Polska

Polska

Polska praży się na plaży

Wtorkowa pogoda rozpieszczała turystów wypoczywających na plażach zachodniego Pomorza. – Na plaży rajska sielanka! Gry i zabawy, tańce, siatkówka, lody i piłki i latawce. Dla każdego coś innego – relacjonuje Tomasz_Stolz, autor serwisu fotorelacja.com.

W Krakowie powstanie ekospalarnia

13 polskich i zagranicznych konsorcjów i firm złożyło wnioski w postępowaniu, które ma wyłonić wykonawcę spalarni odpadów komunalnych w Krakowie. Inwestycja o wartości 645 mln zł współfinansowana jest ze środków unijnych.

Uliczne potoki i powalone drzewa

W poniedziałek burze występowały prawie w całej Polsce. Dopiero pod wieczór sytuacja pogodowa uspokoiła się. Skutki obfitych opadów deszczu i burz zostały udokumentowane przez Reporterów 24.

Wieczór i noc wolne od gwałtownych burz

W Polsce grzmi od rana. Najsilniejsze wyładowania atmosferyczne spodziewane były do godziny 19:00. Front burzowy przemieścił się z południowego-zachodu na południowy-wschód i dzięki temu noc zapowiada się spokojnie. Jutro zagrzmi tylko w Bieszczadach.

Rezerwat przyrody najechały koparki

Remont w rezerwacie Łężczok w woj. śląskim rozpoczęty. Ma zapobiec wysychaniu stawów i zreperować groble, których przerwanie oznacza zalanie okolicznych miejscowości.

Siedem kolorów na niebie Waszymi oczami

Zawsze po burzy wychodzi słońce. Czasami pogoda traktuje nas wyjątkowo i pozwala nam pooglądać przepiękne tęcze. Na Kontakt Meteo przesyłacie nam bardzo dużo zdjęć tego pięknego zjawiska. Oto niektóre z nich.

Podwyższony stan rzek na południu Polski

Województwa: dolnośląskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie - to regiony zagrożone przekroczeniem stanu ostrzegawczego w rzekach - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Winne są długotrwałe opady deszczu.

Grad wielkości jajek, ulewy i pioruny

Niedziela w wielu regionach Polski upływa pod znakiem burz. Najaktywniejsza strefa nawałnic znajdowała się w pasie od Gorzowa Wielkopolskiego po Łódź. Reporterzy 24 chwycili za aparaty i przesłali nam zdjęcia przedstawiające sytuacje w ich miejscowościach.

Wysoki poziom wód w dorzeczu środkowej Wisły

Intensywne opady deszczu, które przechodzą wraz z burzami przez Polskę, mogą w najbliższym czasie spowodować podniesienie się poziomu wody w rzekach. Na Kamiennej w Wąchocku będzie utrzymywał się stan alarmowy – informuje IMGW.

Śmiertelny wypadek w Tatrach

- Ratownicy TOPR w rejonie Suchych Czub Kondrackich w Tatrach Zachodnich odnaleźli w niedzielę ciało turysty, który spadł ze skał z wysokości około 60 metrów - poinformował ratownik dyżurny TOPR Marcin Witek.

Piorun uderzył w wieżę kościoła. 500 osób ewakuowanych

W Kłobucku, niedaleko Częstochowy w wieżę kościoła uderzył piorun, który wywołał pożar we wnętrzu budynku. Z ogniem walczyło dziewięć jednostek straży pożarnej. Z kościoła ewakuowano około 500 osób, ponieważ w trakcie zdarzenia odbywała się msza.

Polska prezydencja ośmieliła ekologów

Zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego UE poprzez rozwój odnawialnych źródeł energii i poprawę efektywności energetycznej - to główne oczekiwania ekologów wobec polskiej prezydencji. W Sopocie w poniedziałek i wtorek spotkają się ministrowie środowiska UE.

Jak jest? Pogoda okiem meteorologa

Bałkany, Półwysep Apeniński, Ukrainę i Białoruś obejmują wyże. Pozostałą część kontynentu europejskiego zalegają układy niżowe.

Jak długo można się opalać?

I stało się. W Polsce jest pięknie, słonecznie i gorąco. W warszawie nad Wilanowem unoszą się urokliwe cumulusy (humilis), o podstawie wysokiej ok. 1400 m npm. I tak letnio zrobiło się prawie w całym kraju.

Polska i Szwecja wypowiadają wojnę glonom

Ministrowie Szwecji i Polski opublikowali w sobotę w szwedzkim dzienniku "Sydsvenska Dagbladet" artykuł, w którym deklarują wspólną chęć rozwiązania problem glonów na bałtyckich plażach. Glonów jest zbyt dużo i przeszkadzają turystom w kąpieli.

Co zwiastuje taka chmura?

Piękne zdjęcia zrobione na Suwalszczyźnie w Kontakcie Meteo zamieścił Reporter 24 - jareczek30. Nasza synoptyczka Arleta Unton-Pyziołek wyjaśnia, co to za chmury i co zwiastują

Dom bez dachu. Uderzył piorun

Część dachu domku jednorodzinnego zawaliła się w piątek w wyniku pożaru wywołanego uderzeniem pioruna w Kolonowskiem (woj. opolskie). Nikt nie został ranny. Ze skutkami pożaru radziło sobie aż 5 jednostek straży pożarnej. O zdarzeniu poinformował redakcję Kontaktu 24 portal opole24.pl.

Na rybki tylko z zezwoleniem

Latem jedną z ulubionych aktywności wypoczywających nad wodą Polaków jest wędkowanie. Niestety, większość z nas nie posiada do tego stosownych uprawnień, przez co staje się zwyczajnymi kłusownikami. Żeby nie dostać wysokiego mandatu, musimy postarać się się m.in. o kartę wędkarską.

Wysoki stan wód w Wiśle i Sanie

- Dzisiaj do godz. 18 poziom wody będzie podwyższony w dopływach Sanu oraz na Wiśle poniżej ujścia Wisłoki - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w swoim ostrzeżeniu hydrologicznym.

Cztery wibratory spowodują trzesięnie ziemi

W okolicach Unisławia ruszyły poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Wielkie pojazdy, tzw. wibratory mają za zadanie sprowokować kilkunastominutowe trzęsienie ziemi. Następnie specjaliści przeprowadzą badanie sejsmograficzne, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie - czy rzeczywiście w ziemi złoża się znajdują.

Warszawa otulona mgłą

W piątek rano Warszawę spowiła gęsta mgła. Choć mgła ograniczyła widoczność na drodze do 200 metrów, utrudniając jazdę kierowcom, lotnisko Chopina funkcjonowało normalnie. Zdjęcia spowitych w gęstej mgle stołecznych ulic zamieścili w serwisie Reporterzy 24.

W Alpach zginął Wojciech Kozub

6 lipca, w lawinie kamiennej na Mont Blanc zginął Wojciech Kozub - wspinacz, instruktor i przewodnik tatrzański. O tragicznej śmierci alpinisty poinformował portal wspinanie.pl.

Sinice pod Ostródą

Z powodu zakwitu sinic służby sanitarne zakazały kąpieli w jeziorze Morąg w Ramotach, niedaleko Ostródy. Poprawiła się natomiast jakość wody w Isągu, gdzie podobny zakaz obowiązywał od kilku dni - poinformował w czwartek warmińsko-mazurski sanepid.

5 tys. kary za zrywanie gałęzi

Złapano mężczyznę, którzy zniszczył młodnik w Nadleśnictwie Brzozów pod Krosnem. Za nielegalną wycinkę gałązek drzew zapłacił prawie 5 tys. zł grzywny.

Straż pożarna: prawie pół tysiąca interwencji

Prawie pół tysiąca razy interweniowali w czasie ostatniej doby strażacy w związku z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Najtrudniejsza sytuacja była w woj. mazowieckim, podlaskim i lubelskim.

Wrocławianie uczą się bronić przed powodzią

We Wrocławiu ruszyły szkolenia osiedlowych liderów powodziowych. Konstruowanie i umacnianie wałów to główne informacje, jakie uzyskują podczas szkolenia. Osiedle Kozanów, na którym powstała inicjatywa odwiedził reporter TVN24, Tomasz Kanik.