Żeglarsko czwartek zapowiada się interesująco. Termometry wskażą od 23 do 24 st. C, miejscami pokropi deszcz, ale za to wiatr będzie idealny. Powieje z południowego zachodu w prędkością od 15 do 25 km/h.
W pasie od Olsztyna do Sztynortu synoptycy zapowiadają burze. W pobliskim Kętrzynie i Mrągowie grzmieć nie powinno, ale za to zdarzą się przelotne opady deszczu. Temperatura powietrza w regionie wyniesie 23-24 st. C, a wody 16-17 st. C. Powieje z południowego zachodu z prędkością do 25 km/h, w burzach intensywniej.
Dalej na północny wschód, w okolicy Gołdapi, nie powinno padać, ale będzie pochmurno. Za to opady mogą zdarzyć się w pobliskim Węgorzewie. Tam woda chłodniejsza, jak na zachodzie, bo w granicy 15 st. C. Zaś słupki rtęci wskażą do 23 kresek.
W okolicy Augustowa padać nie będzie, ale słońce wyjrzy tylko od czasu do czasu, dlatego pamiętajcie, żeby na łódkę zabrać polar lub wiatrówkę. Powieje tam z południowego-zachodu z prędkością od 15 do 25 km/h.
We środkowej części Wielkich Jezior Mazurskich również powieje umiarkowanie, a kropić może jedynie w Giżycku. Słupki rtęci wskażą tam od 23 do 24 st. C.
Najlepiej pogodowo zapowiadają się jeziora południowe; w Mikołajkach, Rucianem Nidzie i Piszu obejdzie się bez opadów. Słońce nagrzeje powietrze do 24 st. C, a powierzchnię wody do 17 st. C. Tam również powieje od 15 do 25 km/h.
Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Gdzie jest burza? W czwartek 28.08 o poranku błyskało się w części kraju. Wyładowaniom towarzyszyły opady deszczu oraz silne porywy wiatru. Uwaga: burze wrócą. Śledź aktualną sytuację pogodową w kraju w tvnmeteo.pl.
Gdzie jest burza? Jest spokojnie, ale nie będzie tak długo
W czwartek rano temperatura przekroczyła miejscami 23 stopnie Celsjusza, a będzie jeszcze wyższa. Tak wysoka wartość na termometrach o poranku to następstwo efektu fenowego. Będzie miał on jeszcze inne konsekwencje.
Efekt fenowy mocno podgrzał polskie miasto. Mogą pojawić się chmury UFO
Włoskie alpejskie pogotowie alarmuje o znacznym wzroście liczby wypadków w górach latem. Ratownicy podkreślają, że wielu turystów udaje się na wycieczki bez przygotowania. Zdarza się, że amatorzy górskich spacerów idą tam w butach jak na plażę, a zamiast kurtek chroniących od wiatru zabierają... tablet.
"Wyruszają w góry z tabletem, ale bez kurtki wiatrówki"
Ponad 30 osób zginęło w wyniku lawiny błotnej w północnych Indiach. W wyniku katastrofy tysiące mieszkańców zostało odciętych od podstawowych usług. Masy ziemi zniszczyły zniszczyły słynny szlak pielgrzymkowy w stanie Dżammu i Kaszmir.
Lawina błotna na szlaku pielgrzymkowym. Kilkadziesiąt ofiar
Trzy osoby zginęły w meksykańskim stanie Queretaro po gwałtownych ulewach, które w miniony weekend nawiedziły region. Wśród ofiar jest 19-latek. Został porwany przez nurt i odnaleziony w kanale wodnym. Woda uszkodziła ponad dwa tysiące domów.
Trzy osoby zginęły po ulewach. Wśród ofiar 19-latek
Strażacy w hiszpańskiej Asturii i Galicji walczą z gwałtownymi pożarami lasów, które pochłaniają kolejne hektary ziemi. Silny wiatr oraz wyjątkowo sucha i upalna pogoda sprzyjają szybkiemu rozprzestrzenianiu się ognia. W związku z narastającym zagrożeniem ewakuowano już kilka miejscowości.
Dwie wioski już ewakuowano, ogień zagraża kolejnym
Północne regiony Indii zmagają się z katastrofalnymi powodziami. Najtrudniejsza sytuacja ma miejsce w prowincji Pendżab. W pomoc poszkodowanym zaangażowane jest także wojsko. Indyjska armia opublikowała film z niezwykłej akcji ratunkowej.
Budynek runął do wody. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili
Dziesiąty lot testowy Starshipa zakończył się sukcesem. W nocy z wtorku na środę megarakieta od firmy SpaceX wzbiła się w powietrze i po nieco ponad godzinie wylądowała w wodach Oceanu Indyjskiego. Poprzednie próby kończyły się nieoczekiwanymi eksplozjami.
SpaceX ogłasza sukces. Przełomowy lot Starshipa
Od sześciu lat w Burkina Faso regularnie wypuszczane były owady zmodyfikowane genetycznie. Celem takiej inicjatywy było ograniczenie populacji komarzyc, które przenosiły malarię. To najczęstsza na świecie choroba zakaźna, szacuje się, że rocznie zarażonych zostaje od 300 do 500 milionów ludzi, a prawie 600 tysięcy umiera. Dlaczego teraz zaprzestano tych działań?
Owady zmodyfikowane genetycznie wspomagały walkę z groźną chorobą. Wstrzymano program
Burza piaskowa, zwana także habubem, przeszła nad Nevadą i Arizoną. W pierwszym amerykańskim stanie zakłóciła słynny festiwal, a w drugim dała się szczególnie mocno we znaki kierowcom.
Habub zaatakował. "Gdy wystawiłam rękę na zewnątrz, to jej nie widziałam"
Łoś Emil to w Europie jeden z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli swojego gatunku. Słynie z zamiłowania do długich wędrówek, podczas których przekracza granice państw. Ostatnio zawędrował do Austrii, gdzie wywołał niemałe poruszenie.
"Na początku myśleliśmy, że to ryba". Zadziwiający gość odwiedził Wiedeń
- Źródło:
- ENEX
Przez wieki to rocznik decydował o prestiżu w świecie wina. Dziś jednak, w obliczu coraz bardziej kapryśnej pogody i zmian klimatu, rośnie liczba producentów rezygnujących z podawania konkretnego roku na etykiecie. To zmiana, która może zrewolucjonizować sposób, w jaki oceniamy jakość wina.
Rezygnują z dat na etykietach. To efekt zmian klimatu
Intensywne opady deszczu spowodowały zniszczenia w południowym Jemenie. Jak opowiadali mieszkańcy miasta Aden, były to jedne z najpoważniejszych podtopień, jakie pamiętają. Woda wdzierała się do domów i niszczyła samochody.
Lało przez dwa dni. "Wszędzie zniszczone samochody, zalane domy"
Sierpniowy rekord temperatury minimalnej został pobity na jednym z polskich mrozowisk. W poniedziałek rano termometry na stacji Biegun Zimna Kotliny Orawsko-Nowotarskiej pokazały zaledwie -3,6 stopnia Celsjusza. Przy gruncie było jeszcze mroźniej.