Świat

Świat

Ogromne ogniste tornado utworzyło się w stolicy amerykańskiego stanu Idaho. To naprawdę rzadkie zjawisko zostało uwiecznione na filmie.

Prezydent Ekwadoru Rafael Correa ogłosił w sobotę 15 sierpnia stan wyjątkowy z powodu stałego wzrostu aktywności wulkanu Cotopaxi, położonego niedaleko stolicy kraju - Quito. Ewakuowano kilkuset mieszkańców najbardziej zagrożonych miejscowości.

W USA akcje gaśnicze trwają nieprzerwanie od wielu dni. W Kalifornii, Waszyngtonie i Oregonie ponad 30 tys. strażaków próbuje opanować pożary lasów. Do walki z żywiołem skierowano wojsko. W akcji pomagają również samoloty i helikoptery gaśnicze. Jednak silny wiatr i susza skutecznie utrudniają sytuację. Spłonęły już setki domów, ewakuowano tysiące osób.

Aby zapobiec szybkiemu wyparowaniu wody w garnku, przykrywasz go pokrywką. W przypadku zbiornika wodnego sytuacja jest analogiczna. Przykrywając go, można zapobiec szybkiemu parowaniu. W tym celu można zbudować wielką "pokrywkę" w postaci dachu. Jest jednak dużo prostszy sposób. Zamiast budować kosztowną konstrukcję podtrzymującą dach nad zbiornikiem, można pokryć jego powierzchnię pływającymi kulkami.