Najnowsze

Najnowsze

Kopał demonstranta, nie wróci do pracy

Andrzej Matejuk, Komendant Główny Policji zapowiedział w kontrwywiadzie RMF FM, że policjant, który kopał demonstranta podczas ulicznych zajść 11 listopada "nie wróci do pracy, będzie zawieszony". We wtorek prokuratura wszczęła w jego sprawie śledztwo.

W tym forcie coś nie gra

Do końca tygodnia powinniśmy dowiedzieć się, kto na 10 lat przejmie Fort Sokolnickiego. Niestety im bliżej rozstrzygnięcia przetargu, tym dłuższa lista zarzutów wobec miejsca, które ma być kulturalną wizytówką Żoliborza. Oto najważniejsze z nich.

Radni o zamieszkach i kłopotach na budowie metra

Pod znakiem zamieszek z 11 listopada upłynie czwartkowa sesja rady miasta. - Planujemy przekazanie Radzie Warszawy informacji dotyczących wydarzeń w Święto Niepodległości - mówi tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Pierwsi kierowcy na nowym wiadukcie

Warszawscy kierowcy czekali na zakończenie tej inwestycji blisko dwa lata. Biegnący nad torami PKP wiadukt w końcu w pełni połączył ul. Cybernetyki z ul. 17 Stycznia. W czwartek tuż przed godz. 8.00 rano gotową od połowy września przeprawą pojechali pierwsi kierowcy.

100 tysięcy premii dla prezesa

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji dostał od prezydent Warszawy kolejną w tym roku premię. Tym razem to 40 tys. zł – informuje "Życie Warszawy".

Pierwsze solarki na ulicach

Dziś wcześnie rano na warszawskie ulice wyjechało 38 pługosolarek. Pojazdy pojawiły się m.in.: na mostach, zjazdach i podjazdach oraz wiaduktach.

Poranne skrobanie szyb

Aura zapewniła dziś kierowcom dodatkową rozrywkę. Zanim będą mogli odjechać do pracy, będą musieli przygotować swój samochód, m.in.: pozbyć się szronu z szyb.

Most Północny: ostatni etap budowy

Budowa mostu Północnego na finiszu. Reporter tvnwarszawa.pl odwiedził plac budowy. W wielu miejscach pozostały do wykonania kosmetyczne prace. Bez problemu można dojechać samochodem z pętli Młociny na sam most. - Trwają prace wykończeniowe. To już ostatni etap budowy - zapewniają drogowcy.

Warszawska Droga Kultury

Przedstawiciele warszawskich instytucji kultury i organizacji pozarządowych chcą utworzyć wzdłuż skarpy wiślanej Warszawską Drogę Kultury. W środę w Pałacu Kultury i Nauki odbyło się spotkanie, podczas którego rozważano kształt przyszłej ścieżki. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia Mieszkańców Ulicy Smolnej, Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, klubu sportowego "Warszawianka", Muzeum Narodowego w Warszawie i Senatu.

Nowy most wciąż bez nazwy

Pomysł nazwy Most Północny imienia Marii Skłodowskiej-Curie spowodował burzliwą dyskusję na posiedzeniu miejskiej podkomisji. - Czy połączenie nazwy i imienia jest dopuszczalne, noblistka nie łączy się z mostem, mieszkańcy opowiedzieli się już za nazwą Północny - padały argumenty. - Jestem zaskoczona atmosferą, jaka zapanowała od momentu, gdy padła propozycja nazwania mostu imieniem Marii Skłodowskiej-Curie - odpowiada radna Anna Nehrebecka z PO.

Ruszyła szkółka Barcelony

W środę w Ośrodku Sportu i Rekreacji na Bemowie 700 młodych piłkarzy rozpoczęło oficjalnie swoje pierwsze zjaęcia w barwach FC Barcelony. Warszawska szkoła to pierwsza placówka tego typu w Europie.

Wahadłowy autobus szansą dla Dźwigowej?

Jak ulżyć mieszkańcom Włoch w czasie remontu ul. Dźwigowej? – Puścić autobusy skrótem przez tory – apelują władze dzielnicy. Kolejarze nie mówią nie, ale ktoś musi wyłożyć 1,5 mln zł na dostosowanie drogi do wymogów ZTM.

Uczelnia ma problem I właścicielkę w Bangladeszu

Nie ma rektora, kanclerza i senatu, wykładowcy składają wypowiedzenia z powodu niewypłaconych wynagrodzeń, a uczniowie żadają zwrotu czesnego. Sytuacja w Wyższej Szkole Organizacji Turystyki i Hotelarstwa jest co najmniej nieciekawa, a jej właścicielka przebywa obecnie w Bangladeszu. Informacje o nieprawidłowościach internauta przesłał na skrzynkę Kontaktu 24.

Reklama gigant wróci? Znów stawiają rusztowanie

Czy kiedykolwiek uda się pozbyć wielkiego reklamowego nośnika ze skrzyżowania ul. Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej? Na razie nic na to nie wskazuje. Po nakazie rozbiórki i zdemontowaniu rusztowania po dwóch tygodniach...rusztowanie znów rośnie.

PKP sprzedały grunty przy Dworcu Centralnym

PKP sprzedały dwie działku na rogu ulicy Chmielnej i al. Jana Pawła II. Firma HB Reavis zapłaciła za nie 171 milionów złotych. Inwestor może liczyć na to, że ratusz pozwoli zbudować tu dwa wieżowce

Drogowcy: mamy pieniądze na remont mostu Grota

W przyszłym roku w wakacje ruszy przebudowa mostu Grota - Roweckiego - zapowiadają urzędnicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Otrzymaliśmy potwierdzenie z ministerstwa, że dostaniemy pieniądze na remont przeprawy i dostosowanie jej do parametrów drogi ekspresowej - informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA.

Na podstawie nagrań rozpoznają chuliganów

Stołeczni policjanci analizują nagrania monitoringu i próbują wyłapać na nich sprawców zamieszek, do jakich doszło w piątek podczas obchodów Święta Niepodległości. Pomagają im funkcjonariusze z 25 innych miast, specjaliści od walki z pseudokibicami. Rozpoznano już kilka osób. W najbliższych dniach należy spodziewać się kolejnych zatrzymań - podaje KSP.

Oto nowe nabytki MZA

Do stolicy przyjechały właśnie pierwsze ze 168 zamówionych przez MZA niskopodłogowców. Są wyposażone w ciekłokrystaliczne wyświetlacze, tapicerkę z warszawskimi motywami i klimatyzację śródziemnomorską.

Pługosolarki czekają na zimę

Ochłodzenie i przymrozki, prognozowane na najbliższe dni, mogą spowodować, że na warszawskich ulicach, pierwszy raz w tym sezonie, zobaczymy solarki. Na pierwsze opady śniegu czekają z kolei pługi. Maksymalnie na stołeczne ulice może wyjechać 320 pojazdów.

Kobieta pod tramwajem na Grochowskiej

- Potrącenie pieszego przez tramwaj na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Podolskiej - informuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl. Poszkodowana trafiła do szpitala. Przez ponad pół godziny wstrzymany był ruch tramwajów w kierunku centrum.

Bez komentarza 11.11

Konfrontacji można się było spodziewać, od kiedy zgodę na manifestację dostali organizatorzy Marszu Niepodległości, jak i zapowiadający jego blokadę "antyfaszyści". Mało kto spodziewał się jednak, że dojdzie do takiego wybuchu przemocy.

Znów kryzysowy budżet: cięcia w dzielnicach

Zmniejszanie zadłużenia, utrzymanie inwestycji na obecnym poziomie, obcinanie budżetu w dzielnicach – to główne złożenia projektu budżetu Warszawy na przyszły rok. Czeka nas trudny rok – pisze "Życie Warszawy".

Rodzice próbują ratować szkoły. Mają trzy tygodnie

Walka o bielańskie szkoły trwa. Na razie rodzicom udało się wywalczyć trzy tygodnie na przedstawienie władzom dzielnicy własnego planu ratowania podstawówki przy Arkuszowej i gimnazjum na Perzyńskiego. Nie oznacza to, że zarząd wycofał się ze swoich planów. Brakuje bowiem pieniędzy na utrzymanie placówek.

Spłonęła hala pod Warszawą

- Ogromny pożar pod Warszawą - informuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Ogień strawił halę produkcyjną styropianu w Wiktorowie. Na miejsce przyjechały 23 zastępy straży pożarnej. Dogaszanie potrwa jeszcze kilka godzin.

Zarzucają policji brutalne działania i niekompetencję

Organizatorzy piątkowego Marszu Niepodległości złożyli do prokuratury doniesienie na komendanta stołecznego policji. Zarzucają funkcjonariuszom m.in.: niesłychanie brutalne działania i niekompetencję. - Mogłoby dojść do nieszczęścia, gdyby nie postawa funkcjonariuszy - odpowiada policja.

Po co ta Skłodowska-Curie?

"Konsultacje? Przecież i tak zrobią, jak chcą. Po co w ogóle pytali?" – denerwują się internauci na forum tvnwarszawa.pl. Nie szczędzą gorzkich słów pod adresem radnych, którzy nie zwracając uwagi na wyniki konsultacji społecznych, przedstawią swoją propozycję nazwy powstającej właśnie przeprawy przez Wisłę.

Warszawa rozbłyśnie 1 grudnia

Już od 1 grudnia warszawiacy będą mogli poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. Wszystko za sprawą iluminacji, która rozświetli stołeczne ulice.