Najnowsze

Najnowsze

Budowa II linii metra będzie droższa

Wykonawca centralnego odcinka II linii metra chce nadrobić zaległości zmieniając kolejność zaplanowanych w harmonogramie prac. Zamiast budowy korpusów dwóch stacji, w pierwszej kolejności planuje wybudowane tuneli. Ta metoda pozwoli przyśpieszyć roboty, ale... jest droższa.

Pękła rura na Ursynowie

- Na Ursynowie od godziny 2. w nocy nie ma wody w kranie – piszą na warszawa@tvn.pl internauci. - Pękła rura o przekroju 150 mm – potwierdza Marzena Wojewódzka z MPWiK. Dopiero ok. godz. 19 we wtorek woda zaczęła wracać do kranów.

Nowy dyrektor odebrał nominację

Powołany na początku listopada ubiegłego roku nowy dyrektor Centrum Onkologii profesor Krzysztof Warzocha w poniedziałek z rąk ministra zdrowia odebrał nominację - poinformował Andrzej Włodarczyk, wiceminister zdrowia.

Kolizja na Ciszewskiego

Kolizja na skrzyżowaniu Alei Komisji Edukacji Narodowej z ulicą Ciszewskiego. Zderzył się dwa auta.

Artystyczne rozgrywki w Królikarni

Na czas zimowych ferii Królikarnia przygotowała atrakcje dla najmłodszych. Podczas warsztatów dzieci poznają tajniki pracy muzealnych konserwatorów oraz dowiedzą się, jak zostać artystą.

"17 stycznia 1945 r. nie było wyzwolenia"

Spór o rocznicę 17 stycznia 1945 r. trwa od lat. Dr Andrzej Zawistowski, zastępca dyrektora Biura Edukacji Publicznej IPN twierdzi, że rocznica wyparcia nazistów ze stolicy, powinna być dniem pamięci wszystkich warszawskich - wojskowych i cywilnych ofiar II wojny światowej, a nie "wyzwolenia Warszawy".

Marsa gotowa w 15 procentach

W czerwcu tego roku kierowcy mają pojechać przebudowaną ulicą Marsa i nowym wiaduktem nad torami kolejowymi - taka jest oficjalna wersja urzędników. Chociaż Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych nie chce się przyznać do opóźnienia, gołym okiem widać, że kierowcom na nową drogę przyjdzie jeszcze poczekać.

Wywłaszczani mieszkańcy: "Od roku żyjemy na kartonach"

- Ludzie myślą, że my tu blokujemy drogę, że jesteśmy jakimiś cwaniakami. A my jesteśmy zwykłymi ludźmi, którym ktoś każe zostawić dorobek życia za wirtualną obietnicę odszkodowania - mówią właściciele nieruchomości przeznaczonych do wywłaszczenia przy ulicy Marsa. Z powodu nieprzejętych działek przebudowa drogi od miesięcy stoi w martwym punkcie.

"Winni są kierowcy, których nie interesują przepisy"

- Za bałagan na ulicy Kierbedzia odpowiedzialnych jest kilku mieszkańców okolicznych budynków. Ci, którzy zignorowali przepisy – pisze na warszawa@tvn.pl Bartek. To kolejny głos w dyskusji na temat zamieszania po zmianie trasy linii 107.

Zamiast Prasowego bar w okolicy?

Bar mleczny tak, ale nie w miejscu Prasowego, tylko w najbliższej okolicy - to najnowszy pomysł władz Śródmieścia. Dyskutują z tym radni Śródmieścia oraz aktywiści, którzy przed miesiącem zamknięty lokal przy Marszałkowskiej otworzyli na jeden dzień. Stworzyli definicję baru mlecznego na potrzeby konkursu profilowanego, o który walczą.

"Dwa miliony na czterech śpiących to hańba"

Już ponad 4 tysiące podpisów zebrali przeciwnicy powrotu pomnika Braterstwa Broni na Pragę. Przedstawiciele komitetu społecznego sprzeciwu podkreślają również, że wydawania publicznych pieniędzy na renowację pomnika, to wyrzucanie ich w błoto. Ratusz odpowiada: dyskusja o pomniku już się odbyła.

Tydzień na minusie

Czekają nas chłodne dni i noce: jeszcze dziś temperatura spadnie do ośmiu kresek poniżej zera - informuje meteorolog TVN Meteo, Arleta Unton-Pyziołek. W najbliższych dniach spodziewać się możemy również opadów śniegu.

Pożar w hali na Białołęce

Strażakom udało się w porę opanować ogień w mieszalni farb i lakierów na Białołęce. Gdyby dotarł do pobliskich magazynów, w których znajdowały się środki łatwopalne, sytuacja byłaby groźna.

Pętla - koszmar czy potrzebny przystanek?

Działająca od dzisiaj nowa pętla linii 107 spowodowała zamieszanie. - Zamieniła życie mieszkańców 800 rodzin w koszmar i zablokowała całkowicie ruch kołowy na ulicy Kierbedzia - złości się internauta Robert, który napisał na warszawa@tvn.pl. Ubyło też miejsc parkingowych, co zazwyczaj w Warszawie budzi sprzeciw. ZTM tłumaczy, że mieszkańcy sami chcieli lepszej komunikacji w tym rejonie. Więc ją dostali.

Cieszą się zimą na Górce Szczęśliwickiej

Dzieci cieszą się długo oczekiwanym śniegiem. Na Górce Szczęśliwickiej w pierwszy dzień ferii zaroiło się od narciarzy i snowboardzistów. Przez całe ferie uczniowie mogą szusować za darmo.

Ksiądz aresztowany za molestowanie

Ksiądz Jacek S. z kościoła garnizonowego w Legionowie został aresztowany za molestowanie seksualne nieletniej osoby – podaje gazeta "Echo". – Na razie trafił na trzy miesiące do aresztu - informuje Renata Mazur, rzeczniczka praskiej Prokuratury Okręgowej.

Pożar piwnicy na Mokotowie

Niegroźny pożar wybuchł w jednej z piwnic bloku przy ul. Piaseczyńskiej 122 - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Bez Marszałkowskiej od maja do września

Nie cztery tygodnie, a ponad cztery miesiące bez głównej arterii Śródmieścia przetrwać będą musieli kierowcy i pasażerowie. W międzyczasie pod Marszałkowską powstanie fragment przesiadkowej stacji metra.

Drożej za "trzaśnięcie drzwiami" w taksówce

Pasażerowie stołecznych taksówek muszą sie liczyć z wyższym rachunkiem za kurs. Zgodnie z nowymi przepisami opłata za "trzaśnięcie drzwiami" została podwyższona z 6 do 8 złotych. Warszawskie korporacje na razie jeszcze jeżdżą na starych stawkach, ale w każdej chwili może się to zmienić.

Zima jak z obrazka

Obsypane śnieżnym puchem całe miasto - poniedziałek przywitał mieszkańców stolicy bajkową śnieżycą.

Kibice dostaną internet

W Strefie Kibica i wokół Pałacu Kultury i Nauki ratusz uruchomi darmowy Internet. Ma on służyć głównie turystom, którzy przyjadą do Warszawy na Euro 2012 – pisze "Życie Warszawy".

Koniec drogowego "pakietu Euro 2012"

Coraz bliżej Euro - czas konczyć remonty na drogach. Na ten rok zostało jednak jeszcze trochę kosmetycznych prac. Drogowcy z ZDM wiedzą, że przydałyby się jeszcze dwa większe remonty: na Trasie Łazienkowskiej i ulicy Pułkowej. Konkretów jednak na razie nie podają.

Ursus stawia na ekologię z prawdziwego zdarzenia

Ekopark z prawdziwego zdarzenia jest trochę jak perpetum mobile. Zamiast być podlewanym, może na przykład dostarczać wodę do okolicznych budynków. W służbie takiej ekologii pracuje nowoczesna technologia. I właśnie tak ma być w Ursusie.