Świat

Świat

Poniedziałek to drugi dzień pożarów w hiszpańskiej Asturii. Gorąca i sucha pogoda nie sprzyja walce z ogniem, ale w kolejnych dniach jest szansa na deszcz. Z żywiołem zmagają się także mieszkańcy Kantabrii i Kraju Basków.

Silny wiatr szalał nad Europą Zachodnią. Prędkość porywów miejscami dochodziła do 150 kilometrów na godzinę, pojawiły się też burze. Wystąpiły znaczne utrudnienia w ruchu kolejowym i lotniczym. Układ niżowy, niosący niebezpieczne podmuchy, wkroczy też do Polski.

Mieszkańcy Pierwouralska w obwodzie swierdłowskim w Rosji zaczęli w ostatnim czasie publikować w mediach społecznościowych niepokojące zdjęcia oraz filmy, na których widać śnieg i sople zabarwione na zielono.

Przez potężny wyż, który ulokował się pod koniec lutego nad Europą, na niebie nie było praktycznie żadnych chmur. Nie jest to codzienna sytuacja o tej porze roku.

Poranna kawa z niezwykłym widokiem za oknem. - To nie było nasze pierwsze spotkanie, ale pierwszy raz podszedł tak blisko - opowiadała Edyta, która wysłała na Kontakt 24 zdjęcia i nagranie z rysiem w roli głównej.

Australijski park Bunyip trawią płomienie. Sprzyja im wysoka temperatura i silne porywy wiatru. Ogień objął powierzchnię ponad półtora tysiąca hektarów i przyczynił się do powstania ogromnej chmury.