Polska

Polska

Wieczorne burze nad Polską

Po południu na południowym-wschodzie Polski pojawiły się burze o natężeniu umiarkowanym i silnym. Zdjęcia frontu, który przesuwa się na północ, nadsyłają do nas internauci i Reporterzy 24.

Woda w Odrze i Wiśle opada, ale powoli

W niedzielę wydano ostrzeżenia hydrologiczne dla pięciu województw Polski zachodniej i południowo-zachodniej. Tylko lokalnie rzeki pozostaną powyżej stanów alarmowych, większość utrzyma się w strefie stanów wysokich.

Po burzach. Uszkodzone 5 tys. hektarów lasów

Znane są już szkody jakie wyrządziła nawałnica, która 14 lipca przeszła nad lasami państwowymi w województwach mazowieckim i łódzkim. Leśnicy będą musieli usunąć tam połamane drzewa o masie ok. 30 tysięcy metrów sześciennych. Największe straty odnotowano w Nadleśnictwie Opoczno.

Burzowy tydzień okiem Doroty Gardias

W tym tygodniu w Polsce dominowały intensywne opadu deszczu i burze, więc tym właśnie zjawiskom i ich skutkom poświęcony jest odcinek. Przyglądamy się też kolejnej partii chmur, a w szczególności obłokom o nazwie Cumulonimbus mammatus, czyli kłębiastym chmurom deszczowym z wymionami.

Toksyczny amoniak 200 metrów od domów

Odpady aluminiowe, które składowane są w Kraśniku, pod wpływem kontaktu z pochodzącą z ostatnich ulew wodą, wydzielają szkodliwy amoniak. Sytuacja jest monitorowana na bieżąco, a odpady wkrótce zostaną wywiezione.

Ostatnie burze: miesięczna norma w cztery dni

Jest poniedziałek 18 lipca 2011 roku. 984 hPa - takie ciśnienie ma ośrodek niżowy znad Szkocji, z którym związany jest, przechodzący przez Polskę chłodny front atmosferyczny. To on przyniesie ulewne deszcze, potężne podmuchy wiatru, grad i trąby powietrzne. W cztery dni spadnie więcej deszczu, niż w ubiegłych latach w całym lipcu.

Milion złotych strat w Rozogach

Jeden milion złotych wyniosły straty po nawałnicy, jaka przetoczyła się w środę nad gminą Rozogi w powiecie szczycieńskim (woj. warmińsko-mazurskie). Wichura uszkodziła tam 91 budynków, w tym 46 mieszkalnych, a mieszkańcy Rozóg wciąż nie mają prądu.

16 tys. strażaków w akcji, ponad 5,5 tys. interwencji

Straż pożarna cały czas walczy ze skutkami nawałnic, które od środy przechodzą przez Polskę. Do tej pory strażacy interweniowali już ponad 5,5 tys. razy - poinformował na rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

"W górach jest wszystko, co kocham"

Jeśli nie nie morze to... góry. Polacy decydując się na urlop w kraju nadal chętnie podróżują na południe, gdzie ukształtowanie terenu daje wiele możliwości na aktywny wypoczynek. Reporterzy24, miłośnicy gór, zdają fotorelację ze swoich górskich aktywności.

Lepsza strona burzy

Reporterom 24, podobnie jak większości z nas, szalejące w ostatnim czasie burze zdążyły zafundować zachwycające, choć i straszne spektakle. Zobaczcie, jak piękny potrafi być ten niszczycielski żywioł.

Skutki burz: 1 ofiara śmiertelna, 10 rannych, 3300 interwencji

Młoda kobieta zginęła przygnieciona dachem na Mazowszu. 10 osób odniosło rany. Strażacy interweniowali 3300 razy. Ponad 500 budynków zostało uszkodzonych. Zawaliło się więcej niż tysiąc drzew. Poza tym - zerwane linie energetyczne, zalane ulice, samochody i piwnice. To bilans skutków nawałnic, które przeszły w środę z południa na północ kraju.

2 tygodnie burz = 5 mln zł

W czwartek kolejne 3 mln zł na pomoc dla poszkodowanych przez wichury obiecał przekazać minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller. Ubiegłotygodniowe nawałnice kosztowały podatników już 2 mln zł.

Ośmiolatek przygnieciony przez znak drogowy

8-letni chłopiec trafił do szpitala w Białej Podlaskiej po tym, jak podczas wichury przewrócił się na niego znak przystanku autobusowego - poinformowała w czwartek policja. Chłopiec ma podejrzenia wstrząsu mózgu i obrażenia głowy.

Burze najsilniej uderzyły w centrum

W środę burze szalały w całym kraju już od poranka. Najsilniej uderzyły w godzinach popołudniowych w centrum kraju. Tam też skutki nawałnic był najdotkliwsze. Utrwalili je Reporterzy 24.

Łódź pod wodą po przejściu burzy

Uszkodzone dachy, połamane drzewa, zalane piwnice i zniszczone samochody - takie są skutki nawałnic, które w środę po południu przeszły nad regionem łódzkim. Dotąd strażacy otrzymali ponad 350 zgłoszeń, w tym ponad 130 w samej Łodzi.

Kilkaset interwencji na Śląsku i w Małopolsce

Zalane piwnice, powalone drzewa, uszkodzone dachy to efekt nawałnic, które przeszły nad województwami małopolskim i śląskim. Strażacy tylko w nocy z wtorku na środę interweniowali na tych terenach kilkaset razy.

Reporter 24 zapolował na pioruny

Reporterom 24 udało się uchwycić spektakl, który pioruny zafundowały nam w nocy z wtorku na środę. Zjawiska były silne i jednocześnie naprawdę piękne.

Nawałnice na południu: grad, wiatr i ulewy

Silny wiatr, ulewne deszcze, gradobicie. Na południe Polski wkroczył front burzowy. Objął swoim zasięgiem Małopolskę i południową część Śląska Górnego i Opolskiego. Reporterzy 24 i internauci na bieżąco relacjonują sytuację pogodową.

Zerwane dachy w Żywcu

Dachy trzech budynków mieszkalnych zostały zerwane, a kilku kolejnych uszkodzone, podczas burz przechodzących we wtorek po południu nad Żywcem (woj. śląskie). Nikomu nic się nie stało, strażacy informują że burze były gwałtowne i krótkie.

Prawie 90 osób utonęło w te wakacje

Od początku wakacji w całym kraju utonęło już 87 osób. Tylko w minioną sobotę i niedzielę ratownicy wyłowili 16 ciał. Utonięciom sprzyja ładna pogoda, wysoka temperatura, alkohol i zbytnia ufność we własne możliwości.

Śmiertelna ozdoba burzowego frontu

Piękne burzowe zdjęcia nadesłał Reporter 24, który podpisuje się jako rabirabi. Walory estetyczne fotografii i niepowtarzalność zjawiska sprawiają, że zaliczyliśmy widok piorunów do niewielu zalet ciągle powtarzających się tego lata burz. Zresztą oceńcie sami

Wadera sieje strach na Suwalszczyźnie

Na Suwalszczyźnie wilki zagryzły w ostatnim czasie kilkanaście sztuk bydła, narażając miejscowe gospodarstwa na straty. Rolnicy domagają się wypłaty odszkodowań, które za szkody poczynione przez dzikie, chronione zwierzęta wypłaca Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Zobacz relacje z burzowego szlaku

Potężny front burzowy przechodzi przez Polskę południowo-wschodnią. Na jego trasie są Reporterzy 24 i relacjonują burze, które front ze sobą przyniósł.

Dwoje turystów zaginęło na jeziorze Narie

Na jeziorze Narie znajdującym się nieopodal Morąga w województwie warmińsko-mazurskim trwają poszukiwania dwojga młodych ludzi. Turyści w niedzielę wybrali się na wycieczkę po akwenie łodzią wiosłową wypożyczoną z przystani ośrodka wypoczynkowego w Kretowinach. W akcję zaangażowania jest straż pożarna i policja.