Polska

Polska

Spokojne rzeki zalały drogi i gospodarstwa

Spokojne na co dzień rzeki, sprawiły mieszkańcom powiatu stalowowolskiego (woj. podkarpackie) wiele kłopotów. - Zostały zalane drogi i gospodarstwa - relacjonuje Reporter 24 Rafał, który zamieszcza w serwisie Kontaktu 24 fotorelację z podtopionych terenów.

"Wszystko w wodzie". Ciągle trwa sprzątanie po nawałnicach

Strażacy przez cały poniedziałek usuwali skutki nawałnicy, która przeszła nad Warszawą w niedzielę. Jak dotąd w samym mieście interweniowali już ponad 160 razy, ale jeszcze nie wszędzie zdołali dojechać. Łącznie w województwie mazowieckim odebrali ponad 700 zgłoszeń o podtopieniach. Stolica po burzy to zalane ulice, piwnice, garaże, kłopoty na lotnisku Okęcie i odwołany mecz. Ale najtrudniejsza sytuacja była w podwarszawskich Markach i Wołominie, gdzie zalało szpital i Archiwum Powiatowe.

Dzieci na koloniach zebrały ponad 370 ton śmieci

Kolonie nad morzem, a podczas nich ekologiczne warsztaty. Dzieci w tym roku zebrały 373 tony aluminiowych puszek po napojach. Właśnie zakończyła się 12. edycja ekologicznej kampanii Fundacji Na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek Po Napojach Recal "Czyste Plaże".

Zalało Warszawę, Marki i Wołomin. Nawet metr wody

Zalane ulice, piwnice, garaże, kłopoty na lotnisku Okęcie i odwołany mecz - tak wygląda Warszawa po gwałtownych opadach deszczu i burzy, jakie przeszły nad miastem w niedzielne popołudnie. Strażacy nie nadążają z odbieraniem zgłoszeń. Najtrudniejsza sytuacja panuje obecnie w podwarszawskich Markach.

100 podtopionych posesji w Biłgoraju

Około 100 posesji w Biłgoraju zostało podtopionych po tym, jak woda po obfitych opadach deszczu przerwała wał zbiornika przeciwpożarowego. Strażacy po burzach i ulewach w woj. lubelskim interweniowali w niedzielę już ponad 70 razy.

Burze wygasły wieczorem

W niedzielę po południu burze pojawiły się na Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie. Synoptycy TVN Meteo informują, że aktywność burz jest już coraz mniejsza.

Poziom wód wzrasta. Rzeki mogą wylać

Śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie - dla tych województw IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne. Wody w tych regionach mają w ciągu najbliższych 24 godzin wezbrać powyżej stanów ostrzegawczych.

Dobre strony deszczu. Lasy pełne grzybów

Tegoroczny lipiec, podczas którego słoneczne dni można było policzyć na palcach jednej ręki, dał się we znaki plażowiczom wypoczywającym nad Bałtykiem, ale dla miłośników grzybobrania okazał się wyjątkowo dorodny. Co rusz Reporterzy 24 przysyłają na Kontakt Meteo zdjęcia zebranych przez siebie okazów. Oto kilka z nich.

Zalany Sandomierz czeka na turystów. "Jesteście dla nas wsparciem"

Władze położonego w województwie świętokrzyskim Sandomierza zachęcają turystów do zwiedzania miasta, które od kilku dni zmaga się ze skutkami intensywnych opadów deszczu. W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej magistratu, zabytkom znajdującym się na Starym Mieście nic nie zagraża i można je bezpiecznie zwiedzać.

Stany alarmowe w zlewni Wisłoka i Sanu

- Stany alarmowe i ostrzegawcze zostały przekroczone w sobotę w zlewni górnego Wisłoka i Sanu na Podkarpaciu - poinformował Tadeusz Węgrzynowicz z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

Ciągle pada na Podkarpaciu. "Ile jeszcze?"

"Ile jeszcze szkód wyrządzą tegoroczne ulewy?" - pytają zdenerwowani mieszkańcy Podkarpacia, którzy zamieszczają w serwisie Kontaktu 24 zdjęcia pokazujące skutki wieczornych i porannych ulew.

Strumienie wody na ulicach

Długotrwałe opady deszczu doprowadziły do zalania w woj. zachodniopomorskim. Strażacy najwięcej pracy mają teraz w Świnoujściu i Kamieniu Pomorskim. Większość dróg w regionie jest nieprzejezdna.

Dwa województwa w deszczu

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków TVN Meteo, dzisiaj możemy spodziewać się silnego deszczu w woj. podkarpackim i dolnośląskim. Przed intensywnymi opadami ostrzega IMGW.

Świętokrzyskie: ponad 500 posesji podtopionych

Według danych Starostwa Powiatowego w Sandomierzu (Świętokrzyskie) w wyniku wtorkowej ulewy w pięciu gminach powiatu zostało podtopionych ponad 500 domów, posesji i gospodarstw. W piątek strażacy nadal wypompowują wodę z rozlewisk.

Tak rodzi się trąba powietrzna

- Dziwne zjawisko na niebie w Bieruniu. Czyżby to była trąba? - zastanawia się Reporter 24 Rafal_scierski, który zamieścił w serwisie Kontaktu 24 zdjęcie, zrobione w czwartkowe popołudnie. Jak tłumaczy Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo, zdjęcie internauty dokumentuje zaczątek małej, lokalnej trąby powietrznej. Nie jest to jednak w pełni rozwinięte zjawisko.

Woda opada, trwa liczenie strat

Po ostatnich opadach deszczu w dwóch małopolskich gminach obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. W Sandomierzu i Tarnobrzegu trwa usuwanie skutków podtopień spowodowanych przez ulewy.

Wakacje za huragan

Prawie 600 dzieci z trzech dotkniętych przez nawałnice powiatów regionu radomskiego, skorzysta z letniego wypoczynku sfinansowanego w całości przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pierwsza grupa dzieci wyjedzie w niedzielę.

Pogotowie powodziowe w Małopolsce

Wydane przez IMGW ostrzeżenia hydrologiczne obowiązują już tylko w pięciu województwach: lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim i świętokrzyskim. Niestety wciąż obowiązują tam stany alarmowe. Tymczasem trwa usuwanie szkód po środowych deszczach. Podtopione są m.in.: Sandomierz i Olsztyn, a w Małopolsce uruchomiono pogotowie przeciwpowodziowe.

Zalane wielkie ulice stolicy i stacje metra

Poranne oberwanie chmury przysporzyło mieszkańcom stolicy wiele problemów. Zalane ulice, podtopione przystanki, niedziałające sygnalizacje świetlne przyczyniły się do powstania gigantycznych korków. Jeśli dojechałeś dziś do pracy na czas, miałeś szczęście. Zdjęcia płynącej deszczem stolicy przesłali Reporterzy 24.

Woda wzbiera w mazowieckim i lubelskim

We wtorek wydano ostrzeżenia hydrologiczne dla dwóch województw: mazowieckiego i lubelskiego. Na Podkarpaciu obowiązuje pogotowie powodziowe. Poziom wody w Wisłoce może przekroczyć stany alarmowe, a na Wiśle ostrzegawcze.

Bociany też ucierpiały z powodu nawałnic

Nawałnice, które przeszły w ostatnich dniach nad Warmią i Mazurami, zniszczyły wiele bocianich gniazd, zagrażając tym samym bezpieczeństwu ptaków. Ekolodzy pomogli kilkudziesięciu młodym i przetransportowali je do ośrodków leczących dzikie ptaki. Codziennie do ekologów trafiają kolejne wezwania do bezdomnych boćków.

Podtopienia po niedzielnych burzach

Burza i gwałtowny deszcz, jakie przeszły w nocy z niedzieli na poniedziałek nad gminą Korzenna (Małopolskie), spowodowały podtopienia budynków w miejscowościach Łyczana, Korzenna i Wojnarowa.

Karkonosze, Tatry, Izery... Lubicie polskie góry

Tonące w chmurach szczyty, łagodne zielone zbocza i malownicze schroniska. Reporterom 24 udało się pokazać to, co w polskich górach najpiękniejsze. Jak zwykle, okazali się bardzo czujni - ich obiektywom nie umknęły zarówno płochliwe motyle, jak i wyniszczone przez działalność człowieka drzewa.