Polska

Polska

Burza zalała Gdańsk. Ulice zamieniły się w rwące potoki

Nad Polską przechodzi front atmosferyczny, który wyjątkowo silnie uderza w miasta północnej Polski. Silne błyskawice, ulewny deszcz i porywisty wiatr przeszły w południe nad Gdańskiem. Relacje z mokrego Gdańska przesyłają nam Reporterzy 24.

Uderzył piorun. Zostały tylko zgliszcza

Na około 110 tys. złotych wycenił straty właściciel stodoły, w którą podczas gwałtownej burzy uderzył piorun. Do tego pożaru doszło przed południem w miejscowości Przynotecko (woj. lubuskie, pow. strzelecko-drezdenecki). Zdjęcia z akcji strażaków zamieścił w serwisie Kontaktu 24 za pomocą mobilnej aplikacji marcinGW.

Jaka pogoda na Ligę Mistrzów?

Dziś mecz o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wisła Kraków zagra z APOEL-em Nikozja. Warunki pogodowe nie będą łatwe.

Zniszczone budynki, pozrywane dachy, połamane drzewa

W poniedziałek nad Polską przechodził front atmosferyczny, który przyniósł gradobicia i nawałnice. Największe straty poniosło województwo mazowieckie i lubelskie. Reporterzy 24 przesłali nam zdjęcia zniszczeń, jakich dokonały wczorajsze wichury, burze i ulewne deszcze.

4 lata od białego szkwału na Mazurach

Dokładnie cztery lata temu nad jeziorami mazurskimi przeszedł biały szkwał. Zginęło 12 osób, najwięcej w Jeziorze Mikołajskim. Wiatr wiał wówczas z siłą 12 stopni w skali Beauforta.

Wiatr szalał na północy. Zobacz skutki

Silny wiatr, jaki nawiedził w sobotę północ kraju, przyniósł straty. W Sopocie pod wpływem silnych podmuchów potężny konar osunął się na dwa samochody osobowe i latarnię. Zdjęcia skutków wichury otrzymaliśmy od @Mariusza i @Ani na Kontakt 24.

Kolejne dni: słońce, upał, burze

W ciągu najbliższej doby wyż znad Sudetów przesunie się nad południowe Karpaty, ale Polska nadal pozostanie w jego zasięgu. Zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie (PPmc) z południowego zachodu.

I burza zostawia po sobie piękno

W wielu miejscach Polski po przejściu burzy można było zobaczyć piękne zjawiska. Reporterzy 24 wysłali na Kontakt Meteo zdjęcia tego, co mieli okazję zobaczyć nad swoimi głowami. A były to m.in. tęcze i brzoskwiniowo-pomarańczowe chmury.

Dwie ofiary, zniszczone budynki i samochody

W wyniku gwałtownych burz na skutek nawałnic, które przeszły w piątek przez Polskę. W województwie mazowieckim zginął 30-latek uderzony przez spadający konar drzewa. W Wielkopolsce zmarł chłopiec, który trafiony piorunem spadł z dachu. W całej Polsce strażacy otrzymali ponad 350 zgłoszeń do powalonych drzew, uszkodzonych samochodów i dachów oraz zalanych piwnic.

Prześledź z nami drogę burz

W piątek przez terytorium Polski przeszły dwa fronty atmosferyczne. Towarzyszyły im deszcze i burze, które chwilami były bardzo groźne. Zobacz, godzina po godzinie, nad które miejsca nadciągnęły.

Mrok zapadł nad Warszawą

Front atmosferyczny, który od czwartku sukcesywnie przemieszczał się znad krajów Beneluksu w kierunku Polski przed godziną 16 dotarł nad stolicę. Przyniósł bardzo silny wiatr, deszcz i grzmoty. Burze nie trwały jednak długo.

Więźniowie posprzątają mazowieckie lasy

Przez cztery kolejne lata więźniowie będą sprzątać lasy Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych. W czwartek przedstawiciele zarządu województwa, zespołu parków oraz Służb Więziennych podpisali porozumienie.

Morze tego lata puste i zimne

W tym roku pogoda nad morzem nas nie rozpieszczała. Puste plaże, zimna woda i często deszczowe dni nie zachęcały do wizyt nad Bałtykiem. Jeszcze kilka dni temu, zanim do Polski przyszedł cieplejszy front, nasze polskie morze wyglądało po prostu smutno.

Krakowem rządzić będzie polski folk

W piątek w Krakowie ruszają Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. Impreza, odbywająca się na Rynku Głównym, przyciąga co roku rzesze miłośników. Jeśli więc nie macie planów na weekend, może warto pomyśleć o wycieczce do stolicy Małopolski.

W Tatrach padł rekord: 40 tysięcy turystów w jeden dzień

Ponad 40 tys. osób odwiedziło polskie Tatry w minioną niedzielę. - To nowy dzienny rekord frekwencji - powiedział we wtorek na konferencji prasowej dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, Paweł Skawiński. Tylko do Morskiego Oka w tym dniu doszło aż 13 tys. turystów.

Zderzenie szybowców, jeden z pilotów nie żyje

Jeden pilot nie żyje, a drugi został ranny w wyniku zderzenia dwóch szybowców w okolicy miejscowości Łęka Wielka niedaleko Gostynia. Do wypadku doszło w czasie X Szybowcowych Mistrzostw Polski w Lesznie (woj. wielkopolskie). Maszyny zderzyły się w czasie lotu. Informację o wypadku dostaliśmy na Kontakt 24.

Turyści rażeni piorunem w Tatrach

- Po godzinie 15 dwie osoby zostały w poniedziałek porażone piorunem na szlaku w Dolinie Kondratowej w Tatrach - poinformował ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Andrzej Mikler.

Grad i podtopienia na Podhalu

W poniedziałek południe Polski nawiedziły burze o sporym natężeniu, którym towarzyszyły gradobicia. Nawałnice szczególnie mocno uderzyły w Podhale. Zobaczcie zdjęcia, które przesłała Reporterka 24 @Agata.

Końcówka sierpnia uratuje lato

Jak się nie ma co się lubi to... I tu , jak zwykle są dwa, a nawet trzy wyjścia: można polubić co się ma, dalej można tego nie mieć albo można to zdobyć.

Odnaleziono zaginioną rodzinę

Odnaleziono trzyosobową rodzinę - małżeństwo z trzyletnim dzieckiem, której poszukiwała policja. Nikomu z nich nic się nie stało.

Wakacje z burzami

Pogoda w długi weekend w wielu miejscach Polski jest wyjątkowo niewakacyjna. Burze, ulewy, grad, a nawet trąby powietrzne dokumentują Reporterzy 24.

Trąby powietrzne nad Polską

Długi weekend w wielu rejonach Polski rozpoczął się od intensywnych nawałnic i ulew. W niektórych miejscach pojawiły się nawet trąby powietrzne. Reporterzy 24 nadsyłają i zamieszczają materiały z "kaprysami" pogody.

Ponure, mroczne, zjawiskowe

Nie da się ukryć, że sobotnie warunki pogodowe sprzyjały Reporterom 24. Użytkownicy Kontaktu Meteo mieli co fotografować - nad Polską przeszły burze. Niedziela, na szczęście, będzie bardziej pogodna. Synoptycy zapowiadają wyładowania atmosferyczne tylko na północnym-zachodzie i w okolicach Zamościa.

Udało Wam się zobaczyć Perseidy?

Sierpniowe niebo dostarcza nam moc atrakcji. Za nami pierwsza noc, podczas której miejsce miało maksimum roju Perseidów. I choć pogoda nie dopisała, niektórym udało się zobaczyć, a nawet zrobić zdjęcie meteorom.

Reporterzy 24 polują na burze

To nie pierwszy raz, kiedy Reporterzy 24 udowadniają nam, jak dobrą mają rękę do zdjęć pogody. Do naszego serwisu spływają fotografie piątkowych burz. Dla pasjonatów mamy dobre wieści, dla reszty naszych internautów nie najlepsze - w nocy znowu zagrzmi.

Ruszaj w góry

Dobra pogoda na południu kraju będzie sprzyjać w czwartek pieszym wędrówkom, a na szczytach dostaniemy rekompensatę za włożony trud - widoczność będzie doskonała.