Najnowsze

Najnowsze

Porywisty wiatr nawiedził Wielką Brytanię. - Obecnie bardzo silny wiatr występuje na Wyspach Brytyjskich: 180 km/h Cairngorm Mountains (1245 m n.p.m.), 160 km/h Cairnwell (933 m n.p.m.), 100 km/h Sule Skerry (12 m n.p.m.) - informuje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Wiatr będzie nam towarzyszył i utrudniał nieco życie w ciągu nadchodzących dni. Powieje do 60-80 km/h i sprawi, że temperatura odczuwalna wyniesie od 9 do 14 st., więc będzie niższa od tej, którą pokażą termometry. A co to ten wiatr?

Czym są mgły? Fizycznie tym samym, co chmury - kroplami wody lub kryształkami lodu zawieszonymi powietrzu. Różnica między nimi jest tak naprawdę jedna.

Tegoroczne lato w Wielkiej Brytanii było najchłodniejsze od 13 lat. A jaka jest jesień? Wyjątkowo ciepła, z temperaturami sięgającymi prawie 30 st. C. Zobaczcie zdjęcia Reportera 24, na których widać, jak wykorzystują letnią aurę Brytyjczycy.

W poniedziałek brazylijskie władze ogłosiły, że tempo wylesiania Amazonii spadło w stosunku do ubiegłego roku w sierpniu o 38 proc. Tym samym osiągnęło najniższy poziom w historii.

Tegoroczna nagroda Nobla z fizyki została przyznana wspólnie trzem naukowcom, z USA i Australii. Saul Perlmutter, Brian P. Schmidt i Adam G. Riess odkryli "przyśpieszającą ekspansję wszechświata poprzez obserwację odległej supernowej."

Nalgae, były tajfun - drugi z tych, które spustoszyły Filipiny - dotarł do wyspy Hainan na południu Chin. Towarzyszy mu silny wiatr i deszcz. Według ekspertów słabnący tropikalny cyklon nie oszczędzi również Wietnamu.

Wyginięciem zagrożony jest co czwarty gatunek ssaków i co trzeci płazów - ostrzega WWF w Światowy Dzień Zwierząt. Tymczasem okazuje się, że oszczędzając energię, korzystając z roweru zamiast samochodu oraz kupując lokalne produkty, można przyczynić się do przetrwania zagrożonych gatunków.

Jedna ofiara śmiertelna, ponad 170 rannych i kilkaset osób bez dachu nad głową. Takie są skutki tornada, które przeszło w niedzielę nad miastem Duduza w Republice Południowej Afryki. Przejście trąby powietrznej zarejestrowano na amatorskim nagraniu wideo.

Początek października upływa w Czechach pod znakiem rekordowo wysokich temperatur. W graniczącym z Polską Jaworniku słupki rtęci podskoczyły w poniedziałek do 27 stopni Celsjusza.

Synoptycy zapowiadają słoneczny wtorek w całym kraju. Jedynie na północy Polski zachmurzenie okresami wzrastać będzie do dużego. Tam miejscami należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Niestety, taka pogoda wkrótce opuści nas na dłużej.

We wtorek niebo nad polskim Wybrzeżem będzie przepełnione deszczowymi chmurami. Nad jeziorami z kolei spodziewamy się większej ilości słońca.

Spacer po plaży w październiku? W tym roku jak najbardziej. Temperatury dalej bedą sprzyjać urlopowiczom. Jednak tym, którzy zamierzają wybrać się na Bałtyk polecamy zabrać ze sobą parasol.

Ophelia, niegdyś huragan 4. kategorii, w środę znajdzie się nad Wielką Brytanią. Jej wpływu na pogodę na początku nie da się tak łatwo zauważyć. Na Wyspach rozpoczął się właśnie pełen burz i deszczu tydzień, który "przysłoni" działalność byłego huraganu.

Piąty, a nawet szósty żywioł. Żywiołów, czyli podstawowych pierwiastków wszechświata zależnie od kręgu kulturowego wyróżniano cztery.

- Rosyjski alpinista Siergiej Czerezow zginął podczas próby wejścia na niezdobyty dotąd szczyt Thulagi (7059 m) w Himalajach. Lawina porwała go na wysokości 6000 metrów - poinformowała w poniedziałek rosyjska federacja alpinistyczna.

Październik rozpoczął się zaskakująco ciepło i słonecznie. Jesień w tym roku dopisuje i raczy nas całą gamą kolorów. Królują oczywiście palety żółtych i pomarańczowych odcieni. Zobaczcie niezwykle malownicze zdjęcia nadesłane przez naszych Reporterów 24.