Najnowsze

Najnowsze

10 tirów na jeden autobus

Urzędnicy z ratusza wydali 10 627 identyfikatorów uprawniających do wjazdu ciężarówek w zakazanych godzinach. Może ich być nawet 10 razy więcej niż miejskich autobusów – pisze "Życie Warszawy".

Szpital na Banacha: awaria usunięta, operacje wznowione

Ponad godzinę w szpitalu na Banacha działało tylko zasilanie awaryjne. Władze placówki poinformowały o wstrzymaniu i przesunięciu na późniejszy termin wszystkich operacji. Tuż po godz. 9.00 udało się usunąć awarię.

Rośnie system na piratów drogowych

Na Mokotowie rosną elementy nowego systemu fotoradarowego, który obejmie całe skrzyżowanie. Ma wyjątkowo szybko wychwytywać, pędzących na złamanie karku kierowców. Być może podobne urządzenia pojawią się także w innych miejscach.

"Metro ma opóźnienie. Jakieś 70 lat"

Prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk na posiedzeniu Rady Warszawy poinformował radnych o stanie prac budowy centralnego odcinka II linii metra. Chociaż próbował żartować z opóźnienia, to fakty są takie, że zaplanowane drążenie tuneli jeszcze się nie rozpoczęło.

Odwołali Maciejowskiego za "bydlę" i "pajaca"

Decyzją radnych miasta, Maciej Maciejowski (PiS) został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego komisji kultury i promocji miasta. To pokłosie jego wypowiedzi na temat Prezydenta RP, którymi zajęła się również prokuratura.

Miasto chce lepiej chronić zabytki

Po rozbiórce zabytkowych koszar przy Łazienkach, radni miasta domagają się skuteczniejszej ochrony warszawskich zabytków i obiektów o dużej wartości historycznej. W tej sprawie zaapelowali do prezydent miasta. W odpowiedzi usłyszeli, że do końca roku konserwator zabytków przygotuje plan działania. Ratusz wystąpi też na drogę sądową przeciwko firmie, która koszary rozebrała.

Poganiają ratusz w sprawie miejskich rowerów

Miejscy samorządowcy zaapelowali do prezydent miasta o przyspieszenie prac nad uruchomieniem Systemu Roweru Publicznego. Stanowisko w tej sprawie przyjęli na dzisiejszej sesji Rady Warszawy. - Spróbujemy znaleźć na to pieniędze - komentuje Ratusz.

Kobiety biorą fort

Konkurs na zagospodarowanie Fortu Sokolnickiego wygrało konsorcjum Nowy Fort. - Chcemy, by to miejsce wreszcie ożyło - mówi jego przedstawicielka. Wraz z koleżankami planują w wyremontowanym zabytku klub, kawiarnię i warsztaty.

"15" wjechała w ciężarówkę

Groźne zderzenie na Nowowiejskiej spowodowało przed godziną 15.00 utrudnienia dla kierowców i pasażerów. W samochód ciężarowy wjechał tramwaj linii 15.

Policja chce pokazać zdjęcia uczestników zamieszek

Stołeczna policja, po analizie nagrań z monitoringu, zwróci się do prokuratury o wydanie zgody na publikację zdjęć osób, które wzięły udział w zamieszkach 11 listopada podczas obchodów Święta Niepodległości. Publikacja ma pomóc w ustaleniu ich tożsamości.

Wojna o żłobki. "Ratusz cenzuruje nasz protest"

- Opłaty za żłobki rosną, ale pieniądze nie trafiają do placówek - twierdzą pracownicy i rodzice, którzy razem protestują na internetowym forum Zespołu Żłobków. Tyle, że ich wpisy i profile znikają. Ratusz zapewnia, że to nie cenzura, a pracownicy na sobotę szykują pikietę.

Happening na placu Feliksa Dzierżyńskiego

Na dzisiejszym placu Bankowym stał przez 38 lat, 3 miesiące i 3 dni. Pomnik Feliksa Dzierżyńskiego zniknął z Warszawy ledwie 22 lata temu. Żegnała go olbrzymia radość, ale i ironiczne transparenty "Feluś, nie odchodź". Gdy 17 listopada 1989 pomnik roztrzaskał się o bruk, ludzie z radości zbierali jego fragmenty "na pamiątkę".

Kopał demonstranta, nie wróci do pracy

Andrzej Matejuk, Komendant Główny Policji zapowiedział w kontrwywiadzie RMF FM, że policjant, który kopał demonstranta podczas ulicznych zajść 11 listopada "nie wróci do pracy, będzie zawieszony". We wtorek prokuratura wszczęła w jego sprawie śledztwo.

W tym forcie coś nie gra

Do końca tygodnia powinniśmy dowiedzieć się, kto na 10 lat przejmie Fort Sokolnickiego. Niestety im bliżej rozstrzygnięcia przetargu, tym dłuższa lista zarzutów wobec miejsca, które ma być kulturalną wizytówką Żoliborza. Oto najważniejsze z nich.

Radni o zamieszkach i kłopotach na budowie metra

Pod znakiem zamieszek z 11 listopada upłynie czwartkowa sesja rady miasta. - Planujemy przekazanie Radzie Warszawy informacji dotyczących wydarzeń w Święto Niepodległości - mówi tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Pierwsi kierowcy na nowym wiadukcie

Warszawscy kierowcy czekali na zakończenie tej inwestycji blisko dwa lata. Biegnący nad torami PKP wiadukt w końcu w pełni połączył ul. Cybernetyki z ul. 17 Stycznia. W czwartek tuż przed godz. 8.00 rano gotową od połowy września przeprawą pojechali pierwsi kierowcy.

100 tysięcy premii dla prezesa

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji dostał od prezydent Warszawy kolejną w tym roku premię. Tym razem to 40 tys. zł – informuje "Życie Warszawy".

Pierwsze solarki na ulicach

Dziś wcześnie rano na warszawskie ulice wyjechało 38 pługosolarek. Pojazdy pojawiły się m.in.: na mostach, zjazdach i podjazdach oraz wiaduktach.

Poranne skrobanie szyb

Aura zapewniła dziś kierowcom dodatkową rozrywkę. Zanim będą mogli odjechać do pracy, będą musieli przygotować swój samochód, m.in.: pozbyć się szronu z szyb.

Most Północny: ostatni etap budowy

Budowa mostu Północnego na finiszu. Reporter tvnwarszawa.pl odwiedził plac budowy. W wielu miejscach pozostały do wykonania kosmetyczne prace. Bez problemu można dojechać samochodem z pętli Młociny na sam most. - Trwają prace wykończeniowe. To już ostatni etap budowy - zapewniają drogowcy.

Warszawska Droga Kultury

Przedstawiciele warszawskich instytucji kultury i organizacji pozarządowych chcą utworzyć wzdłuż skarpy wiślanej Warszawską Drogę Kultury. W środę w Pałacu Kultury i Nauki odbyło się spotkanie, podczas którego rozważano kształt przyszłej ścieżki. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia Mieszkańców Ulicy Smolnej, Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, klubu sportowego "Warszawianka", Muzeum Narodowego w Warszawie i Senatu.