirus u nauczyciela z Białołęki

W czwartek informowaliśmy o podobnej sytuacji na Białołęce. Anna Strubińska, dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 STO imienia Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy w komunikacie opublikowanym na stronie placówki poinformowała, że u jednego z nauczycieli obecność koronawirusa potwierdziły badania wykonane w środę.

Jak dodała, pracownik przebywał wcześniej w Hiszpanii, biorąc udział w projekcie Erasmus. Towarzyszyło mu siedmiu uczniów i dwoje nauczycieli. Wszyscy zostali objęci kwarantanną.

Koronawirus w Polsce

W poniedziałek wieczorem Ministerstwo Zdrowia informowało o 177 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W ostatnich dniach cztery osoby zmarły, a u 13 objawy choroby już ustępują. Na terenie województwa mazowieckiego zdiagnozowano 35 osób, u których testy laboratoryjne potwierdziły zarażenie nowym patogenem.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:kk/pm

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: