Polska

Polska

Lato nie musi oznaczać pożegnania z łyżwami. Zaprasza na nie Sanok, który w swoim ośrodku sportu i rekreacji po raz kolejny uruchamia letnią ślizgawkę. Jednocześnie może się na niej bawić nawet 350 osób.

Lato już w pełni, a nadchodzące wakacje w szkołach i na uczelniach sprawią, że na wodzie przybędzie żagli. Jak się przygotować do rejsu, żeby uniknąć niebezpieczeństw, opowie gość Meteo News na antenie TVN Meteo. W dzisiejszym programie możecie liczyć na solidną porcję informacji dla żeglarzy.

Wczorajsza aura zmieniała się jak w kalejdoskopie. Następstwem dynamicznych warunków pogodowych był liczne tęcze, które w wielu miejscach Polski pojawiły się na niebie. Reporterzy 24 zachowali czujność i udokumentowali te niezwykłe zjawiska pogodowe.

Popołudniowe burze słabną. Gwałtowne ulewy odwiedzają głównie mieszkańców Dolnego Śląska, Śląska, a także na granicy województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Zjawiska burzowe do późnych godzin wieczornych powinny wygasnąć.

Martwe ryby pojawiły się na Odrze we Wrocławiu. - Jest ich tak dużo, że gołym okiem widać, jak unoszą się na wodzie - alarmuje Magdalena Łońska z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Służby patrolują łodziami kanał i próbują znaleźć źródło problemu.

Nocą nad głowy mieszkańców Kwidzyna nadciągnęła burza. I choć, jak przypuszczamy, większość z nich nie była specjalnie zadowolona z jej przybycia, znaleźli się i tacy, którzy docenili piękno tego zjawiska.

33-letni turysta z Warszawy odpadł od skalnej ściany Zamarłej Turni (2176 m n.p.m.), która jest częścią jednego z najtrudniejszych szlaków w polskich Tatach - Orlej Perci. Mężczyzna zginął na miejscu. To już czwarta tegoroczna ofiara na tym szlaku.

- Lasy to najpowszechniej dostępne i całkowicie darmowe spa - zachęcają leśnicy. Wyciągając turystów do lasu przypominają, że czeka na nich niemal 30 tys. km pieszych szlaków i ponad 4 tys. miejsc noclegowych, m.in. w leśniczówkach.

Przy obecnych cenach paliwa i kilometrowych korkach skuter może okazać się lekiem na nasze bolączki. O tym, że ten drobny pojazd jest dobry na każdą pogodę w piątkowym "Meteo News".

Ponad 80 razy wyjeżdżali strażacy w piątek od rana do usuwania skutków gwałtownych burz na Podkarpaciu. W pierwszej części dnia grzmiało też w Małopolsce i na Lubelszczyźnie. Po południu burze zanikły, a synoptyk TVN Meteo zapowiada, że tak spokojnie powinno pozostać do końca dnia.

W piątek około godz. 10.00 przez Przemyśl przeszła silna burza. Towarzyszyły jej tak intensywne opady deszczu, że ulice w centrum miasta zamieniły się w wartkie strumienie. Miejscowi strażacy pracują w pocie czoła.

Mija właśnie pierwszy dzień astronomicznego lata. W tym roku pokrył się z początkiem kalendarzowym. Jednak nie zawsze się tak dzieje. Dlaczego? Tego możecie się dowiedzieć z dzisiejszego Meteo News.

Poznaniacy znaleźli nietypowy sposób na spędzenie Nocy Kupały - będą bić rekord Guinessa w puszczaniu lampionów. Chętni, zgromadzeni na brzegu Warty, są przygotowani na wysłanie w powietrzną podróż aż 50 tysięcy papierowych latarenek.

Po burzowej nocy strażacy interweniowali 370 razy. Głównie wypompowywali wodę z budynków i usuwali powalone drzewa. Na szczęście nikt nie zginął ani nie odniósł obrażeń - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Od kilku dni Polska znajduje się w strefie burz, które codziennie przemieszczają się nad krajem. W niektórych regionach spowodowały one sporo problemów. Warto dobrze przygotować się na intensywne ulewy z silnym wiatrem i gradem. W środowym "Meteo News" dowiemy się, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i uniknąć szkód podczas burzy.

Usytuowane w specyficznych warunkach, z dala od miast i lasów. Mnóstwo w nich białych budek i specjalistycznego sprzętu. Rzadko rzucają się w oczy, choć ich wpływ na nasze życie jest ogromny. Stacje meteorologiczne, bo o nich mowa, są miejscem, gdzie człowiek stara się poznać tajniki pogody.

Bąble, biszkopty lub... wymiona - takich słów Reporterzy 24 używali do określenie niezwykłych chmur, które pojawiły się w poniedziałek po południu nad Gorzowem Wielkopolskim chwilę po przejściu burzy. Chwycili za aparaty fotograficzne i przesłali do nas zdjęcia niezwykłego zjawiska.

Poniedziałek dla wielu z nas oznacza trudny powrót do rzeczywistości i odliczanie kolejnych dni do weekendu. Aby pierwszy dzień pracy nie był tak brutalny jak zazwyczaj, poniżej wspomnienia z leniwej niedzieli.

Trąba powietrzna przeszła w sobotę przez wielkopolski Śrem. Nawałnica, o której poinformowała nas Reporterka 24 zuzia1716, mocno nabałaganiła w mieście - m.in. wybiła szyby i pozrywała dachy.