Polska

Polska

W drugim tygodniu stycznia doczekaliśmy się zimowej aury. W niektórych rejonach kraju od rana spadło nawet 10 cm białego puchu. Reporterzy 24 nadesłali nam zdjęcia przedstawiające ośnieżone drogi, domu, a nawet skocznie narciarskie w ich okolicach.

Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk zbadają region w Wielkopolsce, w którym 6 stycznia tego roku zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy o sile 3,9 stopnia w otwartej skali Richtera były pierwszym naturalnym trzęsieniem ziemi na tym terenie odkąd istnieją źródła pisane.

Ratownicy TOPR sprowadzają z Tatr trzech turystów, którzy od kilku dni biwakowali w okolicach Jarząbczego Wierchu. W poniedziałek rano, kiedy pogorszyły się warunki pogodowe, wezwali pomoc - poinformował ratownik dyżurny, Tomasz Wojciechowski.

Warszawa, Maszewo koło Płocka oraz Kętrzyn to miejsca, z których na Kontakt Meteo i na Kontakt 24 napływają zdjęcia jakby zrobione na przełomie marca i kwietnia. Zobaczcie, jak wiosna zajęła w styczniu miejsce zimy.

Biel to kolor coraz częściej pojawiający się w Polsce w ostatnich dniach, szczególnie na wschodzie i południu kraju. Tam drogi, stoki i chodniki przykrywa niekiedy spora warstwa śniegu. Wszystko za sprawą wilgotnych frontów atmosferycznych przechodzących nad Polską. Śnieżne krajobrazy od Suwałk po Małopolskę utrwalili na zdjęciach Reporterzy 24.

W niedzielę ratownicy TOPR ogłosili trzeci, wysoki stopień zagrożenia lawinowego. Pokrywa śniegu na Kasprowym Wierchu wynosi już 80 cm. Także w górnych partiach Bieszczad, gdzie spadło 70 cm śniegu, wzrosło zagrożenie lawinowe.

18 mln zł oszczędził do tej pory Kraków na łagodnej zimie. Inne polskie miasta też notują oszczędności liczone w milionach złotych. Wszystko to może się skończyć, gdy zima naprawdę zaatakuje.

Wiatr, który w ostatnich dniach przyniosły nad Polskę niże znad północnej Europy, wzburzył nasze Wybrzeże. Reporterzy 24 przysłali zdjęcia fal zalewających kołobrzeskie plaże.

Zima nieśmiało przypomina o swoim istnieniu. Reporterzy 24 wysłali nam zdjęcia ze Szczyrku i Warszawy pokazujące dzisiejsze opady śniegu. Jak mówiła Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo, w górach leży nawet 70 cm. I ma jeszcze padać.