Polska

Polska

Tatry jesienią też są piękne

Burzowe lato już za nami. Zaczęła się wczesna jesień, która momentami okazuje się łaskawsza niż poprzedzająca ją pora roku. Na taki moment trafiła nasza Reporterka 24, która sfotografowała wspaniałe widoki w Tatrach.

Dziś deszczowo w całym kraju

W środę deszcze początkowo nawiedzą zachód kraju. W ciągu dnia front przesuwać się będzie na wschód. Opady będą miały charakter przelotny i towarzyszyć im będą przejaśnienia.

Na ładną pogodę poczekamy do soboty

W ciągu nadchodzących kilku dni pogoda będzie się zmieniała jak w kalejdoskopie. Synoptycy zapowiadają deszcze, burze, porywiste wiatry, ale i sporo przejaśnień. Nie zabraknie w Polsce miejsc, w których cieszyć się będziemy prawdziwie letnimi temperaturami. Ładnie ma być zwłaszcza w sobotę.

Burzowo i wietrznie na polskich wodach

Nie mamy dobrych wiadomości dla tych, którzy swoje łódki zakotwiczyli w bałtyckich portach. Choć wiatr w środę będzie doskonale nadawał się do żeglowania, deszcze i burze nie pozwolą na cieszenie się tym faktem. W Polsce nie zabraknie też miejsc zagrożonych rozpętaniem się sztormu.

Bałtyk cieplejszy niż powietrze

Termometry w nadbałtyckich kurortach pokażą tylko 16-18 st. C. Za to od powietrza będzie cieplejsze polskie morze. Turyści na polskim Wybrzeżu będą jednak zmagać się nie tylko z chłodem, ale i z deszczem, a gdzieniegdzie - z burzami. W ciągu dnia nie zabraknie jednak przejaśnień.

Bocian pod supermarketem

Mieszkańcy Radziejowa (woj. kujawsko-pomorskie), którzy wybrali się we wtorek na zakupy do popularnego supermarketu, natknęli się na nietypowego spacerowicza. Wzdłuż sklepu, w tę i z powrotem, przechadzał się... bocian.

Grad uszkodził 100 domów

Zniszczone dachy i trwające całą noc interwencje strażaków - to skutki przejścia w poniedziałek nawałnicy z gradem w woj. opolskim. Najbardziej zniszczona jest miejscowość Czepielowice. Ogółem w województwie gradziny uszkodziły 100 domów.

Największe zniszczenia parku od 1997 r.

Przez co najmniej tydzień będą usuwane szkody po poniedziałkowej nawałnicy na terenie zabytkowego parku-arboretum Ośrodka Kultury Leśnej (OKL) w Gołuchowie (Wielkopolska). Według jego dyrekcji są to największe zniszczenia od 1997 r.

I po burzach

W poniedziałek nad Polskę nadciągnął front, który przyniósł ze sobą nawałnice, które zerwały dachy, przewróciły drzewa i raniły dwie osoby. Obecnie nad naszym krajem nie ma ani jednej burzy. Masy powietrza przesunęły się w kierunku wschodnim i są całkowicie za granicą.

Szczególnie groźnie było w Wielkopolsce

Z powodu nawałnicy jaka przeszła w poniedziałek nad Polską w samym województwie wielkopolskim strażacy interweniowali ponad 400 razy. Najtrudniejsza sytuacja była w Kaliszu, gdzie wciąż trwa szkód po burzach.

Zerwane dachy, brak prądu, ok. 850 interwencji, ranni

Dwie osoby w szpitalu, zerwane linie energetyczne i dachy, połamane drzewa tarasujące drogi, zalane piwnice - to efekt gwałtownych nawałnic, które przeszły w poniedziałek nad południową i zachodnią częścią Polski. W całym kraju straż pożarna interweniowała około 850 razy. Wciąż trwa usuwanie skutków przejścia frontu atmosferycznego.

Na polskich wodach nawet 7 st. B

Wtorkowa pogoda okaże się w sam raz dla żeglarzy pływających po Bałtyku, miejscami spodziewamy się 5-7 st. w skali Beauforta. Niestety nie będzie przyjazna tym, którzy wybrali polskie jeziora. W pasie od jeziora Mamry po Zegrzyńskie spadnie sporo deszczu.

Nad Bałtykiem ładnie, ale chłodno

Bardzo słonecznie, ale niestety już nie najcieplej będzie we wtorek na polskim Wybrzeżu. 20 st. Celsjusza - to najwyższa wartość temperatury powietrza jaką pokażą termometry. Nad najpopularniejszymi wśród turystów polskimi jeziorami, a więc Mamrami, Nidzkim i Zegrzyńskim, popada.

Nowy "forfiter" w stołecznym zoo. To podrzutek

W nocy z piątku na sobotę anonimowy człowiek przywiózł do stołecznego ogrodu zoologicznego przesyłkę. Jak się okazało, wewnątrz znajdował się mierzący około metra... krokodyl. "Jestem sobie krokodylek, mój tatuś nie jest w stanie się mną zajmować" - głosiła treść listu dołączonego do przesyłki.

80 bocianów spędzi zimę na Podkarpaciu

Około 80 bocianów, które nie odleciały do Afryki, najbliższą zimę spędzi w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Są to ptaki, które ze względu na zły stan zdrowia nie mogły dołączyć do pozostałych emigrantów.

Dziś w Gdyni wielka parada żaglowców

Drugi odcinek The Culture 2011 Tall Ships Regatta zakończył się w Gdyni. Od piątku w mieście trwa wielkie święto żeglarstwa. Na zakończenie zlotu została zaplanowana parada małych i wielkich jednostek pod żaglami.

Przewodnik po grzybach Reportera 24

Grzybów w naszych lasach coraz więcej, coraz częściej podczas spacerów natykamy się na m.in. prawdziwki i podgrzybki. Po drodze naszym oczom ukazuje się także wiele nieznanych, ale bardzo ciekawych gatunków. Zapoznajcie się z wyjątkowym przewodnikiem po grzybach Reportera 24, który odsłoni przed wami tajemnice lasu.

W czyją bramkę zawieje wiatr?

Już jutro na stadionie Pepsi Arena w Warszawie odbędzie się mecz pomiędzy gwiazdami TVN a politykami. W tym roku impreza zorganizowana jest z okazji 10. urodzin Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Postanowiliśmy sprawdzić, czy pogoda w niedzielę będzie sprzyjała piłkarzom.

Tatry zyskały na kryzysie w Afryce Płn.

Miniony sezon wakacyjny na Podhalu był najlepszy od sześciu lat - chwalą się miejscowe władze. Najwięcej turystów wybrało się w Tatry w drugiej połowie wakacji. Trudno się dziwić - wtedy pogoda była ładniejsza.

Sobota pogodna, bez deszczu

Dzień w całej Polsce będzie naprawdę pogodny. Synoptycy nie przewidują żadnych opadów deszczu. W niektórych regionach kraju spodziewać się możemy również iście wakacyjnych temperatur.

Koniec wakacji, koniec pięknych zachodów słońca?

Wielkimi krokami zbliża się do nas jesień. Dni stają się krótsze, jest coraz chłodniej, a zachody słońca tracą swoją intensywność. Rzadko są już ogniście pomarańczowe, ale czy aby na pewno ustępują tym letnim? Reporterzy 24 udowadniają, że słońce na wieczornym wrześniowym niebie jest co najmniej tak samo piękne, jak to na lipcowym czy sierpniowym. Zachęcamy Was do obejrzenia pięknych zdjęć.

Irene idzie nad Polskę. Przyniesie załamanie pogody

- W przyszłym tygodniu czeka nas załamanie pogody, które zostanie z nami na długo - zapowiada Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo. Spowoduje to Irene, która ze Stanów Zjednoczonych dotarła jako niż do Europy i zmierza do Polski. W poniedziałek wieczorem przyniesie burze i deszcze.

Słoneczny, ale chłodny piątek

Piątek zapowiada się pogodnie, ale chłodno. Temperatura w kraju utrzyma się średnio na poziomie 20 stopni Celsjusza. Deszczu można spodziewać się tylko na północy kraju.

Przed nami deszczowa jesień i mroźna zima

Chłodna i deszczowa jesień, mroźna zima – tak zapowiadają się dwie nadchodzące pory roku. – Wychodzi na to, że przez najbliższe miesiące zobaczymy więcej deszczu niż słońca – zapowiada Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

Polska na drodze rozwoju energetyki jądrowej

Szkolenie specjalistów oraz opracowywanie technologii i procedur bezpieczeństwa w elektrowniach jądrowych to niektóre zadania, którymi zajmie się Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ). Powstanie centrum ogłoszono w środę na konferencji prasowej w Świerku.

Cumulusy w kształcie placków

Na niebie nad Polską w godzinach popołudniowych "zaroiło się" od chmur kłębiastych Cumulus mediocris. Są średnio wypiętrzone, stanowią stadium pośrednie pomiędzy Cumulus humilis a Cumulus congestus.

Żyrafa i wieloryb, czyli co można zobaczyć na niebie

Chmury potrafią ułożyć się w najdziwniejsze wzory. Nie potrzeba abstrakcyjnego myślenia, by bez trudu dostrzec żyrafę, wieloryba czy ślimaka mknącego nad naszymi głowami. Reporterzy 24 uchwycili chmury o zwierzęcych kształtach i przesłali na Kontakt Meteo.