Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Było bajorko, jest równa droga. "Jedzie się bajkowo"

Najnowsze

www.facebook.com/PelnomocnikRowerowyWarszawaNa ul. Ondraszka pojawiła się nowa nawierzchnia

Ulica Ondraszka nie będzie już tonąć pod wodą. Na zaniedbanej drodze pojawiła się nowa, równa nawierzchnia. To dobra informacja szczególnie dla pieszych i rowerzystów, którzy korzystają z ulicy, aby dostać się na Pole Mokotowskie.

Nowa nawierzchnia zastąpiła zniszczony i nierówny asfalt, na którym przy okazji nawet niewielkiego deszczu pojawiały się trudne do ominięcia kałuże.

- Dojście i dojazd rowerem na Pole Mokotowskie właśnie stał się wygodniejszy. Ulica Ondraszka łącząca park z kładką nad ul. Wawelską nie będzie już tonąć pod wodą - zyskała nową, równą nawierzchnię – poinformował na swoim profilu społecznościowym Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydent ds. komunikacji rowerowej.

Projekt został zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego na Ochocie.

"Jedzie się bajkowo"

Rowerzyści już wypróbowali odnowioną trasę i nie kryją swojej radości: - Jedzie się bajkowo, co dzień o 6.30. Tylko te drzewa ze zjazdu z kładki trzeba przyciąć, bo zaraz w nią wrosną – komentuje na profilu pełnomocnika ds. rowerów Jacek.

-  W końcu to bajoro zniknęło. Dziękujemy! – dodaje Bartłomiej.

To już kolejny projekt zrealizowany w ramach budżetu partycypacyjnego w dzielnicy. Pod koniec maja na Polu Mokotowskim wybudowana dwa boiska do siatkówki plażowej. Na każdym z nich wysypano 40 ton piasku. CZYTAJ WIĘCEJ.

Nowy budżet, nowe projekty

W całej Warszawie zrealizowanych zostało już ponad 100 projektów wybranych w ubiegłorocznym głosowaniu. Jak zapowiada ratusz, do końca roku powstanie kolejne 200.

Jednak już od wtorku, 16 czerwca, mieszkańcy będą mogli wybierać  projekty w nowym budżecie obywatelskim na 2016 rok. Na Ochocie do fazy głosowania zakwalifikowano ponad 70 propozycji.

CZYTAJ WIĘCEJ O BUDŻECIE OBYWATELSKIM

O budżecie obywatelskim opowiada wiceprezydent Jacek Wojciechowicz:

Budżet obywatelski to fikcja?
Budżet obywatelski to fikcja?TVN24

jk

Źródło zdjęcia głównego: www.facebook.com/PelnomocnikRowerowyWarszawa

Pozostałe wiadomości