Polska

Polska

Biel zdominowała warszawskie ulice. Gęsty śnieg zaczął padać o godz. 10:00. Choć na drogi wyjechały zastępy pługosolarek, zrobiło się ślisko i niebezpiecznie.

Środowy poranek przywitał nas mrozem. -12 st. C zanotowały termometry w Suwałkach i Świętokrzyskiem, -11 na Ziemi Łódzkiej, -9 w Małopolsce. Na drogach ślisko. Mogą zdarzyć się problemy z uruchomieniem auta.

W granicach administracyjnych Olsztyna znajduje się 15 jezior. Wystarczy wybrać się kawałek od centrum miasta, by być już nad brzegiem wody. Reporter 24 gtomas nadesłał zdjęcia pokrytych śniegiem i lodem olsztyńskich akwenów.

Zima rozgościła się na dobre, ale jeszcze się nie nudzi. Długo wyczekiwany śnieżny krajobraz wciąż zachęca do sięgania po aparaty. Na Kontakt Meteo przychodzą nowe fotograficzne plony zimowych spacerów.

Od wtorkowego rana śnieg utrudnia jazdę kierowcom na Śląsku. W nocy spadło tam 10 cm śniegu. W Katowicach utworzyło się błoto pośniegowe. Kierowcy znacznie zwolnili i trasy zaczęły się korkować.

Obfite opady śniegu na południu Polski w ostatnich dniach dały się we znaki nie tylko kierowcom i przechodniom, ale też sportowcom. W Zakopanem kompletnie zasypana została Wielka Krokiew. Zdjęcia w Kontakcie 24 zamieści riwer2.

Polska znajduje się na skraju niżu znad Ukrainy, pod wpływem przemieszczających się z północnego-zachodu na wschód frontów atmosferycznych.

W tym roku to czerwiec może być najpopularniejszym miesiącem urlopowym Polaków. Wielu rodaków zamierza uciec przed Euro 2012 do ciepłych krajów. Unikną w ten sposób gigantycznych korków oraz sięgających nawet 30 proc. podwyżek cen, którymi straszą już gastronomia czy hotelarze, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Intensywne opady śniegu ponownie nawiedziły Podhale. W poniedziałek po południu znacznie pogorszyły się warunki drogowe. Na jezdniach zaległ śnieg, a samochody poruszały się z minimalną prędkością.

W poniedziałek uruchomiono wyciąg orczykowy na Pięknej Górze w Gołdapi. Wkrótce ruszy tam więcej tras. Województwo warmińsko-mazurskie szykuje się na przyjazd turystów, również z Rosji. Trwa naśnieżanie stoków.

To był trudny weekend dla mieszkańców północnych województw kraju. Ze względu na silny północny i północno-zachodni wiatr woda z Bałtyku przedostawała się na ląd powodując liczne podtopienia. Gminy zaczynają liczyć straty.

Silny sztorm, który szalał na polskim morzu przez dwa dni, dokonał zniszczeń także na brzegu. Zniszczone są plaże i umocnienia brzegowe. W Kołobrzegu fale rozpruły nadmorską ścieżkę rowerową.

Woda w Bałtyku oraz w rzekach na terenie Żuław Wiślanych w rejonie Nowego Dworu Gdańskiego powoli opada. Normuje się też sytuacja w województwie zachodniopomorskim. Sprzyja temu osłabienie siły i zmiana kierunku wiatru. Jednak w większości miejsc nadal przekroczone są stany alarmowe.