Polska

Polska

Nocny atak burz. "Błyska się strasznie"

Nocne burze kolejny raz zakłóciły spokój w różnych częściach kraju. Wyładowania pojawiały się głównie na południu i w centrum kraju. - Wygląda na to, że w Polsce do południa będzie spokojnie (...). Natomiast burze uaktywnią się po południu - zapowiada Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Alert pogodowy: Burze znów nad Polską. Suną na północny-wschód

W niedzielę po południu i wieczorem nad Polską ponownie zagościły burze. Wyładowania atmosferyczne nie są jednak tak intensywne jak w dniach ubiegłych i mają charakter lokalny. Występują przede wszystkim na południu Polski, ale suną na północny-wschód. Nie brakuje ich też na Ziemi Lubuskiej.

"Big Jump" mają już za sobą

W niedzielę o godz. 15.00 Polacy - w ramach ogólnoeuropejskiego happeningu "Big Jump" -weszli do najróżniejszych akwenów, żeby wyrazić swoje poparcie dla idei dążenia do utrzymania czystości wód. Zobaczcie zdjęcia z tego niezwykłego wydarzenia, które najwięcej ludzi zgromadziło na Helu.

Wyjeżdżali aż 1600 razy. Najgorzej było na Dolnym Śląsku

Po burzach, które w ciągu ostatniej doby przeszły nad Polską, strażacy interweniowali 1616 razy. Głównie wypompowywali wodę z budynków, usuwali powalone drzewa, zabezpieczali uszkodzone budynki - poinformował w niedzielę rzecznik PSP Paweł Frątczak. Na Kujawach pojawiła się trąba powietrzna.

Burzliwa noc: dwie strefy zniszczeń

Kolejna fala burz nocą przetoczyła się przez Polskę. Najintensywniej grzmiało i błyskało w dwóch strefach - od Górnego Śląska przez Ziemię Łódzką po Kujawy, oraz na Mazowszu i Mazurach aż po północną granicę. Na Mazurach podczas burzy młoda kobieta została przygnieciona w samochodzie powalonym drzewem.

Biomet jak w najgorszym koszmarze

W najbliższym czasie pogoda nie zagwarantuje nam dobrego samopoczucia. Warunki biometeorologiczne w Polsce są niekorzystne. Dlaczego tak się dzieje, wyjaśnia synoptyk Wojciech Raczyński.

Wieczorne burze nie oszczędziły Wybrzeża

Ulewa, która nawiedziła wieczorem Trójmiasto, w kilkadziesiąt minut sparaliżowała ruch i spowodowała zalanie wielu piwnic i ulic, zwłaszcza w Gdańsku. Strażacy w ciągu dwóch godzin przyjęli ponad sto zgłoszeń.

Zubilewicz na upalny weekend

Kolejny upalny dzień za nami, ale to co najbardziej gorące ma zdarzyć się w piątek i podczas najbliższego weekendu. 34 i 35 stopni w cieniu!!!

Wypadek w Tatrach. Piorun raził turystów

W Tatrach Zachodnich piorun raził kobietę i mężczyznę, którzy w piątek wybrali się w okolice Ciemniaka. Turyści zdecydowali się na spacer mimo prognoz pogody, w których przewidywano burze. Na ratunek poszkodowanym ruszyli ratownicy TOPR, którzy śmigłowcem przetransportowali turystów do zakopiańskiego szpitala.

Burze nie dają odetchnąć. Już 5,5 tys. interwencji strażaków

Burze, które od kilku dni nękają Polskę, nie dają strażakom chwili wytchnienia. Zaledwie od początku lipca musieli oni interweniować z ich powodu aż ponad 5 tysięcy razy. Najwięcej wezwań odnotowano w w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim i dolnośląskim. Strażacy musieli przede wszystkim wypompowywać wodę zalegającą w piwnicach i na ulicach.

Niedługo ochłodzenie - nawet o 10 st. C

Dobra wiadomość dla tych, co mają dość upałów. Idzie ochłodzenie! Temperatura obniży się nawet o 10 st. C, a groźne burze znacząco przycichną. Taka aura utrzyma się przez kilka dni.

Gwałtowne powodzie po burzach na Dolnym Śląsku

W ciągu kilku godzin w dolinie rzeki Kaczawy (lewy dopływ Odry) na Dolnym Śląsku spadło tyle wody, co zwykle w ciągu dwóch tygodni. Gwałtownie wzbierające rzeki zalały kilka miejscowości. W około 10 tys. gospodarstwach nie ma prądu, w niektórych miejscach brakuje wody pitnej. Mieszkańcy i samorządowcy liczą straty - już teraz wiadomo, że będą one wielomilionowe.

Słońce, woda, piłka... Lato w okupowanej Warszawie

"Gra w piłkę, zapasy i oczywiście kąpiel w czystej wodzie Wisły - między innymi z takich rozrywek korzystali młodzi ludzie, którzy już niedługo mieli zamienić plaże na barykady, a sieci rybackie na sieć konspiracji" - pisze Muzeum Powstania Warszawskiego i publikuje ciekawe zdjęcia.

Kurtyny wodne chłodzą warszawiaków. "Bardzo przyjemnie"

Warszawski ratusz postanowił ulżyć zmęczonym upałami mieszkańcom stolicy, ustawiając w najbardziej ruchliwych punktach tzw. kurtyny wodne. - Idealny pomysł, jestem za - skomentowała Ola, która już przetestowała ten sposób ochłody. To z pewnością lepsze rozwiązanie niż szukanie ochłody w fontannach, które grozi kłopotami zdrowotnymi i... mandatem.

"Meteo News": Polska walczy ze skutkami burz

Za nami kolejna doba silnych burz. Największe straty przyniosła na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu. W dzisiejszym "Meteo News" zobaczymy relacje z rejonów, które nawiedziły szczególnie gwałtowne zjawiska i poznamy ich skutki. Najnowszych informacji na ten temat dostarczy rzecznik straży pożarnej.

Burze ucichły, ale wrócą jeszcze dzisiaj

Strefa aktywnych burz przesunęła się w nocy na wschodnie rejony kraju. Rano ogarnęła Lubelszczyznę, potem przemieściła się dalej na wschód. Około godziny 9 burze nad Polską występowały jedynie na Podlasiu. Około południa ustały, ale wrócą w późniejszej części dnia.

Budynki i auta zniszczone przez grad. Straty szacowane na milion złotych

Dachy 1050 budynków i kilkaset samochodów w Bisztynku zniszczył grad podczas silnej burzy, jaka przeszła w środę wczesnym wieczorem przez Warmię i Mazury. Mimo znacznych strat, nikomu nic się nie stało. Na miejscu strażacy zabezpieczają uszkodzone budynki przed zapowiadanym nadejściem kolejnych burz. Wstępne straty szacowane są na milion złotych.

Czy w autobusach działa klimatyzacja? ZTM sprawdza w stolicy

W Warszawie podczas ostatnich kilku dni temperatura powietrza przekraczała w ciągu dnia 30 st. Pasażerowie komunikacji miejskiej narzekają na gorąco podczas podróży. Pracownicy ZTM kontrolują tabor, by sprawdzić czy w autobusach włączana jest klimatyzacja.

"Meteo News": Burze atakują Polskę

Pogodę w Polsce w ostatnich dniach zdominowały burze. Wiele miejsc nawiedziły ulewy i nawracające wyładowania atmosferyczne, powodując często poważne zniszczenia. Dodatkowym utrapieniem były gradobicia. To właśnie relacje z miejsc szczególnie dotkniętych przez burze i aktualne prognozy będą głównym tematem dzisiejszego "Meteo News".

Grad i burze natarły. Tysiąc interwencji strażaków

Setki powalonych drzew, zalane piwnice i ulice, uszkodzone dachy - to bilans burz i wichur, które przeszły we wtorek nad Polską. W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali 950 razy; w całym kraju gasili 72 pożary spowodowane wyładowaniami atmosferycznymi.

"Cały dzień grzmi, błyska i leje". Burzowy wtorek nad Polską

Gwałtowny front atmosferyczny przesunął się we wtorek nad Polską. Do późnego wieczora burzowa kanonada nie ustawała w centrum, na południu i północnym wschodzie Polski. W wielu miejscach burzom towarzyszyły silne porywy wiatru i gradobicia. Na południu kraju lodowe kule osiągały nawet rozmiary kurzych jaj. W środę rano niebo nad Polską było spokojne.

Skwar męczy też elektrownie

Wysoka temperatura jest bolączką nie tylko osób, które źle znoszą upały, ale i pracowników elektrowni. To właśnie skwar może zakłócić pracę urządzeń odpowiedzialnych za produkcje prądu. Negatywnie wpływa też na linie przesyłowe.

Piękne i groźne. Festiwal piorunów w Lubuskiem

Istny "festiwal piorunów" miał nocą miejsce w województwach Polski zachodniej: wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim. Burze, które pojawiły się na niebie, były jednak nie tylko piękne, lecz także niebezpieczne. Towarzyszące im deszcze podtopiły m.in. piwnice zielonogórskich domów, zmuszając strażaków do podjęcia kilkudziesięciu interwencji.

Zaczęło się trzeciego dnia lipca

Mija właśnie 15 lat od Powodzi Tysiąclecia, jak nazwano pamiętny "potop" z lipca 1997 roku, który nawiedził południową i zachodnią Polskę oraz m.in. Czechy. W kraju zginęło wtedy 56 osób, a straty spowodowane przez żywioł wyceniono na 3,5 mld dolarów.

Pożary na Warmii po nocnych burzach

We wtorek nad ranem nad województwem warmińsko-mazurskim przeszła gwałtowna burza. - W wyniku uderzenia pioruna doszło do pożarów pod Ostródą i Olsztynkiem - poinformowała lokalna straż pożarna.