Polska

Polska

Woda w potoku jak płyn do mycia naczyń

"Woda w potoku nad Przyrwą w Rzeszowie miała różne kolory, ale nigdy nie była zielona. Nie wiem, czy to cud natury czy działanie człowieka, jednak niespecjalnie mi się to podoba" - napisał na Kontakt Meteo @janusz771. Jak usłyszeliśmy w rzeszowskich wodociągach, substancja, która zabarwiła strumyk nie była niebezpieczna dla ludzi ani środowiska.

Największy ośrodek Korbielowa pod młotek

Narciarski ośrodek "Pilsko" w Beskidzie Żywieckim został wystawiony na sprzedaż. Pozbywa się go Gliwicka Agencja Turystyczna. To jeden z największych kompleksów narciarskich w polskich górach, w jego skład wchodzą m.in. wyciągi i dom wczasowy "Jontek" z basenem.

Wiosna idzie po nocy pełnej kontrastów

Poświąteczna noc pełna kontrastów. Minus 8°C Białystok, minus 2°C Warszawa i Łódź, 4°C Poznań i 6°C Szczecin. Czyli na wschodzie arktyczne powietrze (oraz rozpogodzenia), a na zachodzie niżowe ciepło Atlantyku (oraz zachmurzenie od frontu ciepłego).

Lany na Kasprowym. Słoneczna Wielkanoc w górach

Wielkanocny poniedziałek turyści, którzy zdecydowali się na spędzenie świąt w Tatrach, postanowili spędzić na Kasprowym Wierchu. Termometry tego dnia pokazywały nawet kilkanaście stopni w słońcu, a śniegu do szusowania nie brakowało.

Darmowe krowy i konie na Podlasiu. Już za miesiąc

Krowy polskiej rasy czerwonej oraz koniki polskie dostaną rolnicy z Podlasia od ekologów z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Zwierzęta te wypasane na łąkach w okolicach Puszczy Białowieskiej i Knyszyńskiej będą pomagać chronić ptaki - orliki krzykliwe.

"Elektryczną wędką" ugotowali ryby. Poszukują ich leśnicy i straż

Śnięte ryby unoszące się na powierzchni niemalże gotującej się wody - na taki widok natknęli się strażnicy z Nadleśnictwa Wielbark, kiedy poszli śladem przewodu elektrycznego znalezionego między drzewami. Kabel okazał się częścią zasadzki zastawionej przez kłusowników.

Polacy spędzają Wielkanoc nad Bałtykiem

Ani deszcz, ani chłód nie są w stanie powstrzymać polskich turystów od spędzenia Wielkanocy nad Bałtykiem. - Nadmorskie pensjonaty, podobnie jak w ubiegłych latach, są pełne - oceniają pracownicy zachodniopomorskiej branży turystycznej.

Ściana śniegu i wiatru: wiało do 180 km/h

Badacze przebywający na Polskiej Stacji Polarnej Hornsund mieli do czynienia z burzą śnieżną, której nikt z nas nie chciałby doświadczyć. Za zamieć i zawieję, do których doszło w lutym na Spitsbergenie, odpowiada wiatr wiejący tam z prędkością nawet 180 km/h. Relację ze stacji możesz na bieżąco śledzić w Kontakcie Meteo.

Opalać się czy lepić bałwana?

Na termometrze 22 st. Celsjusza, a za oknem śnieg - tak wyglądało w Wielki Piątek Giżycko. Pomimo że w kwietniu w pogodzie wszystko jest możliwe, nawet nam trudno było uwierzyć w to, co zobaczyliśmy na zdjęciach Reportera 24.

Brzydkie święta widać już na zdjęciu. Wielkanoc zepsuje właśnie ten niż

Nie ma Polska szczęścia do pogody na Wielkanoc. Zwykle zmęczeni zimą, chłodem, brakiem światła, mamy nadzieję, że Święta Wielkanocne, dla chrześcijan czas odrodzenia i nadziei, tchnąć będą pełnią wiosny, czyli odrodzeniem się natury, budzeniem jej do życia. Ale, jak sięgam pamięcią, chłodne masy powietrza, porywisty wiatr, a także opady śniegu z deszczem, przed lub w czasie Wielkanocy, nie należą do rzadkości w naszym kraju.

"To nie są zdjęcia archiwalne"

"Zima?! W wiosnę... i na dodatek na Mazurach!", "zima nie daje za wygraną", "to nie są zdjęcia archiwalne" - dziwili się nasi internauci z północno-wschodniej Polski. Tam w środę popołudniu i wieczorem zima zdecydowanie o sobie przypomniała, śnieg leżał jeszcze dzisiaj rano. My na Kontakt Meteo i Kontakt24 otrzymaliśmy sporo zdjęć z pobielonych Mazur i Suwalszczyzny.

Piękna zima tej wiosny nastała

Front atmosferyczny spowodował powrót zimowej pogody na północy Polski. Już w nocy w niektórych miejscach padał śnieg. Jak informują internauci, biało zrobiło się w Trójmieście i na Pomorzu. Białego puchu może jeszcze przybyć, bo według prognoz w dzień opady mają powrócić.

"Nieprzypadkowo polski klimat nazywa się przejściowy"

Tydzień temu modele matematyczne z radością donosiły o 23 stopniach zapowiadanych na Święta. Dziś prognozy są zdecydowanie chłodniejsze. Czeka nas Wielkanoc z temperaturą maksymalną do kilku stopni powyżej zera.

Te wszystkie zdjęcia powstały jednego dnia

"Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata" - większość z nas zna to powiedzenie. Jednak nieczęsto zdarza nam się zobaczyć to zjawisko na własne oczy. Uchwycił je na swoich zdjęciach Reporter 24. Wierzcie lub nie - poniższe zdjęcia zostały zrobione tego samego dnia, 1 kwietnia, w Puszczy Piskiej.

Chciałabym, aby moja prognoza się nie sprawdziła!

Opracowałam dziś prognozę długoterminową i ręce załamuję! W świetle dzisiejszych materiałów prognostycznych Święta Wielkanocne będą raczej przypominały Boże Narodzenie, podczas gdy ostania Gwiazdka pogodą była bliższa Zaduszkom. „Koniec świata”, jakby powiedział pan Popiołek z serialu „Dom”. Chociaż jak sięgam pamięcią, śnieg przed Wielkanocą lub w czasie tych Świąt nie należy do rzadkości w naszym kraju!

Od białego puchu po zawieje i zamiecie.

Choć śnieg pada już trzeci dzień, powrót zimowej aury dla wielu osób wciąż jest szokiem. 1 kwietnia widok białego puchu za oknem dla niektórych był tak zaskakujący, że postanowili go uwiecznić. "Od razu wróciłem do domu po szalik, czapkę i rękawiczki oraz aparat fotograficzny oczywiście" - opowiada na Kontakcie Meteo Fotolimanowa.

Rośnie zagrożenie lawinowe w górach. "Jest pełna zima"

Chociaż w kalendarzu sezon zimowy się skończył, góry rządzą się własnymi prawami. Początek kwietnia witają śniegiem i mrozem. W Tatrach panuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego, a ratownicy przypominają, że na wyprawy w takich warunkach mogą sobie pozwolić tylko wprawieni i bardzo dobrze przygotowani turyści. Zagrożenie wzrosło również w Bieszczadach.

Zasypało Zakopane. W Tatrach przybywa śniegu

Na Podhale wróciła zima. W nocy z czwartku na piątek w Zakopanem spadło blisko 20 cm śniegu. Na drogi południowej Małopolski wyjechały pługopiaskarki. W Tatrach ogłoszono drugi stopień zagrożenia lawinowego.

372 tysiące strażaków walczyło ze skutkami ludzkiej bezmyślności

Ponad 372 tys. strażaków walczyło w marcu z pożarami traw i nieużytków, dwóch z nich straciło życie. Według szacunków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych 94 proc. z nich powstało z winy człowieka. - Strażacy mogą być w tym czasie potrzebni w innym miejscu - apelował dzisiaj wiceminister Stanisław Rakoczy.

Śledztwo ws. masowego pomoru żab

Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić masową śmierć miejscowych żab. Padnięcie kilkuset płazów w niedzielę 18 marca nazwano "katastrofą ekologiczną". Zaangażowanie prokuratury, a także liczne akcje ratowania żab m.in. na Podlasiu, wynikają z tego, że polskim żabom grozi wyginięcie.