Świat

Świat

Chińskie władze chcą otworzyć Wuhan 8 kwietnia. Pojawiają się wątpliwości

Władze Chin zapowiedziały, że 8 kwietnia zniosą całkowitą blokadę Wuhanu - światowego epicentrum koronawirusa SARS-CoV-2. To stamtąd rozprzestrzenił się on na całą planetę. Liczba nowych potwierdzonych przypadków w Chinach mocno spadła. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy Pekin w odpowiedni sposób prowadzi statystyki osób zakażonych.

Koronawirus na świecie: ilu chorych, ilu zmarłych, ilu wyzdrowiałych

Na całym świecie odnotowano ponad 380 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W Chinach kontynentalnych znacznie wzrosła liczba tak zwanych "importowanych" przypadków, czyli osób przyjeżdżających z zagranicy. Jak podała tamtejsza państwowa komisja zdrowia, we wtorek infekcje wykryto u 74 osób.

O izolacji wie najwięcej. Astronauta podpowiada, jak sobie z nią radzić

Astronauci muszą przede wszystkim radzić sobie z przebywaniem w zamkniętej przestrzeni przez długi czas. Przestrzeganie harmonogramu, prowadzenie dziennika, rozwijanie hobby oraz kontakt z bliskimi to pomysły astronauty Scotta Kelly'ego na to, jak najlepiej zorganizować sobie czas podczas długiej izolacji podczas epidemii.

WHO: pandemia COVID-19 przyspiesza, ale możemy zmienić jej trajektorię

Od pierwszego przypadku zakażenia do pierwszych 100 tysięcy minęło 67 dni. By osiągnąć kolejne 100 tysięcy potrzeba było 11 dni. By osiągnąć wynik 300 tysięcy zakażonych starczyły następne cztery dni - wyliczył podczas konferencji prasowej dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Dodał, że przypadki zakażeń są obecnie zgłaszane w prawie każdym kraju na świecie.

WHO do młodych ludzi: nie jesteście niepokonani

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w związku z pandemią COVID-19, zwrócił się do młodych osób. - Nie jesteście niepokonani. Ten wirus może położyć was w szpitalu na długie tygodnie, a nawet zabić - powiedział. Dodał, że młodzi także powinni zachowywać ostrożność i unikać dużych skupisk ludzi.

Europa w walce z koronawirusem. Godziny policyjne i czerwone strefy

Najgorzej jest we Włoszech, które w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 zmagają się z największym kryzysem od II wojny światowej. W Serbii oraz Bawarii wprowadzono godzinę policyjną. Władze państw europejskich wprowadzają ograniczenia w komunikacji, zamykają szkoły i zalecają mieszkańcom pozostanie w domach.

Ostrzeżenia przed drugą falą zakażeń w Azji

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia, w Chinach, Korei Południowej oraz Singapurze dynamika rozwoju pandemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 spada, ale pojawiły się nowe zakażenia, zawlekane przez osoby przyjeżdżające do tych krajów.

WHO: musimy izolować, testować, leczyć i śledzić

Aby kontrolować i stłumić pandemię SARS-CoV-2, poszczególne państwa muszą izolować, testować, leczyć i śledzić każdy przypadek i podejrzenie zakażenia koronawirusem - powiedział na konferencji prasowej Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zorganizuje ona międzynarodowe badania, które pozwolą ocenić, jakie metody leczenia COVID-19 są najbardziej skuteczne.

Eksperci CDC o tym, jak radzić sobie ze stresem w dobie pandemii

Strach przed nowym koronawirusem może przytłaczać zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dlatego tak ważna jest znajomość sposobów radzenia sobie z tym obciążeniem. Podejmowanie przyjemnych aktywności, próby zachowania codziennej rutyny - to część sposobów radzenia sobie ze stresem związanym z SARS-CoV-2 i COVID-19.

Koronawirus a pogoda. Co mówią eksperci

Władze i mieszkańcy wielu państw świata liczą na to, że zdolność do przenoszenia się patogenu powodującego COVID-19 spadnie wraz z wiosennym ociepleniem na półkuli północnej. Czy tak może się stać? Czy pogoda pomoże w walce z nowym koronawirusem?