Polska

Polska

Bieszczady: widzialność ograniczona do 50 metrów

Do 50 metrów, za sprawą gęstych mgieł, została ograniczona widzialność w górnych partiach Bieszczad. Ponadto w tych popularnych wśród turystów górach jest chłodno, wietrznie oraz ślisko od opadów deszczu. Takie warunki nie sprzyjają pieszym wycieczkom.

Bakterie coli w Bałtyku. 20 km zamkniętych kąpielisk

Turystom wypoczywającym nad Bałtykiem w weekend nie dopisuje nie tylko temperatura. Wiele do życzenia pozostawia także stan wód w kilku nadmorskich miejscowościach. Kąpieliska pasa Białogóra-Chłapowo są zamknięte za sprawą obecności w wodzie bakterii E. coli.

Front powoli sunie na południe. Burze występują lokalnie

Deszczowe chmury i przelotne, chwilami silne opady deszczu zdominowały dużą część Polski. To efekt frontu atmosferycznego, który rozciąga się od północnego wschodu przez centrum po południowy zachód kraju. Oprócz opadów może on skutkować lokalnymi, dość słabymi burzami, ale na razie wyładowania występują tylko lokalnie.

Niezwykłe miejsce w sercu Polski

W weekend wielu łodzian, i nie tylko, uda się nad Zalew Sulejowski. To jedna z największych atrakcji Polski centralnej, a zdjęcia Reporterki 24 agatom są najlepszym dowodem na to, dlaczego tak jest.

Trąba wodna pod Darłówkiem. Zdjęcia Reporterów 24

Spektakularne zjawisko meteorologiczne mogli w piątek oglądać przebywający na plażach w okolicach Darłówka i Mielna. Na Bałtyku nieopodal polskiego wybrzeża szalała trąba wodna. Zjawisko obserwowali Reporterzy 24.

Bakterie coli pod Koszalinem

W weekend uważajcie na wodę w Zachodniopomorskiem. Kąpielisko nad jeziorem Bukowo w miejscowości Dąbki, w powiecie sławieńskim, zostało zamknięte z powodu zanieczyszczenia wody bakteriami - poinformował szczeciński Sanepid.

SMS uchroni od skutków burz

Żadne burze nie zaskoczą mieszkańców zachodniopomorskiego Goleniowa. O tym, że mają się pojawić, informuje ich bowiem sms z ostrzeżeniem wysłany przez lokalne władze.

W sobotę z nieba spadną setki gwiazd

Szybki, jasny rozbłysk pozostawiający przez chwilę smugę na nocnym niebie - "spadające gwiazdy", czyli meteory przelatujące przez ziemską atmosferę wyglądają bardzo efektownie. Już w nocy z soboty na niedzielę będzie je można zobaczyć. Spadnie nawet 100 meteorów z roju Perseidów na godzinę.

Wataha wilków w Puszczy Goleniowskiej

W lasach niedaleko zachodniopomorskiego Goleniowa po raz pierwszy od kilkunastu lat w zaobserwowano obecność wilków. Młode, które zostały zauważone na początku sierpnia, są dowodem na to, że w Puszczy Goleniowskiej żyje cała wataha.

Sinic w Bałtyku nie widać, ale nadal mogą truć

Ekolodzy z WWF przestrzegają przed niebezpiecznymi sinicami, które co jakiś czas zakwitają w Bałtyku. Jak tłumaczą eksperci, mogą one być bardzo niebezpieczne, nawet gdy już ich w wodzie nie widać. Fotografowane z powietrza wyglądają zjawiskowo.

Słabo pada na Wybrzeżu

Niebie się rozpogadza. Północno-wschodnia, nad którą padało niemal przez cały ranek, zaczyna wysychać. Słabe opady występują jedynie na Wybrzeżu.

Alert pogodowy: Znad Czech idą kolejne burze

Intensywne burze, które od godzin popołudniowych przechodził nad naszym krajem odeszły już na Białoruś. Czeka nas kilka chwil spokoju, tylko kilka, bo od Czech nadciąga kolejny burzowy front. W nocy może zagrzmieć w pasie od Śląska po Suwałki.

Ostatniego dnia upałów padło 35 st. C

- Ja nie wiem, czy to nie jest najcieplejszy dzień w roku, nie tylko w Polsce, ale i w Europie - zastanawiał się na antenie TVN24 Tomasz Zubilewicz. Upał dziś dał się we znaki w wielu miejscach Polski. Najcieplej było w Krakowie, Rzeszowie i Warszawie. Teraz kilka dni odpoczynku przy temperaturach poniżej 30 st. C.

Grad zniszczył sady i domy

Prawie 70 uszkodzonych budynków i kilkadziesiąt hektarów zniszczonych sadów, to straty po ulewie połączonej z gradobiciem, jaka przeszła w niedzielne popołudnie nad woj. świętokrzyskim. Rolnicy są załamani, stracili spory procent tegorocznych plonów jabłek. A to nie koniec pogodowych nieszczęść w tamtym terenie, w poniedziałek przeszła nad nim gwałtowna burza, o czym doniósł Reporter 24.

Kule lodu jak kurze jaja

Dwie duże burzowe strefy wystąpiły wieczorem w Polsce. Jedna była aktywna nad północą kraju, druga - nad południowym wschodem. Burze przemieszczały się w kierunku północno-wschodnim.

Dach galerii handlowej nie wytrzymał deszczu

W wyniku silnie napierającego deszczu zawalił się dach w "Galerii Gniezno" (woj. wielkopolskie). Nikt nie ucierpiał, klienci zostali ewakuowani, a obiekt zamknięty. Przecieka też dach w innym dużym obiekcie w mieście.

Wichura łamała drzewa. Zginęła harcerka

Silne podmuchy wiatru powaliły drzewo wprost na namiot, w którym przebywała 11-letnia dziewczynka. Wichura przeszła między innymi przez Borowy Młyn (woj. lubuskie) gdzie nad jeziorem Wędromierz harcerze rozbili obóz. Wiatr powalił kilkadziesiąt drzew również w Sierczynku. Zdjęcia z tego miejsca otrzymaliśmy na Kontakt 24 od @Marcina.

Wyładowania do białego rana

Burze do wieczora przetaczały się przez niemal cała Polskę. W nocy wyraźnie osłabły, ale strefa burzowa nie zanikła do końca. Wciąż grzmi w na południu kraju i krańcach Podlasia. Wyładowaniom towarzyszą opady deszczu i wiatr do 70 km/h.

"Lało jak z wiadra, grzmiało i błyskało"

Pogodowo był to trudny dzień dla mieszkańców niemal całego kraju. Burze z ulewnym deszczem i gradem najsilniej doświadczyły mieszkańców woj. pomorskiego. Na Kontakt Meteo i Kontakt24 dostaliśmy wiele zdjęć i filmów z zalanego po ulewie Gdańska oraz innych miejsc dotkniętych gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi.

Festiwal piorunów na Pomorzu. Zalane ulice w Szczecinie

Wieczorne burze w czwartek przyniosły nad Polskę gwałtowne wyładowania atmosferyczne i obfite opady deszczu. W Szczecinie zalane zostały ulice, co uchwyciły kamery TVN24. Efektowne oblicze gwałtownych zjawisk atmosferycznych Reporter 24 ujrzał nad morzem.

Korki na Giewont. W Tatrach tłumy

Niełatwo wejść na Giewont. Na szczyt najbardziej rozpoznawalnej góry w Polsce trzeba dziś było odstać swoje w kolejce. Tłoczno jest też na innych popularnych tatrzańskich szlakach. Duża w tym zasługa dobrej pogody.

Ścieki w zatoce. Zakaz kąpieli w Brzeźnie

Prewencyjny zakaz kąpieli w wodach Zatoki Gdańskiej na wysokości kąpieliska w Brzeźnie wprowadził w środę gdański samorząd. To efekt niegroźnego wycieku ścieków, które przedostały się do Zatoki przez rozszczelnioną rurę.

Lasy sprzedają powalone drzewa. Drewno tanieje z każdym dniem

W Borach Tucholskich trwa wielka akcja porządkowania lasu po trąbie powietrznej, która dwa tygodnie temu nawiedziła ten teren. To specyficzna walka z czasem. Każdy dzień nieuporządkowanego lasu to wymierne straty finansowe. Leżące w Borach Tucholskich drewno niszczeje i tym samym traci na wartości. Dotychczas Lasy Państwowe szacowały straty na 20 milionów złotych.

Kormorany do odstrzału. Bo mają wilczy apetyt

Na Warmii i Mazurach odstrzelą do końca roku nawet 1000 kormoranów. Według rybaków ptaki nie tylko wyjadają ryby, ale także niszczą roślinność, a ich odchody zanieczyszczają wodę i powodują degradację jezior. Zgodę na odstrzał wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie.