Najnowsze

Lasy, parki i bulwary zamknięte

Najnowsze

Autor:
kz
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Morawiecki: musimy ograniczyć dystans społeczny
Morawiecki: musimy ograniczyć dystans społecznyTVN24
wideo 2/4
TVN24Morawiecki: musimy ograniczyć dystans społeczny

Od środy do odwołania stolica zamyka tereny zielone. - Aby opanować rozprzestrzenianie się koronawirusa, apelujemy również do mieszkańców o niekorzystanie z terenów rekreacyjnych – mobilizują mieszkańców urzędnicy. 

W związku z rządowymi obostrzeniami, dotyczącymi stanu epidemii, mieszkańców obowiązuje zakaz przebywania na plażach i terenach zieleni, pełniących funkcje publiczne.

- Dotyczy on lasów, parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych oraz ogródków jordanowskich. W trosce o zdrowie, mieszkańcy nie powinni także korzystać z placów zabaw, siłowni plenerowych i innych obiektów sportowo-rekreacyjnych – wylicza Karolina Gałecka rzeczniczka urzędu miasta.   Urzędnicy przypominają, że parki, zieleńce, ogrody działkowe i obszary łęgów zajmują 11,2 procent powierzchni Warszawy, z kolei 15,5 procent to lasy miejskie. W stolicy znajduje się 88 parków oraz 258 skwerów i zieleńców, z czego 1022 ha należy do miasta.

- Zgodnie z zaleceniami rządowymi, od środy zamknięte zostaną tereny ogrodzone o łącznej powierzchni 9,42 ha. W pozostałych miejscach, również na plażach i bulwarach, pojawią się plakaty o obowiązującym zakazie wstępu. Tereny zieleni, tak jak dotychczas, będzie kontrolować straż miejska – podaje rzeczniczka ratusza.

Koronawirus w Polsce

W środę rano Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 36 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Zmarły dwie kolejne osoby. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 2347 przypadków zakażenia. Zmarło 35 osób. Najwięcej zakażonych jest w województwie mazowieckim - odnotowano 544 przypadki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Koronawirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19, w Polsce jest potwierdzony we wszystkich województwach.

W środę rano poinformowano o śmierci 83-letniego mężczyzny ze szpitala w Warszawie oraz 68-letniego pacjenta hospitalizowanego w Tychach. "Obaj mieli choroby współistniejące" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Autor:kz

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: um

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości