Będą nowe ulice na Białołęce. Inwestycje za 30 milionów

Najnowsze

tvnwarszawa.pl13 inwestycji drogowych na Białołęce

30 milionów dla Białołęki na nowe drogi, chodniki i przedłużenie istniejących ulic. Na sesji Rady Warszawy samorządowcy wpisali 13 inwestycji drogowych do Wieloletniej Prognozy Finansowej.

Kilkanaście z nich powstanie już w tym roku. Za dwa miliony dzielnica wybuduje przedłużenie ulicy Daniszewskiej, która „zepnie” ulicę Białołęcką i Annopol.

- To skróci drogę do linii tramwajowej na Annopolu. Ulicą Daniszewską zostanie poprowadzona komunikacja miejska. To poprawi połączenie z projektowaną przychodnią i szpitalem - czytamy na stronie urzędu dzielnicy Białołęka.

Budowa i przebudowa ulic i chodników

W budżecie znalazły się pieniądze na budowę nowych ulic. Sieczna połączy Głębocką z równoległą do niej, nową drogą projektowaną przy granicy z Markami, która zostanie wybudowana przez dewelopera. Dzielnica wybuduje też ulicę Geometryczną (1,55 mln zł) oraz przedłuży ulicę Hemara za blisko 6 mln zł. Nowa droga połączy ulicę Ostródzką z ulicą Białołęcką.

- Przebicie się do ulicy Białołęckiej umożliwi poprowadzenie ulicą Hemara komunikacji miejskiej - informują urzędnicy. -Droga zostanie przebudowana, a ulica Hemara z ulicą Ostródzką zostaną wyremontowane. To niezbędna inwestycja z uwagi na zaplanowaną w tym rejonie budowę szkoły - dodają.

Mieszkańcy mogą liczyć na przebudowę kilku ulic: Przyrzecze (1,55 mln zł), Ruskowy Bród (blisko 0,7 mln zł) i Gladioli (1,2 mln zł). Powstaną też nowe chodniki przy ulicach: Słonecznego Poranka (0,7 mln zł), Warzelniczej (blisko 0,5 mln zł) i Złotokwiatu (wraz z oświetleniem za kwotę 0,5 mln zł).

W 2017 roku kolejne realizacje

Kolejne inwestycje dzielnica zrealizuje w 2017 roku. Rozpocznie się przebudowa drogi wokół projektowanej szkoły na Kępie Tarchomińskiej - od ul. Gladioli do ul. Aluzyjnej (wraz z odcinkiem ul. Aluzyjnej ) za 2,68 mln zł. W budżecie znalazły się również pieniądze na budowę nowej ulicy od Berensona do Ostródzkiej. Na skrzyżowaniu z Ostródzką powstanie sygnalizacja świetlna.

NA CZWARTKOWEJ SESJI RADY WARSZAWY SAMORZĄDOWCY PRZYZNALI ŁĄCZNIE 400 MILIONÓW ZŁOTYCH NA INWESTYCJĘ:

Wiceprezydent o zmianach w budżecieMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

kz/r

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl