Polska

Polska

Pożeglujemy w Ustce i nad Mamrami

W sobotę dobrych warunków do żeglowania spodziewać się możemy jedynie na wodach w pobliżu Ustki, Łeby, na jeziorach Mamry i Śniardwy, a także na greckich Cykladach. To miejsca, w których będzie słonecznie i stosunkowo wietrznie.

Coraz mniejsze szanse na plażowanie. Nad Bałtykiem chłodno

Na polskim Wybrzeżu w sobotę pogodnie, ale o warunkach do opalania nie będzie mowy. Temperatura utrzyma się na niesprzyjającym plażowaniu poziomie 18-22 st. Celsjusza. Dość chłodny dzień zapowiada się na Suwalszczyźnie, Warmii, Mazurach i Podlasiu. Wypoczywający tam, zamiast wylegiwać się nad jeziorem, powinni wybrać się na grzyby.

Kierowcy na zachodzie muszą uważać na mgły

Nocą deszcz spadnie na drogi Polski północno-wschodniej. Nad ranem popadać morze na południu, a także w Polsce północno-zachodniej. Tam przewidywane są mgły. W sobotę zmotoryzowani nie będą mieli na co narzekać. Deszcz utrudni jazdę tylko w okolicach Rzeszowa.

Zabili niedźwiedzia, bo wyjadał śmieci

Po kolejnym odstrzale niedźwiedzia w okolicy położonej w Tatrach słowackiej miejscowości Niżne Hagi, organizacja ekologiczna WWF apeluje o podejmowanie mniej radykalnych rozwiązań wobec dzikich zwierząt. Tym razem zabito niedźwiedzicę, która uprzykrzała życie mieszkańcom, grzebiąc w koszach z odpadkami.

Chłód, burze, a czasem słońce

Przed nami mocno zróżnicowany pod względem pogody tydzień. Jego początek upłynie pod znakiem pochmurnego nieba, przelotnego deszczu i gwałtownych burz. We wtorek pogoda się ustabilizuje, będzie pogodnie, ale już od środy zanotujemy spore ochłodzenie.

Weekend: wróci ciepło, wyjrzy słońce

Mamy dobre wieści. Po deszczowym i chłodnym piątku nadejdzie pogodna sobota. Będzie cieplej, temperatura wzrośnie nawet do 24 st. C. Niestety rozpogodzenie nie potrwa długo. Już następnego dnia nad nasz kraj wróci deszcz. Na szczęście jest też dobra wiadomość na niedzielę.

Po wakacjach czas na sprzątanie lasów

Tylko w tym roku, do końca pierwszego tygodnia września, leśnicy uprzątnęli z lasów ponad 76 tys. sześć. śmieci. W najbliższych dniach będzie można im pomóc. Rusza kolejna edycja Sprzątania Świata, pod hasłem "Lasy to życie – chrońmy je".

Przez Polskę przeszły burze

Polska znajduje się pod wpływem wilgotnych i chłodnych mas powietrza, które przyczyniają się do powstawania opadów. Obok deszczów pokazały się też burze.

Jak przygotować się do oglądania zorzy polarnej?

Między 8 a 10 września, dzięki wybuchom na Słońcu, będziemy mieli szansę zobaczyć w Polsce zorzę polarną. W związku z tym, że to zjawisko w naszym kraju nie jest częstym zjawiskiem, warto wieczorem udać się na obserwację nieba. Udzielamy Wam kilka rad, jak najlepiej przygotować się na nocne "łowy" zorzy.

Turyści wybierają Mazury i Bieszczady

Mazury i Bieszczady zostały uznane przez Polaków za najpopularniejsze regiony Polski wschodniej. Najmniejszym zainteresowaniem cieszy się Kielecczyzna oraz Polesie. W przyszłym roku ruszy promocja wschodnich regionów Polski w Niemczech i na Ukrainie.

Uwaga na drogach. Łatwo wpaść w poślizg

Nie mamy najlepszych wiadomości dla kierowców. Synoptycy przewidują przelotne, choć intensywne opady deszczu oraz burze. Wpadnięcie więc w poślizg będzie w ciągu najbliższej doby łatwiejsze niż zwykle. Na wybrzeżu czwartek zapowiada się wietrznie - lepiej nie parkować pod drzewami, bo wiatr będzie osiągał nawet 70 km/h.

W Olsztynie znajdziesz się w "środku" kosmosu

Do końca roku olsztyńskie planetarium zostanie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt cyfrowy, który umożliwi wyświetlanie projekcji w technice fulldome. Opcja ta ma za zadanie stworzyć u widza wrażenie podróży w kosmosie.

Każdy żeglarz będzie chciał nad Adriatyk

Zarówno Bałtyk, jak i jeziora w czwartek na pewno nie będą odpowiednimi miejscami dla żeglarzy. Deszcze, burze, a nawet sztormy zapanują nad krajowymi wodami. Dobry dzień będą mieli za to ci, którzy pływają po wodach Chorwacji, a także w okolicy greckich Cyklad.

Deszcz wystraszy resztkę turystów z plaż

Nie odpoczniemy w czwartek na polskich plażach. Temperatura powietrza będzie niższa od temperatury wody w Bałtyku, a na głowy wczasowiczów, którzy wybrali się na urlop nad morze, spadnie deszcz. W Kołobrzegu i w Sopocie spodziewamy się burz.

Przez najbliższe dwa dni zagrzmi, ale słabo

W ciągu najbliższych dwóch dni Polska znajdzie się pod wpływem wilgotnych i chłodnych mas powietrza, które przyczynią się do powstawania opadów. Obok deszczów mogą występować i burze. Na szczęście nie będą one groźne, a w weekend pożegnamy je na dobre.

Tatry jesienią też są piękne

Burzowe lato już za nami. Zaczęła się wczesna jesień, która momentami okazuje się łaskawsza niż poprzedzająca ją pora roku. Na taki moment trafiła nasza Reporterka 24, która sfotografowała wspaniałe widoki w Tatrach.

Dziś deszczowo w całym kraju

W środę deszcze początkowo nawiedzą zachód kraju. W ciągu dnia front przesuwać się będzie na wschód. Opady będą miały charakter przelotny i towarzyszyć im będą przejaśnienia.

Na ładną pogodę poczekamy do soboty

W ciągu nadchodzących kilku dni pogoda będzie się zmieniała jak w kalejdoskopie. Synoptycy zapowiadają deszcze, burze, porywiste wiatry, ale i sporo przejaśnień. Nie zabraknie w Polsce miejsc, w których cieszyć się będziemy prawdziwie letnimi temperaturami. Ładnie ma być zwłaszcza w sobotę.

Burzowo i wietrznie na polskich wodach

Nie mamy dobrych wiadomości dla tych, którzy swoje łódki zakotwiczyli w bałtyckich portach. Choć wiatr w środę będzie doskonale nadawał się do żeglowania, deszcze i burze nie pozwolą na cieszenie się tym faktem. W Polsce nie zabraknie też miejsc zagrożonych rozpętaniem się sztormu.

Bałtyk cieplejszy niż powietrze

Termometry w nadbałtyckich kurortach pokażą tylko 16-18 st. C. Za to od powietrza będzie cieplejsze polskie morze. Turyści na polskim Wybrzeżu będą jednak zmagać się nie tylko z chłodem, ale i z deszczem, a gdzieniegdzie - z burzami. W ciągu dnia nie zabraknie jednak przejaśnień.

Bocian pod supermarketem

Mieszkańcy Radziejowa (woj. kujawsko-pomorskie), którzy wybrali się we wtorek na zakupy do popularnego supermarketu, natknęli się na nietypowego spacerowicza. Wzdłuż sklepu, w tę i z powrotem, przechadzał się... bocian.

Grad uszkodził 100 domów

Zniszczone dachy i trwające całą noc interwencje strażaków - to skutki przejścia w poniedziałek nawałnicy z gradem w woj. opolskim. Najbardziej zniszczona jest miejscowość Czepielowice. Ogółem w województwie gradziny uszkodziły 100 domów.

Największe zniszczenia parku od 1997 r.

Przez co najmniej tydzień będą usuwane szkody po poniedziałkowej nawałnicy na terenie zabytkowego parku-arboretum Ośrodka Kultury Leśnej (OKL) w Gołuchowie (Wielkopolska). Według jego dyrekcji są to największe zniszczenia od 1997 r.

I po burzach

W poniedziałek nad Polskę nadciągnął front, który przyniósł ze sobą nawałnice, które zerwały dachy, przewróciły drzewa i raniły dwie osoby. Obecnie nad naszym krajem nie ma ani jednej burzy. Masy powietrza przesunęły się w kierunku wschodnim i są całkowicie za granicą.

Szczególnie groźnie było w Wielkopolsce

Z powodu nawałnicy jaka przeszła w poniedziałek nad Polską w samym województwie wielkopolskim strażacy interweniowali ponad 400 razy. Najtrudniejsza sytuacja była w Kaliszu, gdzie wciąż trwa szkód po burzach.

Zerwane dachy, brak prądu, ok. 850 interwencji, ranni

Dwie osoby w szpitalu, zerwane linie energetyczne i dachy, połamane drzewa tarasujące drogi, zalane piwnice - to efekt gwałtownych nawałnic, które przeszły w poniedziałek nad południową i zachodnią częścią Polski. W całym kraju straż pożarna interweniowała około 850 razy. Wciąż trwa usuwanie skutków przejścia frontu atmosferycznego.

Na polskich wodach nawet 7 st. B

Wtorkowa pogoda okaże się w sam raz dla żeglarzy pływających po Bałtyku, miejscami spodziewamy się 5-7 st. w skali Beauforta. Niestety nie będzie przyjazna tym, którzy wybrali polskie jeziora. W pasie od jeziora Mamry po Zegrzyńskie spadnie sporo deszczu.

Nad Bałtykiem ładnie, ale chłodno

Bardzo słonecznie, ale niestety już nie najcieplej będzie we wtorek na polskim Wybrzeżu. 20 st. Celsjusza - to najwyższa wartość temperatury powietrza jaką pokażą termometry. Nad najpopularniejszymi wśród turystów polskimi jeziorami, a więc Mamrami, Nidzkim i Zegrzyńskim, popada.