Garbienie się szkodzi kręgosłupowi. Ale opublikowane w nowym wydaniu magazynu "Proceedings of the National Academy of Sciences" wyniki badań wskazują, że nieprawidłowa postawa szkodzi także... naszemu życiu uczuciowemu.
TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?
Badacze po przeanalizowaniu filmów ze 144 sesji szybkich randek zaobserwowali, że kluczem do sukcesu i powodzenia na randce była tzw. postawa otwarta. To taka, która charakteryzuje się wyprostowaną sylwetką i swobodnie ułożonymi nogami, rozłożonymi ramionami oraz naturalną gestykulacją.
Osoby, które tak właśnie się zachowywały, blisko dwukrotnie częściej "wygrywały" zainteresowanie rozmówców względem osób, które siedziały zgarbione, ręce i nogi trzymając sztywno i blisko ciała.
Działa w realu i on-line
Wyniki były podobne nie tylko w relacjach na żywo, ale także w sieci, co sprawdzono zakładając na portalu randkowym profile różniące się tylko tym, jaką osoba na zdjęciu przyjmowała pozę. Porównując ilość odpowiedzi na zaproszenia okazało się, że fotografie kandydatów zgarbionych i usztywnionych, cieszyły się zdecydowanie mniejszą popularnością.
Jak paw
Wytłumaczenie jest następujące: każdy ruch ciała, wymagający zajęcia większej przestrzeni wokół - tak jak robi to np. paw rozkładający swój bajeczny ogon w wielki wachlarz - jest niewerbalnym komunikatem o dominacji i silnej osobowości, co płeć przeciwna postrzega za zaletę. Obserwator przyglądający się takiemu osobnikowi uważa go za bardziej atrakcyjnego od tego, który jest skulony i cichy.
Na randce warto więc przypomnieć sobie powtarzane przez mamę i babcię "wyprostuj się" i używać do opowiadania historii nie tylko aparatu mowy, ale także rąk.
Autor: stella/jap / Źródło: Women's Health
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock