Najnowsze

Najnowsze

W Beskidach zapanowała wiosna

Czyżby w Beskidach panowała inna pora roku niż w pozostałej części kraju? - U stóp Babiej Góry zakwitł wawrzynek wilczełyko, uważany za jeden ze zwiastunów wiosny - poinformowała Katarzyna Fujak z Babiogórskiego Parku Narodowego.

Wybuch wulkanu widoczny z kosmosu

6 listopada rozpoczęła się erupcja Nyamuragira, wulkanu uchodzącego za najaktywniejszy w Afryce. Była tak spektakularna, że władze Parku Narodowego Virunga w Kongo, na terenie którego znajduje się wulkan, zaczęły organizować wycieczki w jego pobliże.

"Forest therapy" na Mazurach

- Na Mazurach powinny powstać leśne uzdrowiska oferujące "leczenie lasem" - uważają botanicy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. To właśnie oni, jako jedni z pierwszych w Polsce, zajęli się metodą "forest therapy", czyli badaniem pozytywnego wpływu lasu na ludzkie zdrowie.

Zimny koniec listopada, ciepły początek grudnia

Do końca listopada nie mamy co liczyć na ciepłe dni. Temperatura będzie niska, na termometrach zobaczymy nawet -1 st. Celsjusza. Lepiej wygląda pierwszy tydzień grudnia, kiedy to słupki rtęci podskoczą do 13 stopni.

Elektronika podrożeje. Przez powódź w Tajlandii

Tajlandia jest jednym z największych eksporterów twardych dysków na świecie. Wiele międzynarodowych firm w zalanych dzielnicach Bangkoku ma ulokowane swoje wiodące fabryki. Powódź, która nawiedziła kraj, oznacza dla nich ogromne straty, a dla każdego z nas podwyżki elektronicznych gadżetów.

Prognoza długoterminowa: idą zmiany

Pogodą w Polsce wciąż rządzi wyż, z centrum gdzieś w rejonie Morza Czarnego. Wieje słaby wiatr. Na niebie sporo niskich chmur, szczególnie na wschodzie, północy i w centrum kraju. W nocy i rano liczne mgły i zamglenia.

Ponad 200 dni gigantycznej burzy. Taka jest pogoda na Saturnie

Skala zjawisk meteorologicznych na innych planetach jest ogromna. Na północnej półkuli Saturna przez niemal rok szalała gigantyczna burza. Kronikę jej życia sfotografowała sonda Cassini, której zadaniem jest obserwacja szóstej planety Układu Słonecznego.

Co robi książę pod gigantycznym kranem?

Duńska para książęca odbywa oficjalną wizytę w Australii. Maria i Fryderyk odwiedzili park nadmorskich rzeźb, gdzie 10 lat temu umówili się na pierwszą randkę. Para znana jest z zamiłowania do ekologicznego stylu życia.

Japonia: silne wstrząsy, odczuwalne w Tokio

W nocy z soboty na niedzielę doszło do silnego trzęsienia ziemi w Japonii. W prefekturze Ibaragi w pobliżu Tokio zanotowano wstrząsy o sile 5,5 st w skali Richtera. Do tej pory nie ma informacji o ofiarach lub stratach materialnych. Nie wydano też ostrzeżenia przed tsunami.

Szklane domy przegrywają z klimatem

Dla Polaków słynne szklane domy z powieści Stefana Żeromskiego to literacki mit lepszej przyszłości, ale w Toronto wieżowce o szklanych ścianach to zapowiedź dużych kłopotów. Okazuje się, że w klimacie Kanady przegrywają ze staromodnymi drewniakami.

Mgły i deszcz utrudnią jazdę

Nad ranem kierowcom będą dokuczać mgły i zamglenia, ograniczające widoczność do 300 m. Na północnym wschodzie nie wykluczony deszcz i mżawka. Najlepsze warunki drogowe będą na południu i południowym zachodzie kraju.

Rano mgła, potem nawet 8 st. Celsjusza

W niedzielę wszystkim nam będzie zimno, spodziewamy się 3-8 st. C. Nad ranem w całym kraju mgły i zamglenia, w ciągu dnia deszcz może padać na północy i północnym wschodzie.

Alaska: padają rekordy zimna

Mieszkańcy Alaski marzną z powodu rekordowo niskich temperatur. Sobota w Fairbanks okazała się już piątym z kolei dniem, podczas którego było mniej niż 35 st. Celsjusza. Synoptycy zapowiadają, że w ciągu następnych kilku dni będzie jeszcze zimniej.

Zbliża się start pierwszego polskiego satelity. TVN Meteo śledziło lot kapsuły

Misja Bobas 6 należąca do projektu BRITE-Pl, który ma za zadanie wysłanie w kosmos pierwszych polskich satelitów naukowych, zakończyła się sukcesem. Kapsuła podczepiona do balona wysłanego przez astronomów Z Polskiej Akademii Nauk do stratosfery, dawała się kontrolować bez zakłóceń, a po trzech godzinach lotu dotarła na Ziemię. TVN Meteo obserwowało dla was to wydarzenie.

Z Zatoki Puckiej wyłowiono ciała dwóch mężczyzn

W sobotę po południu z wód Zatoki Puckiej wyłowiono ciała dwóch mężczyzn, którzy w piątek wypłynęli w morze łowić ryby. Ich łódź znaleziono na brzegu. Wywróciła się prawdopodobnie dlatego, że na Bałtyku wieje silny wiatr.

25 sposobów na to, jak zawiązać szalik

Przyszła już chłodna jesień, teraz czekamy na zimę. To okres w którym ciężko z domu wyjść bez szalika. Okazuje się, że sposobów na wiązanie tej ważnej części garderoby jest aż 25.

W Anglii trwa jesienne lenistwo

Niewykluczone, że ten listopad okaże się najcieplejszym w Wielkiej Brytanii od 352 lat. Mieszkańcy Londynu, zamiast robić przedswiąteczne zakupy, przesiadują w ogródkach piwnych miejscowych pubów lub spędzają czas w parku St. James obserwując pelikany.

RPA chce zalać Chiny. Winem

Konkurencja wśród państw winiarskich ciągle nabiera tempa. Choć liderami produkcji wciąż są Włochy i Francja, to prędkości nabierają pretendenci. Ciekawą odsłoną tej biznesowej bitwy jest próba mocnego wejścia Republiki Południowej Afryki na rynek chiński.

Najcieplejszy listopad w historii Wysp?

Choć niedawno rozpoczęła się druga połowa miesiąca, część meteorologów uważa, że może to być najcieplejszy listopad zanotowany na Wyspach Brytyjskich. Przy okazji, może być też najbardziej suchy.

Uwaga, na północy ślisko

Większość polskich kierowców nie powinna narzekać na sobotnią pogodę. W sobotę niesprzyjające jeździe warunki atmosferyczne będą jedynie na północy.

Powstała szczegółowa mapa Księżyca. "Jest fenomenalna"

Badacze Księżyca nareszcie są w posiadaniu pierwszej szczegółowej mapy przedstawiającej niemalże całą jego powierzchnię. Stworzenie jej było możliwe dzięki sondzie kosmicznej Lunar Reconaissance Orbiter (LRO), będącej jednocześnie sztucznym satelitą Srebrnego Globu.

Weekend pod znakiem mgieł i deszczu

Sobota nie dla każdego z nas okaże się pogodna, mieszkańcy województw północnych powinni się spodziewać opadów. W niedzielę deszcz i mżawka pojawią się wyłącznie na północnym wschodzie. Wszyscy, bez wyjątku, będziemy się zmagać z mgłami i zamgleniami.

Japończycy chcą zbudować drugie Tokio. Na wszelki wypadek

Japońskie władze rozważają wybudowanie repliki Tokio w przypadku gdyby oryginalna stolica została zniszczona np. w trzęsieniu ziemi. Miasto zajmowałoby powierzchnię 1000 akrów, byłoby siedzibą rządu, domem dla 50 tys. mieszkańców, a także miejscem pracy dla 200 tys. Japończyków.

Mazury utonęły we mgle

Mgła to dość niebezpieczne zjawisko atmosferyczne, któremu jednak nikt z nas nie odmówi uroku. Szczególnie pięknie prezentuje się na Mazurach, co możecie sami zobaczyć na zdjęciach Reportera 24.