Polska

Polska

Auto na wodór z Lublina. Litr paliwa za 4 zł?

Jest szansa, że benzynę zastąpimy wodorem. Niepotrzebna będzie zmiana silnika, wystarczy przerobić instalację. Będzie ekologicznie i o jedną trzecią taniej niż na benzynie. Auto zasilone wodorem zaprezentowali naukowcy z Politechniki Lubelskiej. Zobacz galerię zdjęć i nagranie "Teleserwisu" TVN24.

Czy można wygrać z komarami? Nie

Nie ma metody, która pozwalałaby w pełni zwalczyć komary - twierdzą naukowcy. To przykra wiadomość zwłaszcza dla tych, którzy w tym sezonie zdążyli już odczuć negatywny wpływ tych owadów. I jeszcze gorsza dla wszystkich, którzy ten wpływ dopiero odczują.

Pogoda zepsuje nam Euro 2012? "Może zawsze różne rzeczy skomplikować"

- Najtrudniejsze do przewidzenia są różnego rodzaju wydarzenia pogodowe, na które nie mamy wpływu - uważa minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki. Jego zdaniem, to właśnie aura może pokrzyżować plany organizatorom turnieju. Groźne mogą też okazać się ewentualne protesty i wypadki na drogach.

Błędowska zamknięta. Czeka na rekultywację

Przez najbliższe ponad półtora roku zamknięta będzie Pustynia Błędowska. Na tej najsłynniejszej polskiej pustyni ruszyły prace, które mają jej pierwotny wygląd. Do tego czasu turyści mogą oglądać pustynię z pobliskiej góry Czubatka.

Małe bociany wykluły się online

Trzy bocianiątka wykluły się w miniony weekend w "internetowym" gnieździe bocianiej pary z wielkopolskich Przygodzic. Niebawem na świat przyjdzie jeszcze dwoje piskląt. Na ich narodziny online czekają widzowie z 200 krajów, m.in. z Nepalu, Wietnamu i USA.

Zubilewicz: na narty do Zakopca!

Arktyczne powietrze napłynęło do Polski. Na północy, a szczególnie na Wybrzeżu wiało niemiłosiernie mocno i stale. W jesiennych kurtkach spacerowano nie tylko po plaży, ale także i w Kołobrzegu, Ustce czy Trójmieście.

W górach znowu zima: -5 st. C na Kasprowym

W całej Polsce nastąpiło nagłe ochłodzenie. Jednak o prawdziwym szoku pogodowym mogą mówić mieszkańcy Podhala i turyści, którzy spędzili tam ostatni tydzień. Po upalnych dniach nastąpiło załamanie pogody, w górach spadło kilka centymetrów świeżego śniegu, a temperatura zeszła poniżej zera.

Tęcza zrekompensowała brzydką pogodę

Opady, a potem szybkie rozpogodzenie - tyle wystarczyło, żeby późnym popołudniem dostarczyć warszawiakom przyjemnych widoków. Kolorowa tęcza była dobrze widoczna z różnych miejsc stolicy. Można ją uznać za estetyczną rekompensatę nieprzyjemnej aury w pierwszej części dnia.

Opole: dwa bobry uwięzione w kanale burzowym

Dwa bobry utknęły w sobotę w studzience burzowej przy ulicy Podmiejskiej w Opolu. Na pomoc dzikim zwierzętom wyruszyli lekarz weterynarii i wojewódzki inspektor ochrony środowiska. Niestety - udało się uratować tylko jednego bobra.

Porywisty wiatr powalał drzewa

Mieszkańcom Polski południowo-wschodniej dokuczył w sobotę silny wiatr. Żywioł był w stanie powalić potężne drzewa, które bez trudu mogły zmiażdżyć zaparkowane pod nimi auta. Tak było rano m.in. w Krakowie i Opolu, o czym informowali Reporterzy 24.

Orszak chmur nad Bydgoszczą

Chmury burzowe, pomimo że groźne, potrafią być naprawdę piękne. Urodę tych, które w piątek dominowały niebo nad północą i północnym zachodem Polski, doskonale oddaje poklatkowa animacja wykonana przez Reportera 24 FLASHBYDGOSZCZ.

Sauna i jacuzzi do dyspozycji więźniarek

Jacuzzi, saunę, korty tenisowe oraz komfortowe pokoje z łazienką będzie miało do dyspozycji 80 więźniarek, które trafią do ośrodka wypoczynkowego w gminie Turawa (woj. opolskie). Ośrodek ten, decyzją ministerstwa sprawiedliwości, zostanie przekształcony w areszt. Władze gminy obawiają się, że to przepłoszy turystów.

Ostra walka o gniazdo. "Takie akrobacje widziałem po raz pierwszy"

Agresywne naloty z góry i podniebne akrobacje - tak walczyły o upatrzone gniazdo bociany na Lubelszczyźnie. Ptaki nie chciały odstąpić wygodnego lokum, bo pierwsze dnia maja to ostatni dzwonek na złożenie jaj. Bocianie perypetie zrelacjonował na Kontakcie Meteo adarek1.

Żmije wypełzły w Bieszczadach

Ratownicy górscy z Bieszczad ostrzegają przed żmijami, które pojawiły się w tych górach. Jak informują turyści, można je już spotkać na mniej uczęszczanych szlakach. Ostrzeżenie aktualne jest szczególnie w takie dni, jak dziś - gdy panuje ładna, słoneczna pogoda.

"Ta kondensacja budziła mnie całą noc"

- Ta kondensacja mnie budziła całą noc - żartował w porannym programie TVN24 prowadzący Jarosław Kuźniar. - Ona tego nie potrafi - przekonywał Tomasz Wasilewski z TVN Meteo. O czym mowa? O zjawisku owocującym mgłą, która nawet dobrze znany pejzaż Krakowa czyni trudno rozpoznawalnym. Jej kłęby spowiły też Stadion Narodowy w stolicy.

Burze dały się we znaki na Podkarpaciu

Zalane piwnice, posesje i drogi, uderzenia piorunów, osuwająca się ziemia - gwałtowne burze przysporzyły podkarpackim strażakom dużo pracy. Od niedzielnego wieczoru wyjeżdżali oni do wezwań w sumie 25 razy. Najwięcej interwencji było w powiatach jasielskim, krośnieńskim i strzyżowskim.

"W ogóle nie było widać nic, tylko sam grad"

Nawet 20 litrów wody na metr kwadratowy spadło w niedzielę w niektórych miejscach Polski. Przechodzący przez Polskę front atmosferyczny przyniósł burze i ulewne, przelotne deszcze m. in. w Ełku, Tarnowie, Jaśle i Warszawie. Deszczowi towarzyszył porywisty wiatr, a miejscami także grad. Gwałtowne zjawiska zarejestrowali Reporterzy 24.

Burze odpuściły. Grzmi jeszcze nad Małopolską

Po burzowej drugiej połowie dnia wreszcie się uspokoiło. Wieczorem niegroźne burze pojawiały się jeszcze nad Małopolską, ale według zapowiedzi synoptyków do godz. 20 wygasną. Wcześniej grzmiało również m.in. nad Podkarpaciem, na Mazurach i Suwalszczyźnie, a także na Lubelszczyźnie.

Szlaki żeglowne na ulicach Gostynia

Od kilku dni nad Polską grzmi - i to coraz intensywniej. Burzom towarzyszą gradobicia i ulewne deszcze, które zmieniają ulice w rwące rzeki. Ostatniej doby wyładowań atmosferycznych najsilniej doświadczyła Wielkopolska, co na zdjęciach i filmach utrwalili Reporterzy 24.

Burza gradowa w Kościanie

W sobotę w woj. wielkopolskim w miejscowości Kościan spadł grad. Wielka chmura gradowa pokryła cała miejscowość, a lodowe kulki zaczęły sypać się z nieba. Zdarzenie zarejestrowali czujni Reporterzy 24.

Śląsk liże rany po piątkowych burzach

Uszkodzone drogi, podtopione domy, naruszone umocnienia potoków i rzek - to skutki burz, które w ostatnim czasie przechodziły nad województwem śląskim. Szkody odnotowano w Beskidzie Żywieckim i w jurajskiej Pilicy.

Potoki na ulicach, błyskawice na niebie. Spadł i grad

Gwałtowna ulewa przeszła w piątek po południu nad Kielcami - ulice zamieniły się strumyki. Nad pozostałymi częściami Polski przechodził burzowy front atmosferyczny - na niebie szalały pioruny. W Skierniewicach spadł grad. Zobacz podsumowanie szalonej pogody 4 maja na zdjęciach czujnych Reporterów 24.

Grzmi na Lubelszczyźnie. Burze będą wygasać

W piątek po południu burze pojawiły się na linii od Mazur po Małopolskę i powoli sunęły na wschód. Wieczorem najbardziej aktywne były na pograniczu Mazowsza i Lubelszczyzny. W nocy komórki burzowe mają wygasać, ale w sobotę wrócą nad Polskę.

"Było gęsto od ryb na dnie"

Około 5 ton śniętych ryb pływało w rzece Biała Tarnowska w Tarnowie w pobliżu oczyszczalni ścieków. - Po prostu katastrofa ekologiczna - ocenia prezes tarnowskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego Ignacy Piskorski. Jego zdaniem ryby były warte nawet kilkaset tysięcy złotych, a odbudowa ekosystemu zajmie nawet 10 lat.